Sanal Alışveriş Siteleri Maceralarınızı Paylaşın!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Gittigidiyor.com Maceraları

Tamam şimdi açıldı. :)

Sizlerle hazır konunun içindeyken gittigidiyor.com ile ilgili çok ilginç (bana göre) birkaç hadiseyi paylaşmak istiyorum.

1. 2007 yılında şarjlı oto süpürgesi sipariş verdim. Ürün geldi. Buraya kadar her şey normal. Fakat 1 hafta sonra aynı süpürgeden 1 adet daha geldi. Süpürgeyi yollayan firmanın faturasındaki numarasını aradım neden 2 tane yolladınız dedim. Yok biz 1 tane yolladık dedi. Olur mu dedim 2 adet geldi dememe rağmen adamı inandıramadım. Adam kabul etmeyince bende birini ücret alıcı geri yolladım kargoyla. Bu sefer adam beni aradı siparişi onaylamışsınız parayı iade edemedim hesap numaranızı verin geri ödeme yapacağız dedi. Bende dedim ki kardeşim bak bu ürün 2 tane geldi. Siz yanlış yollamışsınız niye anlamıyorsunuz? Neyse adam bi kontrol edelim dedi. Neyini kontrol edeceksin? Para falan yollama! Süpürgenin 'i fazla istemiyorum para pul dedim artık azarladım kapattım.

2. 2009 da banyo dolabı sipariş ettim. Bu seferde 2 tane aynı ürün aynı gün geldi. Fakat bilirsiniz bu ürünler demonte olduğu için, paketi açmadan dedim herhalde demonte parçaları 2 koli tutuyor adam 2 paket yapmış. Paketler 2 hafta falan durdu. Ben onay verdim. Alışverişide unuttum tabi. Bir pazar günü kurmak için paketlerin ikisini de açtım. Bir gariplik var, parçaları takıyorum takıyorum bitmiyor. Ya arkadaş bu nasıl dolap böyle. Bunu nasıl birleştireceğim derken derken sıra kapaklara gelince bir baktım ki 8 kapak var. Tabi bu arada yan dikmelerin birini ortaya bağladım ama dolap alamet, dev gibi oldu :D :D :D bi taraftan gülüyorum bir taraftan sökmeye başladım 1 tane dolap çıkardım ortaya. Adamı aradım kardeşim 2 dolap yollamışsın dedim. Adresi verdim bunu gel al dedim. Adam şaşırdı, böyle insanlar kaldı mı diyor. Nasıl insanlar dedim? Ne bileyim ben farkında değilim haber vermesen bilemezdim dedi. Neyse dedim sen bunu aldır buradan ben uğraşamam dedim. Ve tam 3 ay durdu evde. Ben ayda 4-5 kere aradım artık son aramamda dedim ki 3 ay geçmiş bunu almıyorsan bi garibana senin adına verecem yeter evimde boş yer işgal ediyor dedim. Adam yine almaya kargo yollamadı. Velhasılı dolabın fiyatını yanlış hatırlamıyorsam 210TL gibi birşeydi, 3 ay sonunda adama dedimki sen hesap numaranı yolla bana bu dolabı da %50 fiyatına burada gariban bi aile var, ihtiyacı varmış (harbiden de öyle) onlara verelim dedim. Neyse adam önce %50 olmaz 200 e veririm deyince bak dedim pintilik yapma 3 ay geçti almıyorsun dolabı hiç olmazsa hayrın olur dedim. Adam tamam dedi hesabına 100 lira yolladık dolabıda gariban dediğim arkadaşa verdim götürdü. :) :)

