2005 Honda Civic Vtec Es LPG Kiti Taktırma Deneyimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bilal2344

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Bilal Ergin
  • Marka: Honda Civic Vtec Es
  • Model: 2005
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Benzin
Arkadaşlar Merhaba
Aracım için araştırdığım LPG kiti ve taktırma deneyimini yeni yaptıracak olan arkadaşlarım için paylaşıyorum.
Markasal noktada uzun bir araştırma yaptım ve bir çok kişiden BRC PRINC gibi maliyeti yüksek tavsiyeler aldım. Ancak tanıdık vasıtası ile LPG takan bir abimiz Atikerin çok rahatlıkla iş göreceğini ve paranın cebinde kalacağını belirtti. Aracıma Atiker Gold serisi LPG kitini 1450 TL ye taktırdım. İşlemi Kartal Oto Sanayide Mavi Ay Otoda yaptırdım. İşçiliklerinden ve ilgi alakadan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim. İşlem bittikten sonra aracınıza takılan beyin ve LPG tankı üzerinde bulunan seri numaralarını size verilecek olan proje ile kesinlikle karşılaştırmanızı tavsiye ederim. Sızdırmazlık raporu almaya gittiğimde bir harf hatası yüzünden geri dönüp tekrardan projeyi düzelttirmek zorunda kaldım. Bu arada bu sızdırmazlık raporunu ne diye isterler anlamış değilim. İnsanlara eziyetten başka bir şeyi yok. Zaten takan adamlar kontrol ediyor ve Muayene esnasında da Cihazla kontrol ediyorlar. Ama sızdırmazlık raporunu veren yerler maalesef ilkel yöntemlerle yani köpüklü su ile  kontrol edip 35 TL paranızı ve Yarım günlük zamanınızı alıp rapor veriyorlar. Daha sonrasında şoförler odasından veya muamele işleri yapan yerlerde Araç Trafik Tescil Müracaat ve İşlem Formu EK-1 Belgesinden 2 adet dolduruyorsunuz. Muameleciler 15 TL alıyor. Şöforler odasında sanırım 1 TL dir bu evrak kendiniz bile doldurabilirsiniz. Sızdırmazlık raporu+proje+Ek1 Belgesi+Eksoz emisyon raporu ( hali hazırda tarihi geçmemiş emisyon raporunuz varsa yeniden çıkarmanıza gerek yok yoksa bunun bedeli 40 TL ve Muayene istasyonlarında da yapıyorlar. Bu belgelerle beraber randevu aldığınız muayene istasyonuna gidiyorsunuz. Muayene esnasında da 181 TL ücret ödüyorsunuz. Muayene den sorunsuz bir şekilde geçtiyseniz toplamda LPG’nin maliyeti 1.680 TL civarında oluyor. Ancak BRC veya diğer pahalı markalardan taktırmış olsaydınız sadece montaj fiyatı minimum 1.800-3000 TL arasında değişecektir. Atikerden daha uygun markalarda var ancak onları tercih etmedim. Üstelik Atikerin bir çok parçası yurt dışından geliyormuş. Aracım bir çok denememde uzun yolda 0,19 KRŞ şehir içinde 0,23 KRŞ yakıyor Uzun yolda 140 ile 170 Km arası hız ve bazen Klima açık. Şehir içinde de Çoğu zaman klima açık. (LPG alım fiyatı 2.06 TL iken.)

Saygılarımla.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33