park ettirmeyen tipler

fas34 · 40 · 7368

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fas34

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ferhat Çalışkan
  • Marka: Daewoo
  • Model: Nexia 1.5 GLX 16v
  • Model Yılı: 1997
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
merhaba arkadaşlar forum'da aradım ama ilgili bir konu bulamadım.
bir çoğumuzun yaşadığı bir konu olan park ettirmeyen tipler konusunda neler yapabiliriz?
konuyu açacak olursam. örneğin bir yere gittiniz ve aracınızı park etmek istiyorsunuz fakat o da ne esnaf dükkanının önündeki yola sandalye, duba vs. koymuş. kaldırmaya gittiğiniz anda dükkandan biri çıkıp 'abi mal gelecek' diyor ve size arabayı park ettirmiyor. siz de çok iyi biliyorsunuz ki gerçekten mal gelme olasılığı çok düşük ya orayı kendi aracına ayırıyor ya da arabayla gelen müşteriler için ayırıyor. (buna kanuni hakkı olmamasına rağmen)
veyahutta misafirliğe gittiğimiz yerlerde yaşadığımız başka bir problem ise; arabanızı park ediyorsunuz. pencereden/balkondan biri çıkıyor 'oraya çekmeyin, araba gelecek' diyor.
sokak ve caddeler herkesindir kişiye özel değildir.
ben genelde yola konulanı kaldırıp park ediyorum ama gidip gelene kadar aklım arabada kalıyor. geçen hafta böyle yapan birini şikayet ettim ama şunu da biliyorum ki ekipler gittiği anda veya ertesi günü aynı hareket yine tekrarlanacak.
siz bu durumda ne yapıyorsunuz?

Çevrimdışı sinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +44/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sinan
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Motorin
Onlar mı dersin yoksa her köşe başında belediyenin parkçı elemanları mı dersin. Ben de çıldırıyorum bu işe. Genelde biraz daha uzağa park edip yürümeyi tercih ediyorum.
Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

Çevrimdışı fas34

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
bir de onlar var tabii. 'park yeri tartışması kanlı bitti' başlıklı haberleri çok okuyor ve duyuyoruz. işlek yerleri belediye kapatıyor, ara sokakları da esnaf veya apartman sakinleri, sonra da yer bul bulabilirsen.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
Ülkede araba coğaldı ve sürekli artıyor, bu sebeple sokaklar ve otoparklar az geliyor. Birde bunlar var insan dahada sinirleniyor trafikte. Belediyenin duran arabadan aldığı para(hırsızlık yani bi bakıma) bu olmasa bi nebze rahatlar parklar..  Gerçi ben boş bulduğum yere koyuyorum veriyorum 1.5 tl, öbür türlü boş yer bulana kadar zaten araba benzinde daha fazlasını yakıyor  :D   Ama bu apaçık hırsızlık.   Akaryakıttan alınan vergiler yetmiyor sanki..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Şimdi bu duruma birazda kendimizi karşı tarafın yerine koyarak düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. Örneğin bizim firmanın sabit olarak ambar girişine park eden 2 aracı oluyor. Tamam önümüz cadde ama, şu da var, firmanın toplam 9 aracı var. 2 araç sabit diğerleri uzak ve boş yerlerde park halinde. Biz bunu hemen hemen hergün yaşıyoruz, adam arabasını getiriyor ambar girişine park ediyor. Günü birlik mal sevkiyatı yok fakat, park eden kişiyi görürsek, rica ediyoruz, kartvizitinizi cama yapıştırın, icap ederse ararız sizi diyoruz. Ve biz ambara girecek tırı kapının önünde beklerken araç sahibini arıyoruz, adam telefonunu açmıyor. Bu şekilde 4-5 saat tırı kapının önünde beklettiğimiz oluyor. İyi niyette kar etmiyor. Ve herkes aynı tihniyete sahip olmadığı için bizde aşağı yukarı 3-4 aydır ambar girişine duba koydurduk. 3-4 aydır kulağımız rahat. Tır giriyor malzemeyi yüklüyor gidiyor.

Fakat bunun tam tersi yok mu? Oda var... Adam kasti olarak kapısının önüne araba çektirmiyor, üstelik birde kavga ediyor. Adamın lastiğini indiriyorlar, aynalarını terse büküyorlar, silgilerini kaldırıyorlar... Yani ali kıran başkesen modunda. Ve o aracın sahibi gelipte mırın kırın edince, dükkandaki elemanlar adamın üstüne yürüyorlar. Bu bahsettiğim firma çalışanları ile park eden kişi arasında kavga çıktı, artık araç sahibi boksörmüydü? yoksa kickbox'çımı bilemiyorum, 4 kişiyi serdi...  Karakolluk oldular.

