SESLi KOMUT KONTROLU

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: murat coder
  • Marka: bmw
  • Model: bmw
  • Model Yılı: 1988
eyyyyyyyyyy türküye cumhuriyetindeki mühendisler sözüm meclisten dışarı yaptığım ne varsa çalmaya kalktınız eyy mühendisler zortiler benim gibi bir ilk okul mezunun yaptığı tüm projeleri çalmaya kalkan ve beni sitelerinden banlayan engelleyen silen eyyyyy proje çalıcı mühendisler sesimi burdan duyuruyorum buda nokta olucak ama devam devam upload bitmek üzreee bende ederim yaparım diyenler ........... yol alın bu forma özel yayınlıyorum youtobeye.. dsn ayarlarınızı ayarlayın girin........

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

#Gecersiz YouTube Linki#

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
diğer linki veriyorum. youtobe geçerli bir uluslar arası alt yapı olduğu için buraya upload yaptım yayınlıyorum..

#Gecersiz YouTube Linki#

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Murat sms göndermiyorum, yorumumu buradan yazacağım, burada öncelikle mühendislerimizin tamamını itham etmemeni rica ederim.

Sesli komut doğrulama devresi bence oldukça iyi olmuş. Yalnız, birşeye açıklık getirmeni isteyeceğim, cep telefonumda ve bilgisayarıma kurduğum bir yazılım sayesinde sesli komutlarımla pc'ye ve cep telefonuma müdehale edebiliyorum. Örneğin ; cep telefonundan şu sesli komutu verdiğimde "menü" "ayarlar" "bağlantı" "wifi" "aç" "ara" dediğimde telefon bunu çok hızlı bir şekilde yapıyor. Şimdi cep telefonu ve pc'dede kullanılan bu sistemle senin hazırladığın sistemin arasındaki fark nedir? (Not: cihaz kontrolü için bir kutu ve tetikler olduğunu bilerek soruyorum)

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
sözüm meclisten dışarı yazmıştım hocam yani herkesi itham etmiyorum buraya bir şekilde yollları düşerse ki düşer onlar kendilerini bilirler bunlar tersine mühendislik yapan kimselerdir benim gibi kişilerin projelerini alıp çalıp kariyer sahibi olanlardan bahsediyorum neyse. gelelim şu konuya sizin cep telefonunda bilgisayarda yaptıklarınız ben bunların kat kat üstünlerini pc ortamında yaptım zaten ama her yere pc koyamicamıza göre bilgisayar olmadan küçik elektronik ortama aktardım bu bilgisayar olmadan 100 de 100 profesyoneldir kişinin sesine göre 100 de 99 başarılıdır pc ve cep telefonundaki uygulamalar kelimeye göre çalışır bilgisayar ve cep telefonundaki ile benim yaptığımı kıyaslamak imkansız bişidir ben bu konuda çalışma yapan tek kişiyim ama yapanlarında yolu açık olsun...

what is aup google gibi büyük güçlerin ufacık bir koda milyon dolarlar verdiklerini düşünürsek şu an bende bir yazılım yazdım şu an buna binlerce dolar veriyorlar ama bizim burda bana bu yazılıma 10 dolar verecek babayiğit bir ortam kimse firma arge çıkarmı şu an ki yayınlamış olduğum videodaki sistemi satmıyorum vermiyorum çok özel bir durum olmadığı sürece  istek üretim teslim edebilirim bilgisayar ortamında da yaptıklarım var profesyonel dir  meraklı kesime hitap eden uygulamalardır amacım kimseyi rencide etmek değil ama tersine mühendislik yapan insanlarla uğraştığım için yazmak zorunda kaldım en azında gördükleri zaman ne yazacakalrını söylüceklerini bilsinler diye saygılar iyi çalışmalar

bilgisayar ile elktronik uygulama arasında 100 yıl fark vardır bilginize... isteyene 1 sistem  ile ilgili proje otomasyon uygulama yapabilirim bütçe gerekir

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
bende ondan bahsediyorum, cep telefonu kadar küçük bir kutuya sıkıştırman mümkün müdür bu sistemi? Yani aklıma direk şu geldi, araç içinde kullandığımızı düşünelim, bu kutu şak diye göze batar. Hırsız bunu söküp atsa, arabayı alıp gitse... olur mu olur. Daha küçük bir cihaz yapılsa mesela, saklayacak kuytu bir köşede aracı koruma altına almak daha mantıklı olmaz mı? ne dersin Murat? ayrıca bu bir Ar-Ge sorusudur.

