park ve sinyal lambası arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 58yunus58

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: yunus erkam
  • Marka: fiat
  • Model: albea sole
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Tipi: Motorin
öncelikle modeli albea sole olan 2010 model arabama dün şerit led taktırdım elektiriğini park lambasından aldık.Fakat bugün arabamı çalıştırdığımda park lambası arızası diyor ve sinyal verirken sinyal arızası veriyor.Lambalar ve led sorunsun çalışıyor bir türlü arızanın sebebini bulamadım.Sizce nedeni nedir ve nasıl düzeltilir.şimdiden herkese teşekkürler.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Yunus, şerit ledleri nereye taktırdın? Aklıma ilk gelen şey, bir yerden kaçak yapıyor. Sıkıntılı bir durum arabayı tehlikeye atma derim. Yangın riski olabilir. Tesisatı gözden geçirmeni öneririm. Yani yeni çekilen hattı kontrol et.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
öncelikle modeli albea sole olan 2010 model arabama dün şerit led taktırdım elektiriğini park lambasından aldık.Fakat bugün arabamı çalıştırdığımda park lambası arızası diyor ve sinyal verirken sinyal arızası veriyor.Lambalar ve led sorunsun çalışıyor bir türlü arızanın sebebini bulamadım.Sizce nedeni nedir ve nasıl düzeltilir.şimdiden herkese teşekkürler.

Çevrimdışı 58yunus58

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
arabanın ön panjurluklarına taktırdım kaça olsa bile yangın ihtimali olmaz çünkü 14 w luk bir kaçaktan yangın çıkmaz

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Otomobillerin akülerindeki amper yüksektir. Bu sebeple yangın riski her koşulda vardır unutmayın.

Şimdi sizin aydınlatma arızasını yanımdaki arkadaşlada konuştum. Aynen benim dediğim meseleden arıza lambası yanıyor. FAKAT! püf noktası şu, aracınız bunu kaçak akım var sanarak arıza lambasını yakıyor. Yani şöyle anlatayım, diyelim ki park sisteminizde 4 adet ampul kullanılmış. Yani 4x12V, şimdi siz aynı sisteme diyelimki 12 led bağladınız. İşte bu 12 led'in kullandığı enerjiyi kaçak olarak algılıyor. Işık yanması normal yani.

Not : Ben yinede hattı kontrol etmenizi öneririm! Şayet gerçekten kaçak varsa! Araçta her zaman yangın riski vardır! Güvenip güvenmeme insiyatifi sizin elinizde. Sonuçta mal sizin malınız. Yanarsa ben değil siz üzülürsünüz. Bende yanmasını istemem. Tedbiri elden bırakmayınız lütfen.

Ayrıca forumumuzun tanışma bölümünde kısa bir tanışma mesajı yazarsanız sizi tanıma şansımız olur. Arızanın çözülmesi dileğiyle.

Unutmayın! 12V olsa bile 60 AMPER güç var! Kısadevre olduğunda bu çok rahat bir şekilde 0,75mm kalınlığında bir kabloyu kor gibi eritir! Siz dikkatli olun! Araç elektrik sistemleri her zaman için yangın riski taşır.

İyi akşamlar.

arabanın ön panjurluklarına taktırdım kaça olsa bile yangın ihtimali olmaz çünkü 14 w luk bir kaçaktan yangın çıkmaz

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
  • Marka: Opel
nedeni ise ampül + led takıldığı için daha fazla akım çekiyor buda arıza lambasını yakmaya yol açıyor

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
Yunus Bey yeni jenerasyon otomobillerde, detaylı kontrol sistemine sahip elektronik donanımlar mevcuttur. Bu sebeple aracınızda yapacağınız en küçük bir modifikasyon sonucunda aracınızın ilgili bölümünü (parklar) kontrol eden elektronik birim bu durumu hata olarak algılıyor. Bu sebeple aracınıza ilave ettiğiniz ledler kaçak akım olarak aracınızın bilgisayarına iletiliyor. doğal olarak arıza lambası yanıyor. Bu bir problem değildir. fakat sayın yönetimin dediği gibi iyi izole edilmemiş kablolar aküdeki yüksek amper sebebiyle yangına sebep olabilir. Yönetimin tavsiyesini dikkate almanızı öneririm..geçmiş olsun.

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
  • Marka: Opel
sanki biz farklı bişey dedik bak Emrah abi admireyi sattın kan davası başladı  :silahsor: :silahsor: :silahsor:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
hahahahhahah :D

sanki biz farklı bişey dedik bak Emrah abi admireyi sattın kan davası başladı  :silahsor: :silahsor: :silahsor:

Çevrimdışı 58yunus58

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
İlginiz icin sagolun.park lambasindaki sorun sizin dediginiz gibi fazlam akim yuzundenmis.fakat sinyal lambasindaki ariza sol ondeki ampulun patlak olmasindanmis farketmedim.iyi gunler tesekkur ederim

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İyi günler Yunus bey, forumumuzun tanışma bölümünde sizi kısaca tanımak ve tanışmak isteriz. Etkinliklerimizden broşür ve sticker'larımızdan edinebilirsiniz.

İlginiz icin sagolun.park lambasindaki sorun sizin dediginiz gibi fazlam akim yuzundenmis.fakat sinyal lambasindaki ariza sol ondeki ampulun patlak olmasindanmis farketmedim.iyi gunler tesekkur ederim

Çevrimdışı i.akın

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +4/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: İrem
  • Marka: Fiat
  • Model: Palio
  • Model Yılı: 2004
Bu arıza benim arabamdada olmuştu. Bendede Palio var :) Sağolsun sayın Yönetim olayı çözmüştü :) Meğerse ampul patlakmış. Bu vesileyle kendisine tekrar teşekkür ederim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Rica ederim, hani sırf sizlerle sürekli görüşelim diye ampullerinizin patlamasımı lazım  :fildir: bu gibi hadiseleri beklemeyin bence :) birlikte fırsat buldukça daha çok vakit geçirelim. Ayrıca işin şakası tabi. İnşallah başka arızalar olmaz!

Bu arıza benim arabamdada olmuştu. Bendede Palio var :) Sağolsun sayın Yönetim olayı çözmüştü :) Meğerse ampul patlakmış. Bu vesileyle kendisine tekrar teşekkür ederim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aracınızla ilgili başka problemler olduğunda paylaşmaktan çekinmeyin.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33