İşin aslını isterseniz, bende kimsenin kapı ağzını kapatmak istemediğim için, varsa paralı park yeri, götürüp bırakıyorum. Yoksa uzağa bırakıp @sinan__ gibi yapıyorum. Yürüyorum. Bazen AVM'lerde cinsler oluyor, boş yere dikiliyor, çekil kardeşim girecez diyoruz, yok diyor buraya bizim araba girecek onun için tuttum diyor :D :D :D

Velhasılı kelam :) İki ucu tezekli deynek :) Bu iş çözülmesi zor bir iş...

Çevrimdışı kyildirimays

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +30/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kaan Yıldırım
  • Marka: Chevrolet
  • Model: Sonic
  • Model Yılı: 2013
Park sıkıntısı benim hergün yaşadığım sorun bir ara ofisin önünü fotoğraflarım kimin aracı kimin önünde belli değil , eskiden caddeye koyardık , normalde park yasağı olan yer, trafiğin canı istese gelip ceza yazabilir daha sonra burası çoğu yer gibi belediye tarafından bir firmaya peşkeş çekilip ücretlendirildi ve park yasağı birden kaldırıldı :D Buraya da koyamıyoruz saati 1.5 Tl istiyorlar. Ofisin bulunduğu yere koysan acil bir işin olsa en az beş araç çektirmen gerekir :D Bende karşı apt. kapıcısını kafaya aldım artık rahat rahat park ediyorum , cadde üzerine gelir ise kendimizi esnafın yerine koyduğumuzda park ettirmemesini anlıyorum çoğu müşteri park yeri olmadığı için alışveriş yapmak için durmuyor, mal indirecek, park eden insan evladını arayacak iki saat vs. diğer yandan da park sıkıntısı çeken insanlar aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık  :D Benim asıl sorunum garaj kapısı önüne park eden ve numara dahi bırakmayan angutlar , görüyorsun işte koca garaj kapısı üzerinde de park yapmayınız yazıyor , hadi madem bu kadar olayı es geçtin bari bir numara bırak ben seni sabahın 7 sinde kapı kapı aramaya mecburmuyum , arkadaş bu kadar sorumsuzluk olmaz  :iblisiye: tabi gereken itina ile yapılır

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
o garaj kapısına park eden angutların okuma yazma özürlü olduğunu da ekleyelim lütfen...

+10 puan. katılıyorum

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Park sıkıntısı benim hergün yaşadığım sorun bir ara ofisin önünü fotoğraflarım kimin aracı kimin önünde belli değil , eskiden caddeye koyardık , normalde park yasağı olan yer, trafiğin canı istese gelip ceza yazabilir daha sonra burası çoğu yer gibi belediye tarafından bir firmaya peşkeş çekilip ücretlendirildi ve park yasağı birden kaldırıldı :D Buraya da koyamıyoruz saati 1.5 Tl istiyorlar. Ofisin bulunduğu yere koysan acil bir işin olsa en az beş araç çektirmen gerekir :D Bende karşı apt. kapıcısını kafaya aldım artık rahat rahat park ediyorum , cadde üzerine gelir ise kendimizi esnafın yerine koyduğumuzda park ettirmemesini anlıyorum çoğu müşteri park yeri olmadığı için alışveriş yapmak için durmuyor, mal indirecek, park eden insan evladını arayacak iki saat vs. diğer yandan da park sıkıntısı çeken insanlar aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık  :D Benim asıl sorunum garaj kapısı önüne park eden ve numara dahi bırakmayan angutlar , görüyorsun işte koca garaj kapısı üzerinde de park yapmayınız yazıyor , hadi madem bu kadar olayı es geçtin bari bir numara bırak ben seni sabahın 7 sinde kapı kapı aramaya mecburmuyum , arkadaş bu kadar sorumsuzluk olmaz  :iblisiye: tabi gereken itina ile yapılır

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Bu durum için dışarı çıkıp bir kaç fotoğraf çekeceğim. Hem okulumun çevresini. Hemde yol üzerinde taktir ettiğim bir esnaf yazısını.m

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +44/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sinan
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
  • Model Yılı: 2007
+1 +1 +1 :D tam anlamıyla doğru noktalara değinmişsin abi.
Şimdi bu duruma birazda kendimizi karşı tarafın yerine koyarak düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. Örneğin bizim firmanın sabit olarak ambar girişine park eden 2 aracı oluyor. Tamam önümüz cadde ama, şu da var, firmanın toplam 9 aracı var. 2 araç sabit diğerleri uzak ve boş yerlerde park halinde. Biz bunu hemen hemen hergün yaşıyoruz, adam arabasını getiriyor ambar girişine park ediyor. Günü birlik mal sevkiyatı yok fakat, park eden kişiyi görürsek, rica ediyoruz, kartvizitinizi cama yapıştırın, icap ederse ararız sizi diyoruz. Ve biz ambara girecek tırı kapının önünde beklerken araç sahibini arıyoruz, adam telefonunu açmıyor. Bu şekilde 4-5 saat tırı kapının önünde beklettiğimiz oluyor. İyi niyette kar etmiyor. Ve herkes aynı tihniyete sahip olmadığı için bizde aşağı yukarı 3-4 aydır ambar girişine duba koydurduk. 3-4 aydır kulağımız rahat. Tır giriyor malzemeyi yüklüyor gidiyor.