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
hocam ses tanıma sistemi kişinin sesine göre ortamdaki aygıt ve cihazları kotnrol etmektir.. hırsız bu cihazı veya kutuyu alıpta bir işine yaramaz siz sesinize göre kotnrol edeceğiniz bir sistem olduğu için lüx olarak tanımlaya biliriz.
bu sistem normalde akıllı ev sistemlerinde ofis ev gibi ortamlarda kullanılabilicek bir sistem ben araba için belki emraklısı olabilri diye yayınladım araba olarak algılanmasın bu sistemi kibrit kutusuna da sığdırırım ve arabaya monte etmedende çalıştırır ve kullanılabilir yaparım arge sorunuz buydu sanırım yani ben bu sistemi ufacık kutuya monte ederim arabaya monte etmedende kullanabilri bir sistem yapabilirim ama bu benim gelecek olan tekliflere göre yapabiliceğim bir sistemdir şimdilik her keseye uygun bir sistem yaptım bir kaç adet olarak satıp para kazanırsam durum değişir....  ben arabalar da dahil olmak üzre daha ileri bir sistem daha yaptım uydu üzerinden kontrol bu sistemde kontrol üzerine benim yaptığım uygulamalar örnek fikir teşkil etmektedir 1990 dan bu tarafa coderlik ve elektronik ile uğraşmaktayım ürün satmadım elle tutulur bir şey amacım misyonum satmak öyle arge ler varki milyar harcıyorlar 10 tane adam var evrilmiş proje bunlara para basıyorlar alın benden demek benim hakkım olur sanırım uğraşmayın işte demek istiyorum   ben bunu karıncanın veya sineğin sırtına monte edilecek kadar yapsam inan hocam bu ülkede değer verip alacak veya bakıcak ilgilenecek birileri çıkarmı bende bunu soruyorum

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
yanlış anladın. ben araç çalınmasın istiyorum cihazı düşünen kim. düşünsene 80.000 TL ye E200 Komressor almışsın, 3.000 liralık cihazımı düşünürüm? Benim derdimi anlamadın. Üstteki mesajı yeniden okursan sevinirim.

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
aracı koruma altına almak kolay ama hırsızdan korunmak ise amaç ve araç çalınsa bile veya işlem yapılsa bile yapılacak uygulancak tek şey uydu üzerinden kontrol dür bunuda ben yaptım zaten ama arabam olmadığı için yapabildiğim adece cihazı sunmak cihazı alıp kullanmak tabiki kullanıcı nerelere kumanda edecek konttrol edecek önceden projesi pilanları yapılmalıdır cihazın kumanda edeceği yerleri arabadan anlayan birisi tarafından çekilecek tesisata bağlı benim yapmış olduğum cihazda bu kısımlara takılıcak ve yazılım güncellemesi yapıcam hepsi bu ses li komut lüx ve istek merak üzerine yapılan sistem ama compressör var yapılacak olan bu cihazı almak

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
aracı koruma altına almak kolay ama hırsızdan korunmak ise amaç ve araç çalınsa bile veya işlem yapılsa bile yapılacak uygulancak tek şey uydu üzerinden kontrol dür bunuda ben yaptım zaten ama arabam olmadığı için yapabildiğim adece cihazı sunmak cihazı alıp kullanmak tabiki kullanıcı nerelere kumanda edecek konttrol edecek önceden projesi pilanları yapılmalıdır cihazın kumanda edeceği yerleri arabadan anlayan birisi tarafından çekilecek tesisata bağlı benim yapmış olduğum cihazda bu kısımlara takılıcak ve yazılım güncellemesi yapıcam hepsi bu ses li komut lüx ve istek merak üzerine yapılan sistem ama compressör var yapılacak olan bu cihazı almak

Yani sen şimdi diyorsun ki, sesli komutla birlikte uydu kontrol cihazı ile kombine kullanılırsa aracın çalınması yada kaybolması çok zor olur. Peki ozaman soru soruyu doğuruyor, bu 2 sistemi bir arada çok küçük bir kutuya yerleştirmek mümkünmüdür?

