Akvaryum ve balıklar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TumerENGIN

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Tümer ENGİN
  • Marka: Ford
  • Model: Focus Titanium
  • Model Yılı: 2010
  • Yakıt Tipi: Benzin
Balıkları izlemek çok zevkli bir iştir. Ama sadece izleyebilirsiniz bizim evimizde kuş, balık ve kaplumbağam var   hayvanlarımı çok severim ama kuşum benim için bir ayrıdır. Birde kuşunuz konuşursa tüm stres ve yorgunluğunuzu kuşla vakit geçirerek atabilirsiniz.Yani isterseniz bir kuş seçeneğinide gözden geçirin ama tabiki en doğru kararı siz verirsiniz. :)

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Kuşun bakımı zahmetlidir... Sürekli olarak kafesinin temizlenmesi gerekir... Yeminin sürekli üflenilmesi gereklidir... Aman sıcakta kaldı aman soğukta kaldı diye uğraşılması gerekir... Bütün işi annen yapıpta sen sadece izlediğin için sana zevkli geliyor.. Hele birde bütün işi sen yapta görelim bakalım  :D

Çevrimdışı TumerENGIN

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Balık temizlemeninde çok kolay bir iş olduğu söylenemez.Şimdi ikisinin de temizlenmesi zorken kuşu tercih etmek daha akıl karı.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
Kuş haftalık temizlenir akvaryum 1-1,5 hatta 2 ay... Hangisi akıl karı? Haftalık 10 dakika? Aylık yarım saat?

Çevrimdışı TumerENGIN

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Ama kuşun verdiği sevgi ve arkadaşlığı kimse veremez  bir kuşun arkadaşlığı ile bir balığın arkadaşlığı tartışılamaz.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
eğer balıkla bir kuş gibi bağ kurabilirsen gör sen arkadaşlığı... Balığın seni gördüğünde cama geliyorsa, elini uzattığında elinin içinde geziyorsa, uzun süre seni görmediğinde pas vermeyipte biraz ilgilendikten sonra yine yanına geliyorsa, işte o zaman bu işi başarmışsın demektir...
Muhabbet kuşunu herkes kendine alıştırır... Hayvanın doğası odur... Önemli olan doğasında olmayan hayvanı kendine alıştırabilmektir... Ayrıca hiçbir kuş insanı akvaryum atmosferini izlemek gibi dinlendiremez... Su her zaman terapi etkisi yaratır... İçindekiler ise suya canlılık verir... Oturupta kuşu izleyerek dinlenebilen insan biraz zordur... Kuş eğlence aracıdır.. Balık ise dinlence...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
bencede muhabbet kuşu daha iyi ama onlarda bazen azıtıyor, cik cik cik kafa beyin bırakmıyor :D daha önce besledik :D

Çevrimdışı TumerENGIN

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Balığı sevmek iletişim kurmak zordur ama kuşla bir kaynaştınmı ondan kolay kolay vaz geçemezsin ama balık öylemi balık sadece temizlemekle bitmez bakım ister bir şey yanlış yapılsa balıgınıza tam alışmışken onu kaybedebilirsiniz ama kuş öyle değil.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
balıklarla kuşların en güzel farkı, balık huzur verir izlerken, kuşları izlerken, hele ki kafeste... tutsaktırlar. ama ne bileyim, belkide evde hayvan beslememek daha mantıklıdır.

Çevrimdışı atlantis

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +10/-4
    • Truva Linux
  • Ad Soyad: Onur Özdemir
  • Marka: Honda
  • Model: Jazz
  • Model Yılı: 2003
Evde balık beslemek güzel fakat tatile çıkacağın zaman sıkıntı olabiliyor. Bakacak kimse yoksa tatil yemi kullanman lazım  ama o da 2-3 gün idare ediyor.
Ben de şu anda 2 japon kaldı. Balıkların çok hassas bir dengesi var. Suyun sıcaklığı, suyun kalitesi, filtresi,... Eğer devamlı üzülmek istemiyorsanız Japon en ideali. Ben kaç tane camcı aldım hepsi kısa sürede öldü. Bakımı zor çünkü.

Basit bir akvaryum seti 150-200 liradan fazla tutmaz. Az balıkla başlayıp zamanla artırabilirsiniz.
Balıkların suyuna tuz ve dezenfektanları atmakta fayda var. Bilmediğiniz akvaryumcudan balık almak iyi değildir. Hastalıklı balık denk gelirse akvaryumu haşat eder. Ben balıklarımı yoğun dezenfektan ve ilaçlarla kurtarmıştım. Üstleri hep yara olmuştu.

Ne olursa olsun güzel bir uğraş.
Truva Linux - Türkiye'nin Linux Dağıtımı
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Akvaryum keyifli ama dikkatli bakım şart. Öyle güzel anlatıyorsunuzki akvaryumu tekrar kurduracaksınız bana.  :düşünüyor:

Evde balık beslemek güzel fakat tatile çıkacağın zaman sıkıntı olabiliyor. Bakacak kimse yoksa tatil yemi kullanman lazım  ama o da 2-3 gün idare ediyor.
Ben de şu anda 2 japon kaldı. Balıkların çok hassas bir dengesi var. Suyun sıcaklığı, suyun kalitesi, filtresi,... Eğer devamlı üzülmek istemiyorsanız Japon en ideali. Ben kaç tane camcı aldım hepsi kısa sürede öldü. Bakımı zor çünkü.

Basit bir akvaryum seti 150-200 liradan fazla tutmaz. Az balıkla başlayıp zamanla artırabilirsiniz.
Balıkların suyuna tuz ve dezenfektanları atmakta fayda var. Bilmediğiniz akvaryumcudan balık almak iyi değildir. Hastalıklı balık denk gelirse akvaryumu haşat eder. Ben balıklarımı yoğun dezenfektan ve ilaçlarla kurtarmıştım. Üstleri hep yara olmuştu.

Ne olursa olsun güzel bir uğraş.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
Hadi kaptan kur tekrar... Önce japon al biraz bilgilerini tazele sonra Cichlid Discus falan alırsın... Hem çocuklarda izler... Onlar da rahatlar...
Bu arada o kadar konuştuk, dün Tümer'in kuşu ölmüş... Bir iki gündür hastaydı zaten...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hadi yaa... Kuşun ölmesine çok üzüldüm gerçekten :( Akvaryum için bir çalışma yapalım. Ama biraz zaman geçsin. Benim eco. system düzene girsinde  :-4

Hadi kaptan kur tekrar... Önce japon al biraz bilgilerini tazele sonra Cichlid Discus falan alırsın... Hem çocuklarda izler... Onlar da rahatlar...
Bu arada o kadar konuştuk, dün Tümer'in kuşu ölmüş... Bir iki gündür hastaydı zaten...

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
:D Herşeyin var zaten... Akvaryumu kur... 2-3 japon 10 lira tutar... 1 lira da yem... Tamam işte... Boşver eco. systemi :D Tutmadı o sistem otomobilllerde... :D Performans düşüyor  :D :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
pff. balıkların mutlu mesut akvaryumda yüzmesini izleyeyim o zaman... tamam... önümüzdeki günlerde sürpriz yapabilirim  :-4

:D Herşeyin var zaten... Akvaryumu kur... 2-3 japon 10 lira tutar... 1 lira da yem... Tamam işte... Boşver eco. systemi :D Tutmadı o sistem otomobilllerde... :D Performans düşüyor  :D :D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33