Kısa mesafe sürüslerin dizel motora verdigi zarar

Alican · 18 · 12775

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Aklıma gelen :D Ortadaki sen

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Şehir içinde yüksek devirlere ne kadar ihtiyaç duyulur bence onu irdelemek gerek. Yoksa 2L motorun böyle kısa mesafelerde sağırlaşacağı aşikar :) Ama uzun yolculuklarda turbo'ya ver ayarı aksın gitsin :D mahalle ağzıyla :D

Abi devirler ii olmasina iyi de turbo kac devirde devreye giriyor? Eger 3000 devirse sen 3000 devire getirmemen lazim arabayi bu kadar kisa bi yol icin :) demek istedigim normal kullanimda turboya gerek kalmaz ki bosuna yorma turbonu :)
Ve marsa basinca 1 dakika bekleyip kapatirken 1 dakika da oylr beklemek turbo icin iyi.
Motor 800 devirde calissa bole turbo cok cok daha yuksek devirlerde calisir ki siz 2500 devirde gidiyosunuz onu dusunun. Pat diye durursaniz yag gondermez turboya ve turbo da yagsiz donmeye devam eder.
Bana kalsa ogle yemegine giderken 1 km lik yolu da yuruyun :) hem iyi gelir hem de tasarruf edersiniz. Bosuna arabayi goturmeye gerek yok diye dusunuyorum madem motorun hasar gorecegini dusunuyosunuz.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Abi oyle deme ya ben kirmizi isikta kalkarken egzozdan ates atmadan pati cekmeden kalkamiyorum :D ama benzinli aymosferik arac bi de turbosu olsa varya amaninn :D

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Çevrimdışı Alican

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Meraklı Melahat
  • Ad Soyad: Alican
  • Marka: Audi
  • Model: A4
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
Bu ülkede zaten dizelden başka araç yok. Benzin çok nadir. Çoğu sanayi ustasına benzinli araç götürünce ben dizelden anlıyorum buna bakamam diyip geri çeviriyor. 2.0 TDI burada çok yaygın.
Öğle yemeğine yürüyerek gidiyorum ama bu sefer de arkadaşlardan laf yiyorum kıyamıyor arabasına diye :D
Bu arabayı aldıktan sonra altındaki araçla sağ şerit 60km hızda Alican diye tanımlıyorlar beni :D

Belki ben çok hassas  davranıyorum bu duruma. Başka bir Türk arkadaş tanıdığım var. onda da A3 Quattro var. O hiç tınlamıyor böyle şeyleri. Sabah direk çalıştırır gider, durduğunda direk kapatır gider. Ona anlatınca motorun zarar gördüğünü, çok düşünmiceksin araba işlerini diyip gülüyor :D
!! A4 B8 '09 2.0 TDI !!

Çevrimdışı Alican

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +2/-0
  • Meraklı Melahat
  • Ad Soyad: Alican
  • Marka: Audi
  • Model: A4
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
Ben rahat olamıyorum ama anlamiyorum insanlar nasil rahat :D
ben en ufak farkli bi ses duyayim hemen araştırmalara başlıyorum
!! A4 B8 '09 2.0 TDI !!

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33