Titreme Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperenenen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: alp eren
  • Marka: honda
  • Model: civic
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
İyi günler dilerim.
Pek çok siteden araştırmama rağmen bi bilgiye ulaşamadığım bir problemim mevcut yardımcı olursanız sevinirim. Şöyleki:
Bende 2008 model- Ototmatik Vites Honda Civic var. 75.000km de araçım. İkimci sahibiyim ve yag, yakıt hava fıltrelerı harıc bir bakım yaptırmadım henuz.
Araba çalışır durumda mesela ışıklarda durdugum zaman vites D de iken ayagım frende bazen ani bir titreme yaşıyorum. araç boştayken N  yada parkta P  de öyle bir sorunla karsılasmadım. yalnızca vıteste yanı D de ıken ayak frende ısıklarda beklerken falan tecrube ettım hep anıden 750 olan devır 500 e dusuyo ve araba tabırı caızse arka taraftarı anıden tıtreyen atlar vardır ya onun gıbı tıtrıyo 1 sanıyelıgıne nedenı nedır acaba bana yardımcı olurmusunuz. problem ne olabılır

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Aracını oto elektrikcisine gosterdinmi? Ateşleme bobinlerine baktilarmi? Birde bunun sade D konumunda yaptığına kesin emin misin?

Zenfone5 ile Tapatalk kullanarak gönderildi.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Aracını oto elektrikcisine gosterdinmi? Ateşleme bobinlerine baktilarmi? Birde bunun sade D konumunda yaptığına kesin emin misin?

Otomatik vitesdemiş ve sadece rutin bakımları yapılmış şanzuman yağı yada şanzumanın içinde bişey olabilirmi ?

Çevrimdışı alperenenen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Park halinde araç çalışırkende eskiye nazaran araçın olagan motor titremesi arttı gibi geldi bana. ama bariz titreme viteste iken dedıgım gıbı durur vazıyette 750 d/mın te olmakta anıden 500 d/mın dusuyo 1 sanıye sonra tekrar cıkıyor. yapma sıklıgıda ıstanbulda ıkanmet etmekteyım 10 ısıkta bır dıyebılırım. herzaman gerceklesmıyor. elektrıkcıye henuz gıtmedım nokta atısı yapmak ıstıyorum dedıgım gıbı problemın tam nerede oldugunu bılırsem ona gore sanayıye gıdebılırım dıye dusunuyorum. yoksa bı ustaya gıttıgımde bobın degısımı bujı degısımı yapıp benı gonderır ve devam ederse ıyı olmaz. bosuna sınırler bozulmasın. soylemeyı unuttum sanırım araca hıc lpg takılmamıstır. bobın dıyınce bıraz arastırma yaptım ve bunu buldum ayrıca.

ateşleme bobini arızalı olan bir aracın vereceği bariz belirtiler nelerdir?

fazla yakıt tüketimi, çekişten düşme dısında...

forumlardan araştırdığım kadarı ile, ateşleme bobini arızalı olan araçlar dusuk devirde tekleme yaparlarmıs. yuksek devirde bobin arızaları kendini pek belli etmezmiş.

dusuk devırde tekleme tam karsılıgı degıl ama bu olabılırmı sızce problem
ayrıca yakıt tuketımım fazla ve rampa cıkarkende arac bıraz boguluyo gıbı hıssedıyorum ama bunlar benım kuruntumda olabılır

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Senin aracındaki problem için aklıma gelen, olabilecek sıkıntılardan bahsetmek istiyorum. Motor rolanti ayar motoru denen bir sensör var. Bir ihtimal bu parça sıkıntılı olabilir. Fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum.

Şayet rolanti ayar motorunda sıkıntı yoksa, gaz kelebeğinde sorun olma ihtimalide var. Öncelikle obd ecu kontrolünü yaptırıp arızanın neden kaynaklandığını görmelisiniz. Eğer rolanti ayar motorundaysa onarımının olduğunu söylemek mümkün değil ama yinede araştırmalısın. Şayet gaz kelebeğinde sorun varsa, işinin ehli bir usta tarafından temizlik yapılıp düzelme olup olmadığına bakman gerekiyor. İşin en ekonomik yanı gaz kelebeğini temizletmek. Şayet randıman alamazsanız, bahsettiğim 2 parçanında fiyatları oldukça hatırı sayılır rakamlarda.

Bazen bu gibi sorunlarda nadirende olsa elektriksel akım problemlerinden de olduğunu duymuştuk/okumuştuk. Rolanti ayar motorunun topraklaması veya beslemesi sorunlu olabilir. Soketini çıkarıp, spreyle falan güzelce temizle. Geri yerine tak. Bakarsın kestirmeden işi çözmüş olursun.

Aracın bakımını fazla geciktirme. Kirli filtreler bu tarz sorunlara neden olabilir. Ateşleme bobinini gözden kaçırmayın.