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
hocam yine yalnış anlaşıldı... uydu kontrolun olduğu yerde ses veya başka kontrol sistemine lüzüm yok zaten uydudan android telefon ile kontrol edebiliyoruz.. limitsiz mesafe sorunu yok.. sesli komut lüx meraklı istek olursa iksi  bir arada olmaz seçim alıcıya bütçeye  ben sesli istiyorum derse ses yok uydudan kontol etmek istiyorum derse uydu

**************   sesli komut sistemi akıllı ev sistemleri ofis ler evler odalar gibi ortamlar için kontrol içindir gürültüyü sevmez arabalar için garanti vermiyorum müziği açıp komut verilmez camları açıp gürültülü ortamda sizin sesinizi duymadığı algılamadığı için kontrol sağlanması zordur... adı üstünde ses tanıma fakat uydu kontrol limitisiz mesafesiz android telefon üzerinden kontrol sağlar seçim alıcıya bütçesine kalmış.. adam yatakta eriniyor çayın altını yak kombiyi yak diyebilir bu normal ama bunu uydu üzerinden yapması ultra lüx olur ben uydu kontrolü de  yazdım her iki sistemde de kontrol sağlanır... 

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bunda anlaşılmayacak birşey yok ki?

Örneğin araçta kontak anahtarı iptal edilse, tüm elektrik aksamı gizlense, ayrıca aracın ses haricinde çalışması engellense, birde araç bizden uzaktayken nerede olduğunu öğrenme ve Allah korusun çalınırsa müdehale etme şansının hep bir arada olması daha iyi olmaz mı? Haaa eğer ben yapamam o kadar diyorsan ayrı  :siritan: :siritan: (şaka tabi)

Ne dersin? Sana iş çıkarıyorum ar-ge yapmanı sağlıyorum fena mı ;)

hocam yine yalnış anlaşıldı... uydu kontrolun olduğu yerde ses veya başka kontrol sistemine lüzüm yok zaten uydudan android telefon ile kontrol edebiliyoruz.. limitsiz mesafe sorunu yok.. sesli komut lüx meraklı istek olursa iksi  bir arada olmaz seçim alıcıya bütçeye  ben sesli istiyorum derse ses yok uydudan kontol etmek istiyorum derse uydu

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
hocam kontak iptal edilirse tamam sesli olarakta yapabilirim. fakat zaten uydu üzerinden kontrolde bunu yapabiliyorumki kimsenin ses kontrol varken uydu kontrolü veya uydu kontrolü varken sesi alacağını sanmıyorum varmı şu ana kadar siz ve benden başka kimsenin gelipte iki kelime yazmaması düşündürücü yokmu kimse birisi soru sormak sorgulamak fikir vs  :ciglik: :ciglik: :ciglik:

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Zamanla olacaktır. Zaten ben o sessiz kitlenin merak ettiklerini sormuyor muyum Murat ;) :D Sen kendini ispatlamışsın. Fakat seni farkedecek yatırımcılara ihtiyaç var.

hocam kontak iptal edilirse tamam sesli olarakta yapabilirim. fakat zaten uydu üzerinden kontrolde bunu yapabiliyorumki kimsenin ses kontrol varken uydu kontrolü veya uydu kontrolü varken sesi alacağını sanmıyorum varmı şu ana kadar siz ve benden başka kimsenin gelipte iki kelime yazmaması düşündürücü yokmu kimse birisi soru sormak sorgulamak fikir vs  :ciglik: :ciglik: :ciglik:

Çevrimdışı mucit2014

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Uğur hocam sende kesin clk serisi bişi var valla :DD:D:D:D

Hocam büyüksün teşekkür ederim  bir yazılımcıdan öteye yatırımcıya alıcıya ihtiyacım var bende yazılımcıyım ama hayatım boyunca tek çalıştım yazılım alanında bu yüzden yardımcı olacağını sanmıyorum belki bu yazıları okurlar fikir edinir veya verirler face hiç bir şekilde takılmıyorum tek takılduığım eposta msn olarak çünkü son seviyeye gelmişim ortaya döktüm....   bu işleri insanlara anlatmak zor mesela bir kişiye gittim anlattım araba işi ile uğraşıyor adam diyorki gsp de var ama bu kadar değil bizde zaten kontrol edemiyoruz diyorumki bu uydudan telefon üzerinden ultra kontrol android adamlar internete girip izlemekten öte gidememişler ana kontrol merkezde bol bol aylık aidat veriyorlar insanalra bunu anlatmak zor ama meraklısı var  eğer  eksoz set far zenon alarm sanruf tan başkada bişilerin olduğunu bilmeleri yeter.. arabalarda kullandığınız kumanda sistemi rf dir 100 metre mesafeli çeker mi çekmezmi belli değil al android telefonu kontrol et mantıklı değilmi hocam :D:D:D:D birde konuşturduğumu düşünün hhaaaa ben burdayım abi sahip dese ne güzel olurdu

her türlü yapılır ama beni aşan olaylarda var işten anlayan elektrik ustası arabadan anlayan usta nereye neyi takacak bilmeli ben arabadan anlamam sadece otomasyon yaparım bilginize

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33