linea 1.4 fire 77 hp lpg yakıtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: eray çolak
  • Marka: TABANVAY SLX
  • Model: 1988
  • Model Yılı: 1988
  • Yakıt Tipi: Benzin
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

arkadaşlar lpg taktıktan sonra arabamın  yakıt değerlerini sizinle paylaşmıştım, bayramdan önce ankaraya cenazeye gittik arabam uzun yolda 24 krş gibi bir tüketim yaptı hız 110 130 km aralığında değişiyordu daha öncede gitmiştik 18 krş yakıyordu bu durumun nedeni ne olabilir gaz ayarı yapmadım 9000 km oldu lpg takılalı şu anda şehir içide 24 krş yakıyor ama uzun yolda fark yoktur sizce yeni bir ayar yaptırmam gerekirmi veya başka bir problem olabilirmi ?
uzun yol dediğiniz araba sabit hızda mı yoksa skala arasında gezdi mi yolda yokuş var mıydı bunlar önemli eğer sabitlediyseniz hızı yokuş çıkarken bu hızı korumak için basacaktır ve bu yakıtı arttırır skalada gezdiyseniz hızlan yavaşla bu da yakıtı arttırır trafik koşulları sollamalar açıkçası şehir içi büyük şehirlerde fark eder istanbul gibi ankara gibi bol dur kalk yapılmıyosa şehir içi şehir dışı yoktur bence
aracıma lpg taktıktan sonra 2 defa daha ankaraya gittim malatyadan gidiyorum ilk 220 km zorlu rampalar var zaten, ancak daha öncede gittim tüketim değerlerim 18 krş  bu defa 24 krş normalde şehir içinde 24 krş yakıyorum ankarada şehir içi gezmedim  otobandan pursaklara indim direk

Çevrimdışı er1988ay

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: eray çolak
  • Marka: TABANVAY SLX
  • Model: 1988
  • Model Yılı: 1988
  • Yakıt Tipi: Benzin
arkadaşlar lpg taktıktan sonra arabamın  yakıt değerlerini sizinle paylaşmıştım, bayramdan önce ankaraya cenazeye gittik arabam uzun yolda 24 krş gibi bir tüketim yaptı hız 110 130 km aralığında değişiyordu daha öncede gitmiştik 18 krş yakıyordu bu durumun nedeni ne olabilir gaz ayarı yapmadım 9000 km oldu lpg takılalı şu anda şehir içide 24 krş yakıyor ama uzun yolda fark yoktur sizce yeni bir ayar yaptırmam gerekirmi veya başka bir problem olabilirmi ?
1. Hava serinledi. Lpg nin en pis yönü. Genleşmeden dolayı farkeder.

2. Gaz ayarını yaptırmak faydalıdır. Ama kışın yinede lpg tüketimi artar.

Asus Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.
havalar o zamanlar yaza göre bayağı serindi  gece gittim gece geldim yol bilgisayarı 8 ila 12  dereceyi göteriyordu  ama kışın ne olcak 35 krş yakarız artık

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Normal bana sorarsan

Çevrimdışı Abdulsamet_Altuncu

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Yakıt Tipi: Motorin

1. Hava serinledi. Lpg nin en pis yönü. Genleşmeden dolayı farkeder.

2. Gaz ayarını yaptırmak faydalıdır. Ama kışın yinede lpg tüketimi artar.

havalar o zamanlar yaza göre bayağı serindi  gece gittim gece geldim yol bilgisayarı 8 ila 12  dereceyi göteriyordu  ama kışın ne olcak 35 krş yakarız artık
yok abi bizde broadway vardı o bile 30 krş çıkıyodu en fazla

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33