Araba(m) nerede belli değil -Yardım-

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Aynen. Resmi prosedür neyse o! Bak bu arkadaşta dayısına güvenmiş, sonuç : 3.500 TL borç :(

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Al işte ölürmüsün öldürürmüsün yok arkadaş ya bu devirde kimseye güven olmaz benden söylemesi hiç bir zaman işi şansma bırakmamak lazım arkadaşlar bakın canlı örneklerini görüyoruz.

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Murat Kılıç
  • Marka: Fiat
  • Model: Palio
  • Model Yılı: 2007
Peki arkadaşım, ben şunları merak ediyorum, cevaplarsan memnun olurum.
1. Dayın sana durup dururken neden araba alıyor?
2. Hadi sana araba aldı içinden geldi, neden sen değilde bir başkası kullanıyor?
3. Hadi onada eyvallah emaneten aldı diyelim, peki dayın nasıl senin imzan olmadan sana ait olan bir malı başkasına satabiliyor? Dayına vekaletname falan mı verdin?
4. Kırılma noktası burası zaten, araba resmiyette sana ait. Yani bu araçla kaza yapılsa, terör suçu gibi, uyuşturucu suçu gibi bir durum yaşansa, muhatap sensin. Çünkü ruhsat hala senin adına kayıtlı.
5. Kırılma noktasından sonra aklımın hala almadığı ve çok ama çok anlamsız gelen konu, ruhsatı kendi üzerine almadan araba 2 kere el değiştirmiş. Bu insanlar nasıl böyle kanunsuz bir işe giriyor? Parasını nasıl riske atabiliyor? Şu anda sen polisi arasan ve desen ki benim arabam çalındı, ve çalan kişinin adını telefonunu biliyorum desen, söke söke alırsın arabanı...

Öncelikle cevap için teşekkürler cevaplayayım hemen
1- dayım aracı kendine aldı benim üzerime yaptı kendi problemleri için
2yi atlıyorum
3- şimdi görüştüm borcuna karşılık vermiş arabayı ruhsat yeğenin üzerine demiş 5.000 tl karşılığında araba karşı tarafa geçmiş
4- korktuğum şey bu herşeyden önce 1 yıl kadar önce arkadaşıma aracımı kullansın diye verdim cevizlibağda parçaladılar aracı karakolu otoparkı hurdası vs. bir ton ben uğraştım cebimden 6-7 milyar para çıktı 1 lirada para alamadım kimseden benim başım ağrıdı hem arabam gitti hem param gitti bu tarz bir olay olsa ben ne yaparım
5- arabayı dayımdan borcuna karşılık alan kişi de eniştesine satmış arabayı oda arkadaşımın üzerine diyerek vermiş şimdi asıl burda kırılma noktası şudur abiler
arabanın satışı 5.000 TL arabanın borcu 3200 TL aracı dayımdan alan kişi bu parayı ödemek istemiyor dayımı arıyor konuş ikna et diyor yani biz böyle binelim kazık yeğenine girsin diyor bu durumda ben arabayı çalıntı vermeden (yarın bigün kamu davası vs. olur sonuçta çalınma durumu yok kendi rızamızla vermişiz aracı) kendi rızam ile nasıl otoparka çektirebilirim? ben aracı ankarada olsa adanada olsa gider otoparktan çıkartırım kendim binerim paşa paşa arabayı geri isterler ise abicim öde şu 3200 ü öde şu çekme otopark ıvır zıvır masraflarını al şu satışıda sonra al paşa paşa bin arabana derim ki bu adamlar buna razı olsa borcunu öderler demekki arabayı kullanabildikleri kadar kullanıp çöpe atmayı hedefliyorlar piyasası 10.000 TL olan aracı 5.000 liraya almışlar bide üstüne 3200 de borç yapmışlar 3 tane bandrol duruyor trafik cezaları vs. tonla aracı çalıntı demeden mahkeme vs. çıkartmadan nasıl trafiğe çektirebilirim gidip aracımı nasıl teslim alabilirim?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Of be kardeşim, başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiş resmen  :o hayretler içindeyim şu anda. Valla bu işten ne kadar az zararla yırtarsan senin için o kadar kâr. Bence sen adamı zarfla! Deki kardeşim ben polise ihbarda bulunacağım. Ya arabamı ver, yada derdini mahkemede anlatırsın de. Eğer bu adamlar bu kadar cesur konuşuyorsa, büyük ihtimal dayına kinliler... seninle ilgisi olmayabilir ama kendin yazmışsın, giren yeğene girsin diye :(

