Ekim 2016'da aldığım Jetta'nın ekspertizinde çıkan boya farklılığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sergen_baba

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Erman Ay
  • Marka: Jetta
  • Model: 2016
  • Model Yılı: 2016
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

2016 yılı Ekim başında Doğuş Otomotiv'den sıfır araç aldım. Dün ihtiyaçtan dolayı aracımın satışı için bir kişi ile anlaştım. Araba 2000 Km'de fakat alıcı ekspertiz yaptırmak istediği için birlikte oto sanayiye gittik.

Yapılan değerlendirme sonucu aracın genelindeki boya mikron değerleri 180- 220 arasında değişiyor fakat ekteki resimde görebileceğiniz gibi sağ arka kapının mikron değeri 500'ün üzerinde. Eksper boyanın fabrika boyası olduğu Türkiye'de herhangi bir müdahale yapılmadığını da belirtti.

Bu bilgiler sonrasında aracı almaya aday kişi vazgeçti.

Bu konuda uzman olan kişilerin yönlendirmelerini bekliyorum. Ne yapmalıyım.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Benzeri bir hadise ben araç bakarken olmuştu. Almaya niyetlendiğim aracın tramer kaydı yok. Kaportacıya götürdüm, kazası ve değişen parçası da yok. Lakin araç 4 kat boyalı çıktı. Kaportacının söylediği, araç fabrika boyasıyla boyanmış. Hatasız boyanmış yani. Lakin gel gelelim bunun dezavantajı varmı diye sorduğumda, eğer basit bir göçük oluşursa kaportayı çektirdiğimiz zaman boya öbek halinde elimizde kalır, yeniden boyanması gerekir dediğinde almaktan vazgeçtim.

Sıfır km Fiesta alırken de boya kalınlığında farklılıklar olduğunu arabayı almadan önce kalibrasyonla farkettim. Lakin boya kalınlığının sizinde belirttiğiniz gibi belirli sınırlar arasında olması normal. Yalnız kapıda çıkan ciddi farklılık yeniden boyandığına işaret ediyor. Aradan zaman geçtiği için birşey iddia etmekte zor. Kaldı ki daha önce sıfır araçta Doğuş şanzıman arızasını bile kabul etmemişken, bu durumu kesinlikle kabul etmez.

Bana sorarsanız bu durumu Doğuş'tan belgelendirmeye çalışın. Yani fabrikasyon olarak boyanmıştır gibi basit bir belge. Alabilirseniz tabi. Alamazsanız, bu sorunu satacağınız kişiye izah ederek aracı satmak kalıyor. Sıkıntılı durum...

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

2016 yılı Ekim başında Doğuş Otomotiv'den sıfır araç aldım. Dün ihtiyaçtan dolayı aracımın satışı için bir kişi ile anlaştım. Araba 2000 Km'de fakat alıcı ekspertiz yaptırmak istediği için birlikte oto sanayiye gittik.

Yapılan değerlendirme sonucu aracın genelindeki boya mikron değerleri 180- 220 arasında değişiyor fakat ekteki resimde görebileceğiniz gibi sağ arka kapının mikron değeri 500'ün üzerinde. Eksper boyanın fabrika boyası olduğu Türkiye'de herhangi bir müdahale yapılmadığını da belirtti.

Bu bilgiler sonrasında aracı almaya aday kişi vazgeçti.

Bu konuda uzman olan kişilerin yönlendirmelerini bekliyorum. Ne yapmalıyım.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Servise gitmektense , doğuş grubu müşteri hizmetlerini arayabilir yada vag grubu'na (yurt dışına) e-posta atıp durumunu anlayabilirsiniz. Veya maddi olarak zorlamayacağınızı düşünüyorsanız tüketici mahkemesine maduriyetinizi belirtebilorsiniz.. bu işi belgelemek gerekir..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sergen_baba

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aracımı 12 Ekim 2016 da aldım ve şu anda 2000 KM de olduğundan dolayı hak iddia etmem noktasında yasal merciler hiçbir problem olmayacağını söylüyorlar. Konu hem satın aldığım  Doğuş'a hemde VW müşteri hizmetlerine ilettim.
300 - 400 gibi mikron değerlerinin bazen olabildiğini fakat 550 ve üzerinde olan bir değeri araştıracaklarını söylediler.
Cevap bekliyorum ama genelde Doğuş hakkında okuduğum yorumlar Şikayetlerin çözümsüzlüğü ...

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
Sıfır araçta cıkan zaman zaman problemlerden biri..  Fakat alan arkadaşta kılmış baya sanırım, marşpiyel yada kapı herneyse orada aracın boyasının kalınlaşmasının ne zararı olabilir ki? O adam bahane arıyormuş orayı bahane bulmuş sanki.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bana kalırsa şöyle olmuştur,
Şimdi biz kendi aracımızdan emin olarak açtığımız ilanda taahüt veriyoruz, değişen boya yok sıfır hata. Böyle bir durumdan habersiz olduğumuzu düşünürsek, alıcı olarak düşünürsen, "Aracın kapısı boyanmış, başka ne kusur vardır acaba" gibi soru işareti bırakıyor akılda.

Tabi burada aracı satan arkadaşa da sürpriz olmuş bu durum. Bakalım ne cevap verecekler...

Sıfır araçta cıkan zaman zaman problemlerden biri..  Fakat alan arkadaşta kılmış baya sanırım, marşpiyel yada kapı herneyse orada aracın boyasının kalınlaşmasının ne zararı olabilir ki? O adam bahane arıyormuş orayı bahane bulmuş sanki.

Çevrimdışı sergen_baba

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aslında eksper raporunda 2000 km olan araçta kapı boya kalınlığı dışında herhangi bir ibare bulunmuyor.

Ama sonuç olarak karşı taraf ayıplı olarak düşündü ve almadı.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tamam işte, aracı almak isteyen hem size hemde expertize güvenmemiş. Başka birşey çıkmaması da adamın kafasını karıştırmış. Kim bilir kafasında ne senaryolar üretti.

Aslında eksper raporunda 2000 km olan araçta kapı boya kalınlığı dışında herhangi bir ibare bulunmuyor.

Ama sonuç olarak karşı taraf ayıplı olarak düşündü ve almadı.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33