3. Daha birkaç ay oluyor, bu yıl 2016 da ya ocak ya şubat, mutfak robotu sipariş verdim, neyse cihaz geldi fakat bıçakları doğramıyor küt. Adamı aradım bıçaklarını geri yolluyorum, yeni bıçak yollayın dedim adam tamam dedi. Bu sefer para iadesi yapmış. Bende sadece bıçakları yollamıştım. Adamı aradım kardeşim parayı niye iade ettin bıçakları değiştirecektin sadece dedim. neyse adam bir sipariş açarız tek ürün ona ödeme yaparsın dedi tekrar. tamam dedim, ben bıçakları beklerken sonradan açtığı ilandaki mutfak robotunuda yollamış ama bıçaklar yok. neyse kutusunu açmadım. aradım bıçakları yolla gelen kargoya 2. gönderdiğin robotu teslim edeyim dedim. Adam tamam dedi, 1 tane daha mutfak robotu yollamış. Allah'ım kafayı yedirtirler insana. oldumu evde 3 tane mutfak robotu. 3. gelince krize girdim artık gülüyorum :) onayı iptal ettim, ödediğim para iade olunca, 3 mutfak robotunu da paketledim geri gönderdim. İçine de not yazdım "Vallahi sizden esnaf olmaz" :D

4. Olay bugün yaşandı. Adama ulaşamıyorum sayfa açılmıyor. Sipariş verdiğim ürün 3 tekerlekli pazar arabası. Bilirsiniz pazara gidip gelirken hanımların kullandığı su geçirmez pazar arabası. sıkı durun bugün kargo getirmiş ama pazar arabası değil 1 tane arçelik bulaşık makinesi ve 1 tane arçelik çamaşır makinesi gelmiş. Evden telefon geldi, adam bunları komşuya teslim etmiş. Apartmanın koridorunda duruyor ikisi de kuzu gibi :D :D :D :D üstünde benim adım yazılı. Adres doğru ama ürünler yanlış :D :D yahu bu adamlar neyin kafasını yaşıyor, ben şimdi bulaşık makinesine tekerlek takıp pazara onunlamı gideceğim? :D tövbe ya Rab

Neyse adamı aradım yine, bugün fatura üzerindeki numaradan fakat telefonu bir bayan açıyor, pazar arabası almıştım ben diyorum kadın "Neeeyy" diyor. Bende yineledim "Pazar arabası" diye. Kadıncağız gülmekten yarılıyor. Beyefendi burası ev, ne pazar arabası diyor. Bende dedimki valla hanımefendi faturada bu numara yazılı. Kadın gülmekten katılıyor resmen. Neyse özür diledim kusura bakmayın dedim tam kapatacam aaaaa bi dakka bi dakka dedi  aha dedim dur. Benim kocam satıyor olabilir dedi. Nasıl yani dedim, siz kocanızın ne sattığını bilmiyormusunuz? Oda dedi ki ya beyaz eşya satıyor normalde ama dedi belki ondan bu numarayı yazdı dedi. :D :D :D arkadaşlar ben yazarken hala gülüyorum yani şu olayları kurgulasanız baya bi düşünmek lazım. Memleket elden gidiyor resmen :D

Sonrasında kadın bana bir numara verdi, o numarayı aradım, adamın adı mehmet'miş. Aradım telefonu oğlu açtı. Mehmet beyle görüşebilirmiyim diyorum, oğlu diyorki benim babam olur. Tamam ne güzel ver bakim babayla konuşalım, mesele ney diyor. Genç ve heyecan dolu bir kardeşim saygı duyarım babasını korumaya çalışıyor artık babası ne haltlar karıştırıyorsa :D :D dedim yiğenim pazar arabası aldım yanlış ürün yollamış. Ne yollamış diyor. Bulaşık ve Çamaşır makinesi yollamış deyince abi dur dur ben seni birazdan arayacam dedi. İyi tamam dedim. Aradan 15 dk geçti. Delikanlı arıyor, abi kusura bakma ya ben yanlış kargoya vermişim. Senin pazar arabası Antakya'ya gitmiş. Antakya'daki adamın makineleri de sana gelmiş. :D :D :D :D

ooooofffff offff :D dedimki delikanlıya, hadi dedim ben neyse de kargodan 2 tane makine bekleyen adama pazar arabası yollamışsın :D bence çelik yelek giy dedim :D :D :D neyse çocuk kargoyu ben geri aldıracağım dedi. Bakalım serüven nasıl sonuçlanacak :D

Buna benzer 3 ürünle daha maceram var onuda başka bir boşlukta yazarım :D

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Vay a..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hahahahaha :D hiç aklıma gelmedi :D
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Abi jhahhaha :D Süpermiş ya. Sen bence sürekli ufak tefek ev aletleri al yakında beyaz eşya dükkanı açan he :D

