Çipmi takmalıyız yoksa yazılımmı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı md984mustafa

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
İnternette yazılımla ilgili pek birşey bulamadım ama çip ile 130hp güç ve 270nm tork üretebiliyorlarmış. Sizce çipmi takmalıyız yoksa yazılımmı atmalıyız. Bide yazılımla ilgili bilginiz varmı bide son bir soru bu olayda km sınırı varmk araç 2008 model ve 190000 km

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı md984mustafa

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Araç accent era dizel motor 1,5 yıl önce indirildi 10000tl civarı bir para ile tamir oldu o zamandan beri birtek lastik için sanayiye uğradık bide cam kırığı yani sorun yok

Çevrimdışı md984mustafa

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Pardon 5000 civarı aynı hafta broadway aldıkta fiyatları karıştırdım

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
ben bu araçların hele bu km deki bir aracın motoruyla oynamayı mantıklı bulmuyorum. sonuçta her makinenin bi azami gücü ve test gücü vardır. örneğin bir vinç 10 ton kapasiteli demek aslında bu vinç 13-15 ton arası kaldırır ama uzun ömürlü olsun dersen güvenli olsun dersen 10 ton vur kullan der. arabada da adamlar 110 hp aracın aslında motoru 130 hpdir. fakat bu pistonlara ve subablara aşırı yüklenmek demek.
bide allah rızası için şu muhendislerin binbir emek ile yaptığı bu arabaları onların dediğinden farklı kullanmaya çalışmayın. var demekki muhendisin teknikerin bi bildiği ki bu arabayı 110 hp çıkarmış diyin.
birde ne için oynayacaksınız onun gücü ile era ile yükmü taşıyacan yada ışıkta 2sn erken kalkınca ne olacak yada 100 km ye 2sn daha kısa varınca. kardeş yalnış anlama isyanım sana değil. cevremdeki insanlarda bunu merak ediyor. aracın orjinali her zaman iyidir. çünkü araç ona göre dizayn ediliyor ona göre test ediliyor. bu işin sonunda unutma motora revizyon yaptırmak zorunda kalabilirsin.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Fabrikasyon dışına çıkmayı hiç bir zaman önermem ama çıkılacaksa da bu yazılımla olmalı, yazılım aracın beynine hükmederek bir takım değerleri değiştirip ayağınızın altında her zaman dolgun bir gaz pedalı sunar, araç ivmelenmesi daha güzel olur ama son hız değişmez. Bütün bunların yanında daha çok pis salınım yapacağın için çevreyi kirleteceksin ve yazılımı had safhada yaparsan simsiyah duman atmaya başlarsın. Basedildiği gibi motorun tüm aksamları daha çok yorulacak ve en zayıf halkadan sıkıntılar zamanla başlayacaktır

Çevrimdışı md984mustafa

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Astra 1.3 diZellerin neredeyse hepsi çipli pekte bir zararı olduğunu duymadım ama kesin bir bilgim yok

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Gerçekten muazzam bir güce ihtiyaç varsa aracı değiştirmek daha mantıklı bir seçim olur. Fabrika verileri ile oynanarak yapılan uygulamalar eğer aracın motor gücü ile doğru orantılı olarak revize edilmezse çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Bu konuyu forumda daha önce derinlemesine irdelemiştik. Sadece yazılım veya chip atılarak yapılmış uygulamalardan sonra fren, egzoz, aks mili ve aks başlıkları, volan dişlisi, krank, piston segmanı gibi önemli elemanlarda ciddi arızalara neden olduğu bilinmekte. Bu sebeple böyle bir revizyon sonrası aracın karşılayabilecek kadar güçlendirilmesi de önemli. Bu yüzden standart dışına çıkılmasını pek doğru bulmuyorum. Yani dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma derim.

Çevrimdışı md984mustafa

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Remap yazılımmı oluyor

Çevrimdışı kırmızı şeytan

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: mustafa
  • Marka: hyundai
  • Model: accent
  • Model Yılı: 2002
  • Yakıt Tipi: Benzin
daha öncede konuşmuştuk yazılım fabrikadan çıkarken bazı sınırlamalar getiriyor yazılımda ise bunu basitçe anlatmak gerekirse sınır kaldırılıyor buda alt devirlerde tork sağlıyor 130hp güç falan bence satım tekniği eger sadece bunlarla olsa modifiyeye ne gerek var ki şahsi fikrim ama alt devirlerde torklancam diye arabayı riske attığına değmez diyorum yanlışım varsa kusura bakmayın
Tövbe ettim tutamadım sözümü
Aşkla mı yoğurdun benim özümü
Güldürme Allahım artık yüzümü
Taş yağdır başıma sevdiğim için ... MÜSLÜM GÜRSES

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
  • Ad Soyad: Cenk Doğu
  • Marka: Citroen
  • Model: C2
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Benim şahsi kanaatim 15 20 beygir eklenmesi durumunda bir zarar olmayacağı. Ve kesinlikle remap yani yazılım olmalı. Bu çip box vs falan gaz konum sensörlerine zarar veriyorlar. Kullanıp ta sorun yaşamayan arkadaşım yok diyebilirim. Hele ki benim araba gibi elektronik aksamı bol araçlarda aman diyeyim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33