Vtec 2 lpg kiti ve arıza lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Tamamdır paylaşıcam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Arıza ışığını söndürdüm 2 bin km dir kullanıyorum nasıl söndürdüm anlatayım. Öncelikle arıza kodunu tam bilmeniz lazım genellikle oksijen sensörü ve katalitik konvektör arıza kodu devamlı yanık bırakır. Daha sonra katalititikte sorun olmamalı. Daha sonra egzoz üzerindeki sensörde sorun olmamalı.  Sensörü değiştirdikten sonra (ngk kullandım 300 tl) arıza kodu silinir. Daha sonra lpg çalıştırılmadan benzinde lpg tamircisine gidilir. Ayar yapılır. Benzin yanma değerlerine yakın ayar yaptırılır. Sonra kayıt edilip bir süre 5-10 dk lpg de çalıştırılır. Arada rölantideyken gaza basılıp  denenir. İşlem tamam.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Arıza ışığını söndürdüm 2 bin km dir kullanıyorum nasıl söndürdüm anlatayım. Öncelikle arıza kodunu tam bilmeniz lazım genellikle oksijen sensörü ve katalitik konvektör arıza kodu devamlı yanık bırakır. Daha sonra katalititikte sorun olmamalı. Daha sonra egzoz üzerindeki sensörde sorun olmamalı.  Sensörü değiştirdikten sonra (ngk kullandım 300 tl) arıza kodu silinir. Daha sonra lpg çalıştırılmadan benzinde lpg tamircisine gidilir. Ayar yapılır. Benzin yanma değerlerine yakın ayar yaptırılır. Sonra kayıt edilip bir süre 5-10 dk lpg de çalıştırılır. Arada rölantideyken gaza basılıp  denenir. İşlem tamam.

inşallah bir daha yanmaz. bu mesajı ilk mesaja ekleyeyim

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33