Asus Zenfone 6 - Tapatalk

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bende eski lastikleri 2. El diye satışa koyunca, başlıkta yazmıştım 3 aylık eski lastikler diye [emoji1] arayanlar sıfır mı diye soruyordu [emoji1] milletçe sıkıntılıyız Mustafa
Ürün başlığında kocaman Orjinal kelimesi kullanmama rağmen; ürün açıklama kısmında 6 kez geçen Orjinal kelimesine rağmen... En çok sorulan soruların başında -Abi ürünler orjinal mi ? :D

Asus Zenfone 6 - Tapatalk

Çevrimdışı Yasin K

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +15/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yasin
  • Marka: Fiat
  • Model: Marea 1.9 JTD ELX -
  • Model Yılı: 2001
Bundan sonra sana sipariş verdirelim şaka bi yana sen bu maceralarını bi senaritste sat  :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
:D ilk bölümde batarız

Bundan sonra sana sipariş verdirelim şaka bi yana sen bu maceralarını bi senaritste sat  :D

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Benimde var da bilgisayara geçince yazayım :)

Çevrimdışı atlantis

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +10/-4
    • Truva Linux
  • Ad Soyad: Onur Özdemir
  • Marka: Honda
  • Model: Jazz
  • Model Yılı: 2003
Sende de amma şansa varmış ha. İkişer üçer ürün geliyor. Nerden alıyorsan söyle de. Bende çocuk bisikleti alayım belki honda civic filan yollarlar  :siritan:
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Dur bakalım bizim son macera nasıl bitecek? :) Kargoyu aradım dağıtımda dedi. İnşallah Çamaşır makinesi gelmez  :hihihi: :hihihi:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Uğur sende de amma şansa varmış ha. İkişer üçer ürün geliyor. Nerden alıyorsan söyle de. Bende çocuk bisikleti alayım belki honda civic filan yollarlar  :siritan:

Hahhahahahha :D Kardeş bisiklet sipariş edersen helikopter yollar bunlar :D :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Son alışverişte yaşadığım olayın sonucunu yazayım; Bu konunun 1. mesajındaki son alışverişte pazar arabası yerine gönderilen bulaşık makinesi ve çamaşır makinesini geri gönderdik. Aynı gün pazar arabası de ulaştı ve alışverişi kapattık.

Diğer alışverişte ise sipariş verdiğim yatak koruyucu kapitone alez geldi. O alışveriş sorunsuz bitti diye düşünürken dün macera yeniden başladı. Satıcı aynı üründen 1 adet daha göndermiş. :) yani çift dikiş alışveriş yakamı bırakmıyor. Satıcıyı aradım yanlış göndermişsiniz dedim. İade bilgilerini gönderin geri yollayacağım dedim. Adam ne dese beğenirsiniz? İade ile uğraşacak zamanım yok oda hediyem olsun size dedi. Bende uğraşmayın bari hesap numaranızı yazın ben size bunun parasını da göndereyim dedim. Adam gerek yok dedi. Yani 1 adeti 70 TL olan alezden şimdi 2 adet oldu ve 140 TL yerine 70 TL ödemiş oldum. Tanesi 35 TL'ye gelmiş oldu. Tabi aynı tavrı çamaşır ve bulaşık makinesi gönderen satıcıdan da beklerdim :D Neyse bu serüvende bitmiş oldu. 1 Haftadır saçma sapan işler gündemimizi meşgul etti.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
Abi nedir bir üründen iki tane getirtmenin yolu ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Özel bir çabam yok. Ama yöntemi soruyorsan alacağın ürünü sipariş veriyorsun sonra olan oluyor :D

Abi nedir bir üründen iki tane getirtmenin yolu ?

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
O kadar sipariş verdim hiç birşeyi fazlaca göndermediler. ne adamsın abi ya, adamlar seçip buluyorlar seni [emoji2]

Çevrimdışı Armağan

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +37/-5
  • GLS
  • Marka: Renault
  • Model: Clio 4
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Benzin
1 ay önce aliexpressten powerbank aldım. Hala gelmedi. 20.000 mah üstelik. Bakalım kısmet
Önemli olan hangi arabaya sahip olduğun değil, önemli olan onu nasıl kullandığındır.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33