Araç ufak kutu bas kaç cm olmali ??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı polo 1.4 2004

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: seyfi gulcen
  • Marka: polo
  • Model: basıcline
  • Model Yılı: 2004
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar öncelikle cümleten Selamın aleyküm polo 2004 aracım var geçen hafta yeni ses sistemi baglattim.
Pioneer 1950 teyp.
Arkada 4 oval pandizot pioneer
Anfi 2400 wat.
Bunlar sistem için yeterli zannediyordum ama hiç bas  sesi alamadım bunun için yardımlarınızı bekliyorum nasıl bişey özellikle kaç cm almam gerekiyor... cm olayını belirtelim lütfen teşekkür ederim şimdiden. . Ank selamlar...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Hoşgeldin Seyfi. Müdavimler sorunu yanıtlayacaktır. Ben senin yerinde olsam bagajı daraltmamak için slimbass alırdım.

Çevrimdışı polo 1.4 2004

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: seyfi gulcen
  • Marka: polo
  • Model: basıcline
  • Model Yılı: 2004
Hosbulduk kardesim Valla ilk defa ses sistemi baglattim neyin ne olduğunu bilmiyorum açıkçası... Slim bas nasıl bişey kaç cm almak gerekiyor biraz ayrıntılı cevap verirseniz sevinirim... sizden cevap gelmeden almayi düşünmüyorum daha..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
İşin doğrusunu istersen bu tip ses sistemi taktıranlar sonradan çok pişman oluyorlar. Tecrübeyle sabit. Ama madem merak saldın, karar senin. Bende deneyeyim diyorsan, en azından slim bas kullan. Çünkü diğer büyük kabinler bagajda çok yer kaplıyor.

Slim bass için bir örnek

Diğer büyük kabinlere göre yerden kazanmak için bunu kullanabilirsin. Ama yok benim bagajla işim olmuyor diyorsan büyük kabinde olur. Neden olmasın. Bunları alırken (dört dörtlük bilgi sahibi olmamakla birlikte) Amfi'nin çıkışına uygun Watt gücünü kaldırabilecek bass, hoparlör ve tweeter seçmen lazım. Esas olan amfinin çıkışı;

Örnek veriyorum :
Amfi Bass çıkışı 80W ise kutu bass'ın 90W olmaması gerekiyor. Yada 70W olmaması gerekiyor. Basit bir mantık hesabıyla Amfi çıkışlarına uygun hoparlörleri seçmen gerek. Bu işte kablo seçimide önemli. Amfinin enerji beslemesine uygun kablo alman lazım. Örneğin amfi 80W ise optimum 80W güçü rahat transfer edebilecek kablo çekmen lazım. Birde bağlantı elemanları yani soketler vs... bunların iletkenliğinin iyi olması şart. Yoksa sen amfi, kutu bass ve hoparlörlere dünyanın ödemesini yapıp, kabloda ucuza kaçarsan kalite ses alamazsın. Müzik setinin çıkışları da önemli. Örneğin güçlü ve net ses üreten bir müzik setine yakışan kaliteli bir hoparlör sistemidir.

Bu konuyla ilgili ses sistemleri bölümünde araştırmalar ve uygulamalar var. Sana ışık tutacaktır. O bölümü biraz incele derim. Bu arada verdiğim örnekler tamamen rakamsal bazda temsilidir. Yanıltma amaçlı değildir.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Hosbulduk kardesim Valla ilk defa ses sistemi baglattim neyin ne olduğunu bilmiyorum açıkçası... Slim bas nasıl bişey kaç cm almak gerekiyor biraz ayrıntılı cevap verirseniz sevinirim... sizden cevap gelmeden almayi düşünmüyorum daha..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33