Led+xenon-ccfl

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
Aracımın farlarını iyi aydınlatmıyor. Kısalarımda mercek olduğu için değiştirirken xenon takayım diye düşündüm, sonra dedim uzun ve siste değiştirelim derken şöyle bir proje yattı aklıma, bu konuda uzman arkadaşlar ne der tabi fikirlerini bekliyorum.
Öncelikle aracın kısa  uzun ve sisleri H1 bu sebeple şu ürünleri uygun gördüm;

PARK;
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

KISA- XENON

UZUNLARA;

3ü toplam 70€ yapıyor gümrükte 75€ üstü ürünler takılıyormuş, geçer diye düşünüyorum. Yeter ki kırık patlak çatlak bozuk gelmesin. En fazla sipariş alan ve oy alan kullanıcı bunlardı aliexpresste bu ürünleri düşündüm.

Gelelim kafamdaki soruya, ben aracımı tamamen beyaz güzel farlarla döşediğim zaman, orjinallikten çok mu uçmuş olurum? Muayenede muhtemelen geçmezler orjinal halojenleri yine saklarım evde. Sizce nasıl olur, güzel olur mu?

Bu arada buda aracın önden fotoğrafı xenon takıldığında karşıdaki kullanıcıyı rahatsız etmez kısalar mercekli eğer yanılmıyorsam.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
Söylemeyi unuttum, xenonlar 4300k olacak. Yani beyaz renk.
Uzun ise 9600lümen led,sellektör şimşek çakan türden.
Parklar bildiğiniz gibi sıradan ccfl angel beyaz.

Total masraf 300-350 tl tutuyor..
Türkiyede bu ledlerin 2300- 3000 lümenleri bile 250tl üstünde. Türkiyedeki kalitesiz ve düşük lümendeki led parasına daha kaliteli olacak şekilde tüm ampülleri değiştirmiş olacağım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
sonucu bekleyeceğim

Ürünlerin siparişini vermedim bugün araç içindeki sarı döşe lambalarını beyaz ledler ile değiştirdim, koltuk kılıfı siparişi vericem bu pazar aksamına kadar karar verip bir tane..  Boyacımın eli dolu olduğundan ayna ve marşpiyelleri hala boyatamadım. Far işinde de acele etmek istemiyorum. 3-4gün içerisinde sipariş vericem, kaç günde gelir kim bilir..

Bir de ek olarak ''follow me '' modülü sipariş vericem internetten. Arabayı calıstırdığım zaman içindeki beyaz ışıklar deri kılıfları göstersin (filmler sökülecek) + ön angel halkalar yansın :)  Umarım hayal kırıklığı yaşamam güzel bir görüntü olur.

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
bugünlerde bende ışıklara takmış durumdayım. aliexpress ten siparişler veriyorum. follow me için en iyi modül mertmod markadır tavsiye ederim. birde araçta far sensörü yoksa follow me + far sensörü beraber olan modül var 90 tl civarı olması lazım ondan alın bence.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
bugünlerde bende ışıklara takmış durumdayım. aliexpress ten siparişler veriyorum. follow me için en iyi modül mertmod markadır tavsiye ederim. birde araçta far sensörü yoksa follow me + far sensörü beraber olan modül var 90 tl civarı olması lazım ondan alın bence.

Otomatik far sensörü düşünmüyorum açıkcası elimle açmak daha hoşuma gidiyor önceki aracımda vardı otomatik far sensörü tünelde vs.. kendi yanıyordu hoştu aslında ama ne bileyim şimdi olmadı tünelde giderken park(ccfl angellar ile gideriz- önümüzde birimi var şimşek sellektör yaparız:))
Sadece follow me modülü düşünüyorum fiyatları türkiyede 40-60tl arası onu aliexpresten almayı beklemicem buradan alacağım.

Bu tür ürünler bakarken ilk olarak markalarına göre araştırma yap.. Kesinlikle aliexpress ten sipariş verirken 5 kere düşünün derim :) Daha önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu.
Elektrik-elektronik sakattır. Alev alabilir vs. O yüzden Türkiye'deki "dandik" dediğimiz markaları etraflıca araştıralım. Yerel satıcılar her zaman daha iyidir. Muhattabının kim olduğunu bilirsin "en azından".
Ama en önemlisi marka araştırması. Ve inan bu tür zımbırtılardan çıkan yangınlar oluyor. Gözünü korkutmak istemem ama yerel satıcılarla bir görüş derim :)
Tavsiye için çok tesekkürler fakat bu alacağım LED 9600 Lümen Türkiye içerisinde satan yer yok malesef en kaliteli ürün 3200lümen var onlarda 200-250tl fiyat çekiyorlar. Kalite dediğiniz için kafam karıştı olmazsa philips 9600lümen alırım onun fiyatı 20€ daha pahaliydi en azından bilinen marka.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
Aynen öyle :) Etraflıca araştırmadan aman sipariş vereyim deme küfredersin boşuna :)

Uzunlar için şu ürüne geçtim, 9600 lümen bilmediğim markaya 40$ yerine
Bildiğim philips marka 11700 lümen 55$ düşünüyorum bu gece siparişi vercem yatmadan.. Satıcıda 883elması

Kısalar ve sisler içinde iki adet bunu alacağım;

Parklara alacağım angelları aliexpresten almaktan vazgeçtim. 4tane gelenden 1i genelde patlak yada catlak olabiliyormuş, 100tllik ürün Türkiyeden alırım onu + follow me home alacağım birde sahibinden falan bakarım..

Bakalım 10-40gün iş günü içerisinde gelir umarım.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
özendiriyorsun bizi :) Pazar oldu hadi aç konuyu artk

Boyacının eli salı günü boşmuş, ayna ve marşpiyeller boyansın, filmleri sökeyim açıcam konuyu. Şuan aracın dış görünümü hala tamamen istediğim gibi stock değil :D
Farlar geldiği zaman(15-25)gün sonrada onlarla video çekerim. Umarım kazasız belasız gelirler kullanırım.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33