Vtec 2 lpg kiti ve arıza lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhaba arkadaşlar ismim çağdaş , aydın dan yazıyorum. 2006 vtec2 ls aracım var lpg kitim BRC kullanıyorum. Aracı 2 ay önce aldım. Arıza lambası sürekli yanık. Aldığımdan beride yanıyor. Hangi ustaya göstersem hondalarda bu var birşey olmaz dediler. Bu şekilde kullanmak istemiyorum. Bu konuda aynı sorunu yaşayan var mı? Yada daha önce yaşamış sorunu çözmüş arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ÇÖZÜM EKLENDİ

Arıza ışığını söndürdüm 2 bin km dir kullanıyorum nasıl söndürdüm anlatayım. Öncelikle arıza kodunu tam bilmeniz lazım genellikle oksijen sensörü ve katalitik konvektör arıza kodu devamlı yanık bırakır. Daha sonra katalititikte sorun olmamalı. Daha sonra egzoz üzerindeki sensörde sorun olmamalı.  Sensörü değiştirdikten sonra (ngk kullandım 300 tl) arıza kodu silinir. Daha sonra lpg çalıştırılmadan benzinde lpg tamircisine gidilir. Ayar yapılır. Benzin yanma değerlerine yakın ayar yaptırılır. Sonra kayıt edilip bir süre 5-10 dk lpg de çalıştırılır. Arada rölantideyken gaza basılıp  denenir. İşlem tamam.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Abi bendede 2003 bora var. Aynı ışık yanıyordu. Bizde lpgden sanıyoduk fakat oksijen sensöründenmiş. Lpgli araçlarda çabuk bozuluyormuş bi bilgisayara bağlayıp arzaya baktır derim ben. Bide kullanılan sıralı sistemle alakalı bir durum çıkabilir ortaya.
Bide uygun bölüme kendinizi tanıtan konu acarmısınız.

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Pc ye bağlanıldığında oksijen sensörü arızası çıkıyor.  Siliyoruz yine çıkıyor. Oksijen sensörü baya pahalı ve 2 tane var biri orta egzos da diğeri motor bitişindeymiş. Zengin fakir karışımından dolayı bu arıza ya tesisatın döşenişi yada dediğiniz gibi sensörden kaynaklı. Bazıları kalitesiz gaz ve benzinden olabilir diyor. Bizim buralarda pek anlıyan yok.

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Pc ye bağlanıldığında oksijen sensörü arızası çıkıyor.  Siliyoruz yine çıkıyor. Oksijen sensörü baya pahalı ve 2 tane var biri orta egzos da diğeri motor bitişindeymiş. Zengin fakir karışımından dolayı bu arıza ya tesisatın döşenişi yada dediğiniz gibi sensörden kaynaklı. Bazıları kalitesiz gaz ve benzinden olabilir diyor. Bizim buralarda pek anlıyan yok.

Hocam diyelim oksijen sensöründen değiştirdiniz ama yine yanmayacagının garantisi yok işte lpg takılı oldugundan dolayı ben şuanda benzinde kullanıyorum aracı hem yakıt tüketimi hemde aracın gidişi çalısması açısından test ediyorum bakalım ne çıkacak ortaya

Samsung Note 3 Cihazımdan Tapatalk ile Gönderildi

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
1 hafta benzinde kullandım hocam yinede sönmedi arıza ışığı:(

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
LPG kiti takıldığı andan itibaren bu tip sıkıntılar maalesef ortaya çıkıyor , sonuçta araçlar benzine göre tasarlanmış, bizlerde aracın orjinalini bozup başka bir yakıtla çalıştırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla oksijen sensörü bozuluyor, yada ECU'nun ayarıyla oynandığı için Araç motor arıza lambası yakıyor haliyle.. Burada dikkat etmemiz gereken konu çoğu lpg araç kullanıcısı bu ışık yandığında LPG dendir deyip önemsemiyor, motorda gerçekten bir sıkıntı olduğunda da maalesef iş işten geçmiş oluyor. bence işinin ehli bir LPG ustası bulup bu sorunu ortadan kaldırmak en iyisi..

Çevrimdışı MaCReM

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +66/-0
Hocam lpg cilere söylediğinizde adamlar diyorki zaten hakkaten önemli bi durum olsa o ışık yanıp söner diyor sabit yanıyorsa korkacak bişey yok diyor işin içinden çıkıyorlar sizde benm yaptıgım gibi  elm327 cihazı alacaksınız o zaman ışık yandıkça telefondan gireceksiniz hem arızayı göreceksiniz hemde lambayı söndürüceksiniz başka çaresi yok gibi bunun malesef

Samsung Note 3 Cihazımdan Tapatalk ile Gönderildi

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Hocam yaptıranlar varmış. Zengin fakir yakıt karışım ayarını güzel yapıldığında halledilebiliyormuş. Yada katalitik konvektör ile sensör değiştirilip tesisatı yeniden güzelce yaparlarsa düzeliyormuş. Katkısız gaz alanlarında düzeldiğini duydum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Hocam yaptıranlar varmış. Zengin fakir yakıt karışım ayarını güzel yapıldığında halledilebiliyormuş. Yada katalitik konvektör ile sensör değiştirilip tesisatı yeniden güzelce yaparlarsa düzeliyormuş. Katkısız gaz alanlarında düzeldiğini duydum.

Aman kardeşim, gidipte katalizöre dünyanın parasını verme sakın. Fiyatını yazmıyorum kendin araştır :) neden böyle söylediğimi anlarsın. Ayarını yaptır devam.

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Evet pahalı dostum lakin sürekli arıza ışığı yanması sürüş keyfimi bozuyor. Elm cihazı alacağım o halde.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Ayrıntıyı söyleyim. Biz değiştirdik söndü ışık. 2 aydın yanmıyordu dün yandı ama istasyon değiştirdik kalite farkı oldu heralde.

Çevrimdışı jonturk09

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Hocam neyi değiştirdiniz sensörü mü yoksa kiti mi?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hocam neyi değiştirdiniz sensörü mü yoksa kiti mi?

Oksijen sensörünü değiştirmişti yanılmıyorsam.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Oksijen Sensörünü değiştirdik.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Oksijen Sensörünü değiştirdik.

Hüseyin Bosch marka mı aldınız yoksa muadil mi?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33