2001 Civic 1.6 ies Lpg Sorunu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Akif Bal
  • Marka: Honda
  • Model: 2001
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhaba arkadaşlar
1 aylık civic kullanıcısıyım. 1 ay içinde de 4bin km yol yapıp geldim nitekim uzun yol için düşünüp almıştım bu aracı da. Yolda 1-2 lpg sıkıntısı yaşadım. Öncelikle lpg bittiğinde 1 kere daha 70 tl ye yakın doldurdum. Daha sonra bitti diye sinyal verdiğinde 45, 55, 63 tl gibi rakamlara doldurttum. Öncelikle böyle bir tuhaflık varken yolda da depo %70 dolu gösterirken sinyal vermeye, ötmeye başladı. Hadi bitmiştir diyerek gittim 15 tl ye gaz aldım. Kontağı çalıştırdım benzinden gaza geçerken yine ötmeye ve yol boyunca kontağı kapatana kadar ötmeye başladı cihaz. Hani ani gaza bastığımda 1-2-3 viteslerinde benzine geçiyor onu anlayabiliyorum çok yüklenince yapar diye düşünüyorum ama normal giderken yapmasına anlam veremedim. Birde 3 km rampa aşağı inerken 5.vitesde gaza basmadan indim. sonra gaza bastığımda arabayı kasıp yine benzine attı araba. Bazen benzine mi geçiyor ötse de gazda mı gidiyor anlamış da değilim doğrusu. Lpg nin markası Aldesa.İlgili probleminde videosunu çekip attım linkini ekleyeceğim. Şimdiden tavsiye ve önerileriniz için teşekkür ederim.
Problem linki:Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=a88d264b527b4d31017caa2d077641f6"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=a88d264b527b4d31017caa2d077641f6"><b>Giriş Yap</b></a>  ya da Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhabalar. Bu uyarıyı&hatayı yapınca inip lpg tankının üzerinden seviyeyi kontrol edermisiniz ? Benzer analog bir gösterge orda da var... Tam tankın üzerinde Aşşağıdaki fotoğrafta görünüyor.

Simit Tankta ise;

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Merhaba lpg tankını kontrol ettim analog gösterge ile dijital gösterge hemen hemen aynı yakıt durumunu gösteriyor. Bu sabah sorunsuz kullandım vites geçişleri ve yüksek devirlerde de hiç sıkıntı olmadı. sebepsiz bir arıza var ama nedir bulamıyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Bildiğim kadarıyla lpg tankı dolu gösterip, ikaz vermesinin sebebi, aracın lpg yi devre dışı bırakıp benzinden devam ediyor olması. Zaten yazdığınızdan da öyle olduğu anlaşılıyor. Tank dolu ama boş ikazı alıyorum diye yazmışsınız. Zaten 15 TL lik gaz almış tank.

Şimdi şöyle bir durum var, araçta kullanılan lpg sisteminin kontrol edilmesi gerek. Yazılım güncellemesi ile çözüleceğini tahmin ediyorum. Forumda daha önce yanlış hatırlamıyorsam Toyota Corolla'da böyle bir sorun yaşayan arkadaşımız vardı. BRC sistemi kullanıyordu. O da sizin yaşadığınız sorunun benzerini rampa çıkarken yaşıyordu. Yani araç yokuşa denk geldiğinde ikaz veriyor ve arabayı stop edene kadar susmuyordu. Yazılım güncellemesi ile çözmüştü. Konu başlığı hatırlamıyorum, binlerce konu var. Ama sıkıntı çözülmüştü ona eminim.

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
benim göstergede tam dolu gösterip sonra birden kırmızı yanıyor ama tankın üzerinden kontrol ettiğimde doğru değeri görebiliyorum. çok önemli bir arıza değil dediler yaptırmadım. sizinkinde sıralı sistem belli bir devirden sonra benzinden alıyor bu nedenle karışım oranı değil direk benzinden alıyor olabilir. baktırmakta yarar var...
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Anladım teşekkür ederim arkadaşlar bu akşam iş çıkışı tanıdık bir usta bulduk ona göstereceğiz. sonuçları paylaşacağım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Anladım teşekkür ederim arkadaşlar bu akşam iş çıkışı tanıdık bir usta bulduk ona göstereceğiz. sonuçları paylaşacağım

İnşallah en ekonomik şekilde halledersin.

Çevrimdışı reyemrahan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Emrah YILDIZ
  • Marka: Renault
  • Model: Megane II
  • Model Yılı: 2004
s.a. kolay gelsin...
lpg yazılımını kontrol ettirin. eğer olmazsa çok yüksek ihtimalle sebebi şudur " motor devrini tespit edemediği için lpg devreden çıkıp benzine geçiyor olabilir."
lpg kontrole gittiğinizde devri okuyup okumadığını kontrol ettiriniz ( hiçbi işe yaramaz FİAT PALİO da başıma gelmişti de benim usta halletmişti bu sebebi. bi lehime bakıyor ufacık kabloyu)

allah yardımcınız olsun

Çevrimdışı Arda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +29/-0
  • Forum Otomobil
    • FORUMOTOMOBİL
  • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
  • Marka: Opel
  • Model: Corsa Swing
  • Model Yılı: 2000
  • Yakıt Tipi: Benzin
yönetim, emrahpmk ve reyenrahan katılıyorum. birde tüp kaç yıllık? diyafram sıkıntısıda olabilir.
OPEL ''Wir Leben Autos''

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
lpg 4 yıllık dediğiniz durumları da ustaya ileteceğim haftaya uzun yola çıkacağım umarım çözülür. teşekkür ederim

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Arkadaşlar ısı müşürü ve gaz kesici deymiş problem. gelmişken gaz filtresini de değiştirelim dedik işçilik dahil 130 TL ye bitti. Hafta içinde kullandıkça göreceğiz arıza yapacak mı bakalım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Arkadaşlar ısı müşürü ve gaz kesici deymiş problem. gelmişken gaz filtresini de değiştirelim dedik işçilik dahil 130 TL ye bitti. Hafta içinde kullandıkça göreceğiz arıza yapacak mı bakalım

Geçmiş olsun. İnşallah tekrar olmaz. :) Güle güle kullanın.

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
teşekkür ederim umarım ileride bu tarz sıkıntı yaşayan arkadaşlara da yardımcı olur :-) konu bir hafta silinmez ise en azından bu haftaki test sonuçlarımı da yazarım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
teşekkür ederim umarım ileride bu tarz sıkıntı yaşayan arkadaşlara da yardımcı olur :-) konu bir hafta silinmez ise en azından bu haftaki test sonuçlarımı da yazarım

:D Konu silinmez. Kalıcı ;) 4 yıllık konular var forumda ;)

Çevrimdışı reyemrahan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Emrah YILDIZ
  • Marka: Renault
  • Model: Megane II
  • Model Yılı: 2004
hocam geçmiş olsun. umarım bir daha böyle can sıkan arızalarla karşılaşmazsınız...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33