Alıntı
Öncelikle cevap için teşekkürler cevaplayayım hemen
1- dayım aracı kendine aldı benim üzerime yaptı kendi problemleri için
2yi atlıyorum
3- şimdi görüştüm borcuna karşılık vermiş arabayı ruhsat yeğenin üzerine demiş 5.000 tl karşılığında araba karşı tarafa geçmiş
4- korktuğum şey bu herşeyden önce 1 yıl kadar önce arkadaşıma aracımı kullansın diye verdim cevizlibağda parçaladılar aracı karakolu otoparkı hurdası vs. bir ton ben uğraştım cebimden 6-7 milyar para çıktı 1 lirada para alamadım kimseden benim başım ağrıdı hem arabam gitti hem param gitti bu tarz bir olay olsa ben ne yaparım
5- arabayı dayımdan borcuna karşılık alan kişi de eniştesine satmış arabayı oda arkadaşımın üzerine diyerek vermiş şimdi asıl burda kırılma noktası şudur abiler
arabanın satışı 5.000 TL arabanın borcu 3200 TL aracı dayımdan alan kişi bu parayı ödemek istemiyor dayımı arıyor konuş ikna et diyor yani biz böyle binelim kazık yeğenine girsin diyor bu durumda ben arabayı çalıntı vermeden (yarın bigün kamu davası vs. olur sonuçta çalınma durumu yok kendi rızamızla vermişiz aracı) kendi rızam ile nasıl otoparka çektirebilirim? ben aracı ankarada olsa adanada olsa gider otoparktan çıkartırım kendim binerim paşa paşa arabayı geri isterler ise abicim öde şu 3200 ü öde şu çekme otopark ıvır zıvır masraflarını al şu satışıda sonra al paşa paşa bin arabana derim ki bu adamlar buna razı olsa borcunu öderler demekki arabayı kullanabildikleri kadar kullanıp çöpe atmayı hedefliyorlar piyasası 10.000 TL olan aracı 5.000 liraya almışlar bide üstüne 3200 de borç yapmışlar 3 tane bandrol duruyor trafik cezaları vs. tonla aracı çalıntı demeden mahkeme vs. çıkartmadan nasıl trafiğe çektirebilirim gidip aracımı nasıl teslim alabilirim?

Çevrimdışı Uğur Geçkin

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +57/-33
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: uğur geçkin
  • Marka: RENAULT
  • Model: MEGANE 4
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Motorin
Kardeşim senin yerinde olsam 1 dakika bile beklemem araç hakkında çalıntı ihbarı verdiririm gerekli kuruluşlara dilekce verirdim gereğineyse yapılsın

Bulutlar ağlamasaydı yeşillikler gülmezdi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bu işi en kestirme yoldan dayı çözer gibime geliyor ama, dayıda anlaşılan umurunda değil... Bu arada dayı ne iş yapar? Galerici falan mı?