Fakat bunun tam tersi yok mu? Oda var... Adam kasti olarak kapısının önüne araba çektirmiyor, üstelik birde kavga ediyor. Adamın lastiğini indiriyorlar, aynalarını terse büküyorlar, silgilerini kaldırıyorlar... Yani ali kıran başkesen modunda. Ve o aracın sahibi gelipte mırın kırın edince, dükkandaki elemanlar adamın üstüne yürüyorlar. Bu bahsettiğim firma çalışanları ile park eden kişi arasında kavga çıktı, artık araç sahibi boksörmüydü? yoksa kickbox'çımı bilemiyorum, 4 kişiyi serdi...  Karakolluk oldular.

İşin aslını isterseniz, bende kimsenin kapı ağzını kapatmak istemediğim için, varsa paralı park yeri, götürüp bırakıyorum. Yoksa uzağa bırakıp @sinan__ gibi yapıyorum. Yürüyorum. Bazen AVM'lerde cinsler oluyor, boş yere dikiliyor, çekil kardeşim girecez diyoruz, yok diyor buraya bizim araba girecek onun için tuttum diyor :D :D :D

Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Merakta bırakma :)

Bu durum için dışarı çıkıp bir kaç fotoğraf çekeceğim. Hem okulumun çevresini. Hemde yol üzerinde taktir ettiğim bir esnaf yazısını.m

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Eyvallah Sinan :)

+1 +1 +1 :D tam anlamıyla doğru noktalara değinmişsin abi.

Çevrimdışı fas34

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
herkesin kendine göre bir gerekçesi var elbet. kimi malını indiremiyor kimi ise arabayla gelecek müşterisini kaçırabiliyor. ama atlanılan bir nokta var. iş yapılacak yer sokak veya cadde değil işyerinin içidir. esnaf arabayla gelen müşteriyi kaçırmayacak diye o yolu gasp edemez. dükkan/işletme sahibi ödediği vergiyi sattığı mal ve kazandığı para için öder. normal şartlarda kaldırıma mal koyulacak olursa belediye bunun için işgaliye parası alır. ama yol için bu geçerli değildir. işgaliye parasından yola çıkacak olursak; örnek olarak esnaf 1 metrekare için işgaliye ödediğini varsayalım, bu alan dışında kalan bölüm, kanunen kaldırımı kullanan vatandaşlara aittir. işgal edilen alan zamanla artar çoğu zaman ve parasını ödemediği yerleri de işgal etmeye başlar ve kaldırımdan geçen vatandaşların yürümesini zorlaştırır. buna hepimiz şahit olmuşuzdur.
bu hareketler kanunen yasak, toplum nazarında hak gaspı ve dini açıdan da kul hakkı yemektir.
peki burada tek suçlu dükkan / işletme sahibi midir? tabiki hayır bunu düzenlemek ve etkin şekilde denetlemek belediyenin görevidir. belediye işin sadece parasal kısmıyla ilgileniyor sanırım ya oraya paralı park yeri yapıyor ya da ilgili kişiye para cezası kesebiliyor ve belediye de işini doğru dürüst yapmadığı için kanunsuzluk kanunsuzluğu doğuruyor.

not: burada yazdıklarım şahıslarla alakalı değildir. genel bir sorun için görüşlerimdir.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tabi canım o konuda haklısın, fakat @gencemin 'in dediği gibi, ülke bir tuhaf. Daha yol verme kavgasından 2-3 cenaze çıkıyor. İşi inada bindirip arabayı adamın dükkanının önüne çekince kim bilir neler olur? öncelikle Sinan'ın dediği gibi insanın gözü arkada kalıyor. Acaba bir zarar mı verecek? Yada silahlı saldırımı yapacak? Memlekette kırık mı yok? Hele son günlerde haberlerde bu ve buna benzer olaylar dolu. Sen diyorsun ki kul hakkı, eyvallah o konuda hemfikiriz ama gözünü kan bürümüş adamın (!) kul hakkını gözeteceğini sanmıyorum. Yinede temkinli olmakta yarar var. Doğru olan senin dediğin, cadde sokak ortak kullanım alanıdır ve ticarette ticarethanede yapılır. Sokaklar ticarethaneye ait değildir. Fakat şuda var, belediyeler adım başı park görevlileriyle o ortak bildiğimiz cadde ve sokakları ticarethaneye çevirdi bile. Eee kardeşim demezler mi adama hani ortak kullanım alanı nerede? Yani balık baştan kokarmış...

