Honda Civic Sağ Far Buğu Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Akif Bal
  • Marka: Honda
  • Model: 2001
  • Model Yılı: 2001
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
İyi ki bir araba almışın arkadaşım dediğinizi duyar gibiyim :) Aldık almasına da çıkan soruları önce google'a tatmin olamayınca da foruma soruyorum. Sağ farım buğu yaptı malum Ankara yağmurlu bu ara. Hatta su damlaları fazlaca var içinde. Su almış bile olabilir. Ne yapayım şarjlı ile söküp içini mi temizleyelim var mı tavsiyeniz arkadaşlar. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
İyi ki bir araba almışın arkadaşım dediğinizi duyar gibiyim :) Aldık almasına da çıkan soruları önce google'a tatmin olamayınca da foruma soruyorum. Sağ farım buğu yaptı malum Ankara yağmurlu bu ara. Hatta su damlaları fazlaca var içinde. Su almış bile olabilir. Ne yapayım şarjlı ile söküp içini mi temizleyelim var mı tavsiyeniz arkadaşlar. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

Tekrar su almazsa, far ampulünün sıcaklığından bir süre sonra buharlaşıp yok olur ama farın içinde su varsa mutlaka söküp mümkün olduğu kadar mevcut ampul deliğinden bir tornavida ucuna sarılı bezle suyu temizlemeye çalış. Evde dijital fırın varsa önceden 60 dereceye kadar ısıtıp, fırını kapat. Farın altına bir bez serip fırına koy. Erimemesine dikkat et. Hani 60 dereceye ayarladım sanarsın 180 derece olur :) eritirsin farı. Gözünün önünde dursun. Su buharlaşıp kaybolur. Berat'ın dediği ise far camını sökme işi ki bu daha zahmetli. En güzeli kurutmak. Fön makinesinden de yararlanabilirsin. Suyun far aynası ile teması hiç iyi olmaz karartır. O yüzden çözmeye bak.

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
teşekkür ederim arkadaşlar bilgiler için :-) far soketini söküp soketin girdiği yerdeki silikon kapağı söktüm farın içini görür gibiyim :-)  akşama düzelmez ise fırın ve fön olayını deneyeceğim eğer bez sokamazsam içine. Far almayı da düşündüm ama pek hesaplı olmayacak. Sanayi de 25 TL ye silikon ile kaplayıp taktıklerını söylediler. Tekrar zuhur ederse ustanın elini öpeceğim sanırım :-)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
teşekkür ederim arkadaşlar bilgiler için :-) far soketini söküp soketin girdiği yerdeki silikon kapağı söktüm farın içini görür gibiyim :-)  akşama düzelmez ise fırın ve fön olayını deneyeceğim eğer bez sokamazsam içine. Far almayı da düşündüm ama pek hesaplı olmayacak. Sanayi de 25 TL ye silikon ile kaplayıp taktıklerını söylediler. Tekrar zuhur ederse ustanın elini öpeceğim sanırım :-)

Gerek yok kardeşim. Bak şimdi farı sökmeden önce hırdavatçıdan mastik al. Farı sök, suyu kurut. Sonra mastik ile farın cam ile kasa birleşim noktalarını tekrar izole et. Su girişini engellemiş olursun. Yeni far almana gerek yok.

Aşağıda farları yerinden nasıl sökebileceğine dair şemalar mevcut. İncelersen faydası olacaktır.

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Bende bunu arıyordum aslında :-) bu iyi oldu teşekkürler

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bende bunu arıyordum aslında :-) bu iyi oldu teşekkürler

Mutluluğu uzaklarda arama :) Bu arada Ankara'nın neresindesiniz?

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
:-) Etimesgut diyorlar eryaman oraya bağlı diye fakat resmi olarak susuz Mah. diyorum o da Yenimahalle ye bağlı diye. karışık bir durum :-) önce google da aradım ama bulamadım siz bu resimleri kılavuz gibi birşeyden mi buldunuz

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
:-) Etimesgut diyorlar eryaman oraya bağlı diye fakat resmi olarak susuz Mah. diyorum o da Yenimahalle ye bağlı diye. karışık bir durum :-) önce google da aradım ama bulamadım siz bu resimleri kılavuz gibi birşeyden mi buldunuz

İrlanda'dan bir üyemiz var. Onun gönderdiği katalog sayfaları. Oradan aldım. Parça parça forumda mevcut. Honda konularını incelersen sende rastlarsın ;)

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
tüm cevaplar ve ilgi için teşekkür ederim buğu gitti silikonu geri taktım soketi taktım artık geceler aydınlık :-P

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
tüm cevaplar ve ilgi için teşekkür ederim buğu gitti silikonu geri taktım soketi taktım artık geceler aydınlık :-P

Geçmiş olsun :) Öncesi sonrası fotoğraf çektin inşallah

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
çekmedim hocam ama kalıcı bir çözüm olmadığı için muhakkak yakında tekrar eder :-D o zaman öncesini çekerim :-)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
çekmedim hocam ama kalıcı bir çözüm olmadığı için muhakkak yakında tekrar eder :-D o zaman öncesini çekerim :-)

Farı yerinden çıkarmadın mı? Kenarlardan mastik çekseydin, tekrar olmazdı diye düşünüyorum ama yağmurda normal yağmıyor. Son günlerde birçok aracın farları ve stoplarını hep buğulu görüyoruz. Mevsime ve yol şartlarına göre de normal aslında :)

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Yok tamamen çıkartmadım sadece soket girişini koruyan silikonu çıkarttım öyle olunca da hava alarak içindeki nemi attı tabi havalar kötü bu ara dediğiniz gibi tekrar edebilir o zaman artık kalıcı bir çözüm için dediğiniz yöntemi yaparım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Yok tamamen çıkartmadım sadece soket girişini koruyan silikonu çıkarttım öyle olunca da hava alarak içindeki nemi attı tabi havalar kötü bu ara dediğiniz gibi tekrar edebilir o zaman artık kalıcı bir çözüm için dediğiniz yöntemi yaparım

Farın iç yansıtıcısı (ayna) zarar görmesinde, buğu bir şekilde giderilir.

Çevrimdışı akif_seksekci

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil

öncesi bu şuan :-) sonrasını da yarın çekerim yine aynı şekilde kurutma yoluna başvurdum uygun zamanda tarifler üzerine söküp dediğinizi yapacağım zaman bulursam

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33