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Olayda yeni gelişme var
dayımdan alan arkadaş 12.500 TL ye satmış aracı 5000e al 12.500e sat oh ne güzel bide eğer aracı bağlatırsan bu parayı senden alırım diyor eğer araç bağlanırsa dayınıda senide yakarım tarzı mesajlar çekiyor ben bu mesajları silmiyorum gerekirse delil olarak sunacağım şimdi aracı çektirme işini nasıl yaparım tecrübeli olan kişi bana yardımcı olabilirmi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sigortacı arkadaş Erdinç bey vardı, birde İzmir'de Polis komiseri olan bir büyüğümüz var. Yalnız kendisi sık giriş yapamıyor. Ben yinede mesaj atayım kendisine. Fikir verecektir en azından. Yahu geçmiş olsun, Allah yardımcın olsun, çok zor bir durum...

Olayda yeni gelişme var
dayımdan alan arkadaş 12.500 TL ye satmış aracı 5000e al 12.500e sat oh ne güzel bide eğer aracı bağlatırsan bu parayı senden alırım diyor eğer araç bağlanırsa dayınıda senide yakarım tarzı mesajlar çekiyor ben bu mesajları silmiyorum gerekirse delil olarak sunacağım şimdi aracı çektirme işini nasıl yaparım tecrübeli olan kişi bana yardımcı olabilirmi

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aracı istanbulamı getiriyorlar? Masraflar kimden tahsil ediliyor?

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
KArakola gittim polis memuru hiçbir şey yapamazsın vermeseydin arabanı dedi bide dalga geçer gibi geçin kardeşim bu ayakları dedi bu kadar mı adalet var adam arıyor sana yazık olacak diyor tehdit ediyor polis bana yapacak bir şeyin yok diyor anca arabayı başkasına haciz koydurup çektirebilirmişim trafikten böyle saçmalık mı olur ya

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0

KArakola gittim polis memuru hiçbir şey yapamazsın vermeseydin arabanı dedi bide dalga geçer gibi geçin kardeşim bu ayakları dedi bu kadar mı adalet var adam arıyor sana yazık olacak diyor tehdit ediyor polis bana yapacak bir şeyin yok diyor anca arabayı başkasına haciz koydurup çektirebilirmişim trafikten böyle saçmalık mı olur ya

Haydaaaa buyur buradan yak

 iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Ne?  :o

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Trafik şubeyi aradım onlarda adliyeye git suç duyurusunda bulun diyor başım ağrıyacak gibi geliyor bana

Çevrimdışı mur4tkilic

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
geçin kardesım bu ayakları ne demek ya ?? valla bır polıs memurunun calıntı ıhbarında bu tepkıyı vermesıde enteresan ne zaman gıttınız karakola ? bugun dıgıl sanırım ??
şimdi karakoldan geliyorum aynen bunları söyledi başındada acele söyle savcı geliyor dedi bana ben bir vatandaşım ya bu adamlar bu şekilde rahatlıkla konuşabilir tabi kim uğraşacak ki sonuçta şimdide adliyeye git diyolar

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Trafik şubeyi aradım onlarda adliyeye git suç duyurusunda bulun diyor başım ağrıyacak gibi geliyor bana

Arkadaşım, aklını bulandırmak gibi olmasın ama, polisin senin şikayetini değerlendirmemek gibi bir durumu olamaz. Adliyeye gidip arzuhalciye durumu anlat, sana bir dilekçe yazsın, sonra ilgili bölüme gidip teslim et. Cidden bu işin sonunu merak ediyoruz. Umarım zarar görmeden kurtulursun ama durumun kritik.

Çevrimdışı Arda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +29/-0
  • Forum Otomobil
    • FORUMOTOMOBİL
  • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa Swing
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Tipi: Benzin
geçmiş olsunda sendede kabahat var. bunca senelik dayını tanımıyormusun. adam sana bile acımamış. ben olsam dayım demem. utanırım. kim bilir dayın adamlara nasıl bir kazık attıki adamlar hıncını senden çıkarıyor. bence hiç elin adamını şikayet etme. git savcıya ifade ver. olayı tamamen anlat, bence burda suçlu dayın hemşerim. tıksınlar o pisliği içeri
OPEL ''Wir Leben Autos''

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33