herkesin kendine göre bir gerekçesi var elbet. kimi malını indiremiyor kimi ise arabayla gelecek müşterisini kaçırabiliyor. ama atlanılan bir nokta var. iş yapılacak yer sokak veya cadde değil işyerinin içidir. esnaf arabayla gelen müşteriyi kaçırmayacak diye o yolu gasp edemez. dükkan/işletme sahibi ödediği vergiyi sattığı mal ve kazandığı para için öder. normal şartlarda kaldırıma mal koyulacak olursa belediye bunun için işgaliye parası alır. ama yol için bu geçerli değildir. işgaliye parasından yola çıkacak olursak; örnek olarak esnaf 1 metrekare için işgaliye ödediğini varsayalım, bu alan dışında kalan bölüm, kanunen kaldırımı kullanan vatandaşlara aittir. işgal edilen alan zamanla artar çoğu zaman ve parasını ödemediği yerleri de işgal etmeye başlar ve kaldırımdan geçen vatandaşların yürümesini zorlaştırır. buna hepimiz şahit olmuşuzdur.
bu hareketler kanunen yasak, toplum nazarında hak gaspı ve dini açıdan da kul hakkı yemektir.
peki burada tek suçlu dükkan / işletme sahibi midir? tabiki hayır bunu düzenlemek ve etkin şekilde denetlemek belediyenin görevidir. belediye işin sadece parasal kısmıyla ilgileniyor sanırım ya oraya paralı park yeri yapıyor ya da ilgili kişiye para cezası kesebiliyor ve belediye de işini doğru dürüst yapmadığı için kanunsuzluk kanunsuzluğu doğuruyor.

not: burada yazdıklarım şahıslarla alakalı değildir. genel bir sorun için görüşlerimdir.

Çevrimdışı fas34

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
Tabi canım o konuda haklısın, fakat @gencemin 'in dediği gibi, ülke bir tuhaf. Daha yol verme kavgasından 2-3 cenaze çıkıyor. İşi inada bindirip arabayı adamın dükkanının önüne çekince kim bilir neler olur? öncelikle Sinan'ın dediği gibi insanın gözü arkada kalıyor. Acaba bir zarar mı verecek? Yada silahlı saldırımı yapacak? Memlekette kırık mı yok? Hele son günlerde haberlerde bu ve buna benzer olaylar dolu. Sen diyorsun ki kul hakkı, eyvallah o konuda hemfikiriz ama gözünü kan bürümüş adamın (!) kul hakkını gözeteceğini sanmıyorum. Yinede temkinli olmakta yarar var. Doğru olan senin dediğin, cadde sokak ortak kullanım alanıdır ve ticarette ticarethanede yapılır. Sokaklar ticarethaneye ait değildir. Fakat şuda var, belediyeler adım başı park görevlileriyle o ortak bildiğimiz cadde ve sokakları ticarethaneye çevirdi bile. Eee kardeşim demezler mi adama hani ortak kullanım alanı nerede? Yani balık baştan kokarmış...

mesleğim gereği o tip haberleri çok görüyorum. yol verme / park yeri / yan baktın vs. bir sürü cinayet işleniyor veya insanlar yaralanıyor. kanunlara herkesin uyması gereken yaptırımlar maalesef yok anlatmak istediğim nokta da bu. denetim ve yaptırım olmayınca ucu açık duruma geliyor bu gibi durumlar. belediyenin park durumundan para kazanmasına ben de karşıyım (bana ücretsiz olmasına rağmen). olayları şahsi değil de genel olarak değerlendiriyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bu durum sadece dükkan önlerinde de değil, heryerde var. Diyorum ya avm nin kapalı otoparkında kazık kadar adam dikilmiş bizim araba gelecek başka yere çek diyor :) biz bu adama nasıl hak hukuktan bahsedeceğiz? Eski evimin yan tarafında boş bir arazi vardı, önüne gelen oraya araba çekiyordu, birgün arsa sahibi gelen gidenle kavga etmiş. Akabinde arsanın etrafını iri taşlarla çevirmiş :) hani kimse girip araba bırakmasın diye. Velhasılı o arsa 4-5 sene boş boş durdu. Sonrasında apartman dikildi. Düşünki adam o arsaya hiçbir malzeme koymamış, yada içinde ekili biçili bitkide yok. Kuru toprak ama oraya bile araba çektirmedi. Özel mülkü birşey diyemezsin tabi ama ne olur yani boş duracağına, millet araba bıraksın dua etsin. o 4-5 sene önce sokağın yükünü baya baya alıyormuş orası, adam kapatınca anladım sokak arabalarla dolmuştu.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33