Çevrimdışı alperenenen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
bugun bujılerı soktum. tek tek hepsının dısarda sparklarına baktım. bı anormallık yok gıbı. atesleme bobınlerınde de gozle gorulur bır probleme rastlamadım. bu arada acmısken bujılerı degıstırıyımmı dıye sanayıde bujı sordum da ustundekı bujıler DENSO - SKJ20DR-M11S IRIDIUM bujılerden dı 4 tanesı 160 lıra fıyat cektıler ıste bu neden den oturu nokta atıs pesındeyım. sokup taktıktan sonra 5-10 dakıka bosta P parkta yanı , 5-10 dakıkada vıteste ayagım frende bekledım bı tıtreme yasamadım ama daha uzun surus tecrubesı yasamam gerek problemın cozulup cozulmedıgını gormek ıcınkı bısey de yapmadım bujılerı sokup temızleyıp baglantıları kontrol edıp yerıne taktım  devam ederse gaz kelebegınede bakmayı dusunuyorum. soyledıgınız gıbı tek tek bakıcaz artık kolaydan zora dogru ama kımse yasamamıs yada tam sundan dolayıdır dıyebılen bırısı yok sanırım bu problemı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Yaşanmış hadiseler var ama bunun sebebi tek değil. Beyin değişiminden tutunda, ateşleme sistemi ve yakıta kadar birçok sebebi olabilir.

bugun bujılerı soktum. tek tek hepsının dısarda sparklarına baktım. bı anormallık yok gıbı. atesleme bobınlerınde de gozle gorulur bır probleme rastlamadım. bu arada acmısken bujılerı degıstırıyımmı dıye sanayıde bujı sordum da ustundekı bujıler DENSO - SKJ20DR-M11S IRIDIUM bujılerden dı 4 tanesı 160 lıra fıyat cektıler ıste bu neden den oturu nokta atıs pesındeyım. sokup taktıktan sonra 5-10 dakıka bosta P parkta yanı , 5-10 dakıkada vıteste ayagım frende bekledım bı tıtreme yasamadım ama daha uzun surus tecrubesı yasamam gerek problemın cozulup cozulmedıgını gormek ıcınkı bısey de yapmadım bujılerı sokup temızleyıp baglantıları kontrol edıp yerıne taktım  devam ederse gaz kelebegınede bakmayı dusunuyorum. soyledıgınız gıbı tek tek bakıcaz artık kolaydan zora dogru ama kımse yasamamıs yada tam sundan dolayıdır dıyebılen bırısı yok sanırım bu problemı

Çevrimdışı alperenenen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
benım demeye calıstıgım sey suydu belkıde ıstedıgım sey suydu galıba. hastasınızdır doktora gıdersınız anlatırsınız durumuzu gorur . semptomları gorur ıste fıtık var sızde ameleyat yapmalıyız der mesela. gıdersınız fıtık ameleyatı olursunuz yada apandıstınız patlamak uzere der apandıstınızı alırlar. hanı adamın belırtılerı fıtıksa sunada bakalım bunada bakalım olmaz fıtıksa fıtıktır. apandıstse hanı karacıgerede bakalım bobregede bakalım olmaz bu acıdan dedım bu blırtılerle kımse karsılasmamıs demekkı daha once ve cozum bulamamıs o nedenden bobındı rolantı kartıydı sonra motor kulagı dıyen oldu bujı bujı kabloları. gaz kelebegı bakıcaz artık kendımızın doktoru olucaz demekkı.

Çevrimdışı alperenenen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
admıne cok tesekkur ederım bu arada yardımları ıcın aklınıza gelen baska bısey olursa paylasırsanız sevınırım. ınsallah duzelır ya yakıt sarfıyatımda fazla benım

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Biz teşekkür ederiz. Aklıma geleni ve bilgilerimi ilk mesajımda yazdım.
Bide bu arada kendinizi tanıtırmısınız ?
admıne cok tesekkur ederım bu arada yardımları ıcın aklınıza gelen baska bısey olursa paylasırsanız sevınırım. ınsallah duzelır ya yakıt sarfıyatımda fazla benım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Hüseyin bey haklı; tanışma zamanı geldi. Bu arada rica ederim, soruna nokta atışı yapmak için aracınızın bir takım kontrollerden geçmesi gerek. Galiba fazladan bir iki masrafta çıkarırlar gibi. ;) onlarıda sineye çekmek icap eder. Umarım işinin ehli bir usta sorunu tek kalemde çözer. Sorun nihayete erdiğinde bizimle paylaşırsan iyi olur.

Çevrimdışı alperenenen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bugun Yıne yasadım titreme problemini bir kez oldu daha sık oluyodu ama bir kez oldu 1 saatlık arac kullanımımda neyden olabılır baska sizce

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Anlaşılan cihaz testi için gitmeyeceksiniz, bari aşağıdaki gibi bir cihaz alın. Sizde kalır.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=a47986048f43688af149195630caf4bc"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=a47986048f43688af149195630caf4bc"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Birde tanışma mesajını yazarsanız iyi olur.  :lamba:

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33