Acemilik nasıl atılır ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oOMARSOo

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Osman BAKIR
  • Marka: SKODA
  • Model: Fabia
  • Model Yılı: 2006
  • Yakıt Tipi: Motorin
İyi günler ben ehliyetimi alalı 7 ay oluyor arabayla haşır neşir olmamda 8-9 ay gibi bir süre. Baya alışmış olsamda hala çok hatalı sürüyorum birde araba sürekli evde olmuyor babam şehir dışına götürüyor çok az tecrübe kazanabiliyorum Ankara Etimesğut ta siz olsanız çocuğunuza nasıl öğretirdiniz veya nasıl öğrendiniz. Babam öğretiyor ama oda müsait olmuyor en çok geri sürmede sıkıntım var araba 1.4 tdı 2006 fabia yardımcı olur musunuz pek uzun oldu :D

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arabaya hakim olacaksın, arabayı tanıyacaksın, koltukta rahat olacaksın, dur - kalk, manevra, vites yükseltip düşürme  egzersizini bolca yapacaksın, en önemlisi trafik tecrübesi kazanacaksın

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Temel şeyleri öğrenmelisin. Misal debriyaj nerede kavriyor. Fren ne kadar sert. Dozajlamasini ayarliyacaksin. Gazın hassasiyetini öğren. Direksiyonu sevgilin gibi düşün sıkarsan öldürürsün rahat bırakırsan kaçırırsın. İki araba arasına parkı öğren. Ve trafiğe aniden girme yavaş yavaş az yogundan çok yoğun kadar. Acemi değilsin bunu bil. Sadece ehliyetini Yeni aldın.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı oOMARSOo

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Osman BAKIR
  • Marka: SKODA
  • Model: Fabia
  • Model Yılı: 2006
çogu şeyi biliyorum sürekli aynı arabayı kullandıgım için arabanın neyapacagını felan biliyorum benim sıkıntım şu konularda daha çok mesela 3ve fazlası şeritli yollarda şerit takibi hep sola yanaşıyorum bunu engelleyemiyorum, geri geri park yapmada, vites arttırma kolay oluyor ama vitesi düşüremiyorum 3den 2 ye almaya çalışırken 2de zorluyor 3e geri atayım derken araba yavaşlamış oluyor tee 1 e düşüyor gibi gibi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Öncelikle sana tavsiye edebileceğim şey şu, araba kullanırken sakin olmalısın. Özellikle dikkatini dağıtacak şeylere kendin için kural koymalısın. Misal; arabayı kullanıyorum tamam diyene kadar, teypten müzik dinleme, cep telefonunu kullanma veya sigara kullanıyorsan direksiyon başında bunları yapmamalısın.

Arabanın ölçülerine hakim olmaya çalış. Mesela araba ile bir park yerine yanaşacağın zaman aracın oraya sığıp sığmayacağı, yada sıkışık trafikte boşluktan araba geçermi geçmezmi kararını hızlı vermen için ölçüleri ezberlemen önemli.

Rampa da aracı geri kaçırmadan kaldırmayı iyi öğrenmelisin. Çünkü trafik sıkışıklığı rampada denk gelirse arkadaki arabaya vurmaman lazım. Birde trafik levhalarına, trafik ışıklarına, hız limitlerine ve dönüşlerde mutlaka sinyal vermeyi unutmamalısın. Gerisi senin öğrenme kabiliyetine kalıyor. Ama kısa sürede taşlar yerine oturur. Araba senin bir parçanmış gibi kullanırsın. Başarılar dilerim.

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33