Led far ampulleri hakkında yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omerercan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ömer Ercan
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Blue
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhaba arkadaşlar geçen günlerde nerden gördüysem internetten bişeyler alırken led farlar gördüm. Bilindiği gibi xenon vs. birçok seçenekler var konu ile alakalı araştırmalar yapıp hiç bilmediğim şeyleri öğrendim nedir bunlar mercekler kelvin lümen değerleri ralamlarının anlamı vs. neyse konuya girelim.
Benim araçta normal H4 soketli Osram 12V 100/90W P43T yazan klasik ampuller var. Xenon sistemi için fazladan malzemeler voltaj ayarlayıcı (şu an ne ile tabir ediliyordu unuttum) mercek vs. şeyler gerekli çalılması olarak önce yüksek voltajda daha sonra ampul ısınınca da 85 V civarlarında xenon farı süren devresi var kısacası hem fiyat olarak hemde araçtaki orjinalliği bozmamak adına bu iş pahalı ve zahmetli oluyor. Alternatif olarak sitelerde led ampullerden gördüm aynı soket tipine sahip ampuller. Esas kafama takılan yine çok seçeneği mevcut olan bunların ledlerden yapılmış olanları internette görüyorum power ledlerden oldukca başarılı bir şekilde aydınlatma sağlanmış motosikletlere vs. kullanılmış farlar var. Üstelik günümüzde ledlerin geldiği teknolojide göz önünde bulundurulursa verdikleri parlaklık ışık şiddetine karşılık harcadıkları enerji bir ampule göre kıyaslanamaz bile. Şimdi kafama takılan 2 adet de bu led olan H4 soketlilerden alsam harcadıkları enerji malum o konuda tereddütüm olmaz ama bu ledlilerimde birçok çeşidi mevcut acaba bunlar için ayrı bir far içinde değişikli yapmamıza gerek varmıdır? çünkü direkt karşıya bakan uclarındada ledler var. Uzun kısa olayı herhalde belirli guruplaı yakmak suretiyle sağlanıyordur. İşin özeti bu led ampuller hakkında bilgisi olan varmı resimlerin hepsinde birer örnek koyacam. Bu ledlerin parlaklıkları nasıldır ışık şiddeti vs yeterli olurmu acaba birde bunların led sayısı olarak farklı tipleri mevcut kimisinde az ama buyuk ledler kisinde çok ama ufak ledler vs. çeşit çok acaba hangisi daha sağlam bir seçim olur az ledli veya fazla ledlini birbirine göre avantajı vs nedir. İlk defa böyle led far gördüm H4 soketli. Led ampuller hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Elektrikçi Murat bey var forumda konu ile alakalı yardımcı olacaktır. İyi forumlar.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33