GönderenKonu: Hacker saldırısı hakkında - 04.01.2014  (Okunma sayısı 10123 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışıdeniz

• FO-Özverili Üye
  • *
  • Puan +5/-0
    • Ad Soyad: deniz yıldırım
    • Doğum Yılınız: 1988
    • Marka: Ford
    • Model: Fiesta
    • Model Yılı: 2007
    • Yakıt Tipi: Motorin
    Ynt: Hacker saldırısı hakkında - 04.01.2014
    « Yanıtla #20 : 09 Ocak 2014, 17:25:36 »
    çok geçmiş olsun sayın yönetim. iyiki bişi olmamış. başımız sıkışınca bu site en büyük yardımcım benim. bişi olsaydı çok üzülürdüm gerçekten :(

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
    Sayın Forumotomobil.com üyeleri,

04 Ocak 2014 Cumartesi günü, forumotomobil.com sitesini hacklemek amacı ile kötü niyetli şahıs(lar) tarafından saldırı düzenlenmiştir. Konunun detaylarını 04 Ocak 2014 Cumartesi günü yazılım ekibimizle istişare ettik. Saldırı düzenleyen IP numarası tespit edilmiştir. IP numarası İstanbul olarak görünmektedir.

Forumotomobil.com'un güvenlik yazılımları ve e-posta koruması devrede olduğu için bu durum sıcağı sıcağına bertaraf edilmiştir. Fakat e-posta sunucularımız, güvenliği sağlamak amacı ile 6 günlüğüne durdurulmuştur. Bugün e-posta güvenliği için artı olarak bir yazılım daha eklenmiştir.

Forumotomobil.com yönetim ekibi olarak bizler forumdaki bilgilerin korumasına yönelik kontrolü elimizde bulundurmaktayız. Fakat ne var ki bazı kendini bilmez insanlar, malesef bu tür girişimlerde bulunabilmektedir. E-Posta güvenliği için verilen arada kimlik bilgilerini güncelleyen üyemiz Atlantis'in üyeliğide malesef bu arada silinmiştir. Kendisine kullanıcı adını iade ettik. Bu yaşanan olumsuzluktan dolayıda üzüntü yaşadığımızı bildirmek isteriz.

Forumotomobil çatısı altında birleşmiş insanların emeklerine göz diken! Onların emeklerini hiçe sayan insanların akıl ve ruh sağlığından kuşku duymaktayız!

Bu tarz saldırılar daha önce defalarca yaşandı. Yazılan mesajların güvenliği için artık, her 1 saatte, bir defa forumun tamamı yedeklenmektedir. Yedeklenen veriler günlük olarak tutulup 180 gün boyunca ayrı data bank'larda tutulmaktadır.

Bilinmesini isteriz ki, bu mesajı milat olarak kayda alıyoruz! Bundan sonra yapılacak saldırılarda, IP numarası ve yaşanan hadisenin raporu ile avukatlarımız aracılığı vasıtasıyla Bilişim suçları mahkemesine suç duyurusunda bulunacağız.

Forumotomobil üyelerinin bilgisine sunulur!

Saygılarımızla,
    Forumotomobil.com Ekibi

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
    • *

• Üye'ye 1160 defa
    • Puan +600/-17
      • ForumOtomobil
    • Ad Soyad: Administrator
    • Doğum Yılınız: 1977
    • Marka: Renault
    • Model: Megane II
    • Model Yılı: 2008
    • Yakıt Tipi: Benzin
    « Yanıtla #21 : 09 Ocak 2014, 17:26:52 »
    Teşekkürler Deniz hanım. Bu mecra size yardımcı olmaya devam edecektir! Müsterih olun.  :-2

çok geçmiş olsun sayın yönetim. iyiki bişi olmamış. başımız sıkışınca bu site en büyük yardımcım benim. bişi olsaydı çok üzülürdüm gerçekten :(

Sayın Forumotomobil.com üyeleri,

04 Ocak 2014 Cumartesi günü, forumotomobil.com sitesini hacklemek amacı ile kötü niyetli şahıs(lar) tarafından saldırı düzenlenmiştir. Konunun detaylarını 04 Ocak 2014 Cumartesi günü yazılım ekibimizle istişare ettik. Saldırı düzenleyen IP numarası tespit edilmiştir. IP numarası İstanbul olarak görünmektedir.

Forumotomobil.com'un güvenlik yazılımları ve e-posta koruması devrede olduğu için bu durum sıcağı sıcağına bertaraf edilmiştir. Fakat e-posta sunucularımız, güvenliği sağlamak amacı ile 6 günlüğüne durdurulmuştur. Bugün e-posta güvenliği için artı olarak bir yazılım daha eklenmiştir.

Forumotomobil.com yönetim ekibi olarak bizler forumdaki bilgilerin korumasına yönelik kontrolü elimizde bulundurmaktayız. Fakat ne var ki bazı kendini bilmez insanlar, malesef bu tür girişimlerde bulunabilmektedir. E-Posta güvenliği için verilen arada kimlik bilgilerini güncelleyen üyemiz Atlantis'in üyeliğide malesef bu arada silinmiştir. Kendisine kullanıcı adını iade ettik. Bu yaşanan olumsuzluktan dolayıda üzüntü yaşadığımızı bildirmek isteriz.

Forumotomobil çatısı altında birleşmiş insanların emeklerine göz diken! Onların emeklerini hiçe sayan insanların akıl ve ruh sağlığından kuşku duymaktayız!

Bu tarz saldırılar daha önce defalarca yaşandı. Yazılan mesajların güvenliği için artık, her 1 saatte, bir defa forumun tamamı yedeklenmektedir. Yedeklenen veriler günlük olarak tutulup 180 gün boyunca ayrı data bank'larda tutulmaktadır.

Bilinmesini isteriz ki, bu mesajı milat olarak kayda alıyoruz! Bundan sonra yapılacak saldırılarda, IP numarası ve yaşanan hadisenin raporu ile avukatlarımız aracılığı vasıtasıyla Bilişim suçları mahkemesine suç duyurusunda bulunacağız.

Forumotomobil üyelerinin bilgisine sunulur!

Saygılarımızla,
    Forumotomobil.com Ekibi

Zaman en kıymetli hazinedir

ÇevrimdışıArda Çeliktenli

• FO-Usta Üye
    • *

• Üye'ye 34 defa
    • Puan +29/-0
      • FORUMOTOMOBİL
    • Ad Soyad: Arda Çeliktenli
    • Doğum Yılınız: 1981
    • Marka: Opel
    • Model: Corsa Swing
    • Model Yılı: 2000
    « Yanıtla #22 : 09 Ocak 2014, 17:30:10 »
    o zaman bol bol gülelim abi :D  :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan: :siritan:
    OPEL ''Wir Leben Autos''

Çevrimdışıadem akar

• FO-Süper üye
    • *

• Üye'ye 21 defa
    • Puan +32/-4
      • forumotomobil.com
    • Ad Soyad: Adem Akar
    • Doğum Yılınız: 1987
    • Marka: Honda
    • Model: Civic Vtec
    • Model Yılı: 2003
    • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
    « Yanıtla #23 : 09 Ocak 2014, 17:31:34 »
    vay adiler vay  :-1 :-1 :-1 :-1

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
    • *

• Üye'ye 1160 defa
    • Puan +600/-17
      • ForumOtomobil
    « Yanıtla #24 : 09 Ocak 2014, 17:59:28 »
    Ya öyle işte Adem. :) Hemde Cumartesi biz Sincan'da yemek yerken ;)

vay adiler vay  :-1 :-1 :-1 :-1

Hacım sen bir ara elektronik dükkanı açacaktın noldu o iş?  Bak uydu işinde para var ben sana şimdiden söyleyeyim ;)

Daha öncede yazmıştım bizi çekemeyeler uydu taktırsın diye onlar anlarlar bu mesajdan Allahın izni ile her alanda bizim karşımızda dağılmaya mahkumlar

Tapatalk ile gönderildi

garantiliarabam.com.tr

ÇevrimdışıY.E.P.

• FO-Süper üye
    • *

• Üye'ye 159 defa
    • Puan +372/-7
      • Doğum Yılınız: 1981
      • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
      • Model: 1.6 HDI Dynamic
      • Model Yılı: 2011
      « Yanıtla #25 : 09 Ocak 2014, 21:54:26 »
      hahahhaaaaa...Sıraya girmesin hepside bize çanak ver diye...  :D

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
      • *

• Üye'ye 1160 defa
      • Puan +600/-17
        • ForumOtomobil
      « Yanıtla #26 : 09 Ocak 2014, 22:00:32 »
      çanaktan çanağa fark var tabi :D

hahahhaaaaa...Sıraya girmesin hepside bize çanak ver diye...  :D

ÇevrimiçiD@rk34

• Creative Member

• Üye'ye 5 defa
      • Puan +62/-2
        • Ad Soyad: Tansu
        • Marka: Hyundai
        • Model: Accent
        • Model Yılı: 2006
        « Yanıtla #27 : 09 Ocak 2014, 22:48:03 »
        Abi yakalmışsın beni :)
        Şaka bir yana neyseki birşey yapamamışlar şu hale bak ne saçma işlerle uğraşıyorlar ya :) Allah akıl fikir versin

 Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap aracılığı ile gönderildi 

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
        • *

• Üye'ye 1160 defa
        • Puan +600/-17
          • ForumOtomobil
        « Yanıtla #28 : 10 Ocak 2014, 11:03:23 »
        Amin. Allah akıl fikir versin akıl fukaralarına...  :hihihi:

Abi yakalmışsın beni :)
        Şaka bir yana neyseki birşey yapamamışlar şu hale bak ne saçma işlerle uğraşıyorlar ya :) Allah akıl fikir versin

 Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap aracılığı ile gönderildi 

Çevrimdışıninj

• Tanışma Üyeliği
        • *
        • Puan +0/-1
          • Ad Soyad: Berk
          • Doğum Yılınız: 1982
          • Marka: Vw
          • Model: Polo
          • Model Yılı: 2013
          « Yanıtla #29 : 09 Temmuz 2014, 15:21:38 »
          Geçmiş olsun, güvenlik her zaman önemli. Smf sürekli güncellenmeli, çünkü her gün yeni bir zaafiyet açığı ortaya çıkıyor.

Saygılarımla...
          Erkek Takıntısı:Araba Araba Araba :) :)

HideMyAss.com

Kiev Kiralık Ev
          Otomobil Teknik Terimler Sözlüğügarantiliarabam.com.tr