Portakal Kabuğu ve Pütürlü Yüzey

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
hadi inşallah diyelim, arkadaş biraz daha beklesin o zaman. +1 puan cenk  :iyi:

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Abiler hesaba katmadığınız bir şey var. Boya ve vernik atıldıktan ve sertleştikten sonra da gaz çıkartarak kurumaya devam eder. Bu yüzden aşındırma yoluna girmek risk ihtiva eder. Bunun için minimum 1 ay beklemek gerekir. Hele ki vernikte sertleştirici yoksa halen yumuşak olan verniğe zımpara atmamak gerekir.

Ek olarak ben garajımda bu tarz uygulamalar yapmaktayım.Turtle Wax gibi market markaları ile portakal kabuğu görünümü gidemez. Hele ki el ile uygulamada hayatta gitmez. Kesinlikle iyi bir aşındırıcı ve polisaj makinası gerekir. Ek olarak finisaj zımparası ile girişmek gerekir. Misal 3000 grit zımpara ile yüzeyi ıslak zımparalayıp ardından tavsiye ettiğim üzere scholl s3 s30 ikilisi ile aracı komple geçip temiz temiz kullanabilirsiniz.

Verniği boyacı bastıysa içine az da olsa sertleştirici katmıştır diye düşünüyorum ancak tedbiri elden bırakmamak için bence biraz bekleyin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mrskhackin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Görkem Orga
  • Marka: Tofaş
  • Model: Doğan L
  • Model Yılı: 1990
Hazır polisan vernik aldım yani sertleştirici yoktur herhalde içinde. O zaman 1 ay bekleyeceğim tamamen kurusun 3000 sulu zımpara + dediğiniz ürünleri alıp inşallah bu sıkıntıyıda  atlatırım  :iyi: teşekkür ederim o zaman şoför kapısınıda boyayayım ikisini aynı gün zımparalarım. Bir şey merak ediyorum şimdi boyayı 3 kat attık boya metalik yani verniği sonradan atılacak. Son kat boyayı attıktan kaç dakika sonra ilk kat verniği atmak gerekiyor? Vernikte katlar arası kaç dakika beklenmesi gerekir? Tekrar teşekkür ederim çok sağolun

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
  • Ad Soyad: Cenk Doğu
  • Marka: Citroen
  • Model: C2
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Hazır polisan vernik aldım yani sertleştirici yoktur herhalde içinde. O zaman 1 ay bekleyeceğim tamamen kurusun 3000 sulu zımpara + dediğiniz ürünleri alıp inşallah bu sıkıntıyıda  atlatırım  :iyi: teşekkür ederim o zaman şoför kapısınıda boyayayım ikisini aynı gün zımparalarım. Bir şey merak ediyorum şimdi boyayı 3 kat attık boya metalik yani verniği sonradan atılacak. Son kat boyayı attıktan kaç dakika sonra ilk kat verniği atmak gerekiyor? Vernikte katlar arası kaç dakika beklenmesi gerekir? Tekrar teşekkür ederim çok sağolun
Son kat boyadan 15 20 dakika sonra atabilirsiniz. Buğulu görüntü olur ama kurudukça geçecektir. Katlar arası soğuk havada 10 15 dakika aralıkla bekleyip verniğin dokunma kuruması için 2 gün bekleyin.Daha sonra kullanın ki toz yapışmasın. Sprey vernikte sertleştirici yok,kuruması zulüm olur.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
tabi bu işlemi kapalı ve toz almayan bir mekanda yapmalı.

Son kat boyadan 15 20 dakika sonra atabilirsiniz. Buğulu görüntü olur ama kurudukça geçecektir. Katlar arası soğuk havada 10 15 dakika aralıkla bekleyip verniğin dokunma kuruması için 2 gün bekleyin.Daha sonra kullanın ki toz yapışmasın. Sprey vernikte sertleştirici yok,kuruması zulüm olur.

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
  • Marka: Opel
kardeş sprey vernikler mat çıkar sprey vernik 1 günde kurur gerisi boş sanayi laflarıdır ona p2000 p3000 sulu zımpara yaparsan büyük ihtimal altı çıkar çünkü sprey vernik fazla mikron bırakzmaz sana tavsiyem komple 2000 geç ufaktan bi boyacıya git 250 gr vernik hardeneri al abi atarmısın de 20 liraya halleder ama bu şekilde komple g3 geçersende ufaktan düzeltir seçim senin

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
  • Ad Soyad: Cenk Doğu
  • Marka: Citroen
  • Model: C2
  • Model Yılı: 2005
kardeş sprey vernikler mat çıkar sprey vernik 1 günde kurur gerisi boş sanayi laflarıdır ona p2000 p3000 sulu zımpara yaparsan büyük ihtimal altı çıkar çünkü sprey vernik fazla mikron bırakzmaz sana tavsiyem komple 2000 geç ufaktan bi boyacıya git 250 gr vernik hardeneri al abi atarmısın de 20 liraya halleder ama bu şekilde komple g3 geçersende ufaktan düzeltir seçim senin
Sprey verniğin mikronu ile ilgili bilgiyi nereden duydunuz bilmiyorum ancak boya dahil vernik,siz kaç kat ve ne kadar uzun süre atarsanız o kadar kalın olur. Sprey verniklerin mat çıkması durumu da tamamen şehir efsanesidir. Şu zamana kadar sprey vernikler ile 3 adet elektri gitar,aracımın iç trimleri ve dışındaki pek çok parçayı boyadım. Ne bir matlık ne de zımpara hatta yün ped artı s3 gibi agresif aşındırıcılar ile uygulamamda bir açılma görmedim.

Bu arada Farecla G3 de sanayi tipi işlevsiz ve hare bırakan bir pastadır.Bilginize.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Boya işinden bu yüzden nefret ediyorum. Allah'a çok şükür bu güne kadar sadece tampon boyatmaktan ileri gitmedim ama onda bile karnıma ağrılar girmişti. Son tampon boyasında da adam rengi tutturamadı. Atsan atılmaz satsan satılmaz hesabı bindik ve sattık. O yüzden hep pratik çözümlerden yana olmuşumdur. Olduğu kadar olur, olmazsa bırakırım kurcalamam. Çünkü ne kadar kurcalarsan bu boya işi sarpa sarıyor...

Sprey verniğin mikronu ile ilgili bilgiyi nereden duydunuz bilmiyorum ancak boya dahil vernik,siz kaç kat ve ne kadar uzun süre atarsanız o kadar kalın olur. Sprey verniklerin mat çıkması durumu da tamamen şehir efsanesidir. Şu zamana kadar sprey vernikler ile 3 adet elektri gitar,aracımın iç trimleri ve dışındaki pek çok parçayı boyadım. Ne bir matlık ne de zımpara hatta yün ped artı s3 gibi agresif aşındırıcılar ile uygulamamda bir açılma görmedim.

Bu arada Farecla G3 de sanayi tipi işlevsiz ve hare bırakan bir pastadır.Bilginize.

Çevrimdışı northwest

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +36/-22
  • Marka: Opel
hocam ben  bu işi küçüklügümden beri yapıyorum okulunu okudum eğitimlerinide aldım yani öyle amatör işi sitelerde yalan yanlış şeylerle öğrenmedim  ;)

Çevrimdışı mrskhackin

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Görkem Orga
  • Marka: Tofaş
  • Model: Doğan L
  • Model Yılı: 1990
Mehmet abi haklı ne kadar sıkarsam sıkayım diğer yerler gibi parlak olmadı artık bende uğraşmıycam boyacıya bırakıcam gerekirse yeniden boyasın  :)

fiyaka17

• Ziyaretçi
Merhaba ilk önce 2000 zımparayla kıyılara fazla yaklaşmadan zımpara yap çok güzel makineyla pasta cila yap % 80 düzelir düzelmezse kompile 800 zımparayla yap kalar arası bekleme sürelerini bekle boya.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Teşekkürler.
Merhaba ilk önce 2000 zımparayla kıyılara fazla yaklaşmadan zımpara yap çok güzel makineyla pasta cila yap % 80 düzelir düzelmezse kompile 800 zımparayla yap kalar arası bekleme sürelerini bekle boya.

Asus Zenfone 6 ile Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33