Komple boyalı araç hk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gns_svn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Güneş SEVEN
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhaba arkadaşlar.. araba almak istiyorum. İncelediğim aracın sahibi aracının fabrika hatası yüzünden komple boyandigini söyledi. Fakat aracta herhangi bir değişen parça yada hasar kaydı olmadığını söylemektedir. En ufak bir değişen ya da kazaya karışması durumunda tüm masrafları karşılayabileceğini söyledi. Sizce bu araci almak ! mantıklı mıdır? Yorumlarınızı Rica ederim

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
nasıl bir fabrika hatası aracın komple boyanmasına sebep olur. satıcının dürüst olması lazım. Araç ne kadar?

из телефона

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Bu tarz durumunda garanti var ise araç değişiyor. Değişmese bile rapor tutulmuştur bunu sorun satıcıya..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Almayı planladığınız sözkonusu komple yeniden boyanmış araç, emsallerinden ciddi oranda fiyatı düşük ise, sırf değişen parçası olmadığı için alınabilir. Sebebine gelince, bu arabayı siz aldıktan sonra, diyelim ki 3 yıl kullandınız, satmak icap etti... Alacak kişi sizden alırken fiyat kırmak isteyecektir. Hemde hiç suçunuz olmadığı halde.

Bence dikkatli olun.

1. Fiyatını diğer emsallerine göre kıyaslayın. Ciddi anlamda fiyatı düşükse;
2. Arabanın gerçekten kazası yoksa (kaportacıya baktırın)
3. Motoru ve yürüyeni iyiyse (Motor ustasına baktırın)
4. Motor verimi iyi mi? (komputest yaptırın)
5. Yılgın, bitkin bir araba değilse (Döşemeleri dirimi, tavan sarkması, kolçak, vites, el freni yıpranması yoksa)
6. Kilometresi orijinal ve tek kişi mi kullanmış? (Örneğin normal kullanımda yıllık optimum 5.000 -10.000 km olur, araba 5 yaşındaysa en fazla 50.000 - 60.000 km olmalı)

bunlara uygunsa düşünebilirsin. Ama araç yukarıdaki saydıklarımı olumsuz karşılıyorsa hiç bulaşma. Modeli düşük ama hasarsız boyasız bir araç almak daha mantıklı olur.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Merhaba arkadaşlar.. araba almak istiyorum. İncelediğim aracın sahibi aracının fabrika hatası yüzünden komple boyandigini söyledi. Fakat aracta herhangi bir değişen parça yada hasar kaydı olmadığını söylemektedir. En ufak bir değişen ya da kazaya karışması durumunda tüm masrafları karşılayabileceğini söyledi. Sizce bu araci almak ! mantıklı mıdır? Yorumlarınızı Rica ederim

Çevrimdışı gns_svn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Güneş SEVEN
Arkadaslar merhaba tekrardan.. Ilginiz icin cok tesekkurler..  Soylemis oldugunuz gibi satici sadece fabrika boyasi oldugunu soyleyip durmaktadir. Ben de ilerisi icin yani satmak istedigimde zarar edebilecegimi dusundugumden vazgectim:)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Arkadaslar merhaba tekrardan.. Ilginiz icin cok tesekkurler..  Soylemis oldugunuz gibi satici sadece fabrika boyasi oldugunu soyleyip durmaktadir. Ben de ilerisi icin yani satmak istedigimde zarar edebilecegimi dusundugumden vazgectim:)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mantıklı karar. ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33