PederMobil : 2013 Nissan Qashqai 1.5 Dci Platinum

cdogu · 28 · 5527

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
  • Ad Soyad: Cenk Doğu
  • Marka: Citroen
  • Model: C2
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Bugün PederMobil'i tekrar aldım. Kemikli debriyajını ve yüksek oturma pozisyonunu,cam tavan ferahlığını çok özlemişim. Triger kayışı,V kayışı,Bilyalar değişti. Tabii ki filtreler de değilşti. Servise geçmişte aracın sağ kapı camı kırıldığı için kapı cebi içindeki kırık camları temizlemesini söylemiştim. 3. Söyleyişimde yapmışlar sağolsunlar. Fren diskleri tornalanmış,balataların hepsi değişmiş. Ek olarak ozon ile klima yollarına dezenfektasyon yapmışlar ki gayet memnun kaldım. Onlar yapmasa ben yapacaktım :) Turbo hortumu yine değişmiş. İki bakımdır üst üste değişiyor problemi ne anlamıyorum ancak etkisi gazdaki canlı tepkiler oldu. Özlediğim performansına geri gelmiş vaziyette şu an :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Güle güle kullanın, diskler ilk defa tornalanmistir inşallah, malum ikinci sıkıntı olabilir, turbonun sağlam olmasına dua edin, hortum değişsin yeter ki [emoji3]

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
Güle güle kullanın, diskler ilk defa tornalanmistir inşallah, malum ikinci sıkıntı olabilir, turbonun sağlam olmasına dua edin, hortum değişsin yeter ki [emoji3]

Teşekkürler :) Neden bilmiyorum,sıcak soğuk geçişinden ötürü müdür bilmiyorum ancak fren disklerim de çok sık değiştir. 0 Kilometreden bu yana 4. değişimi 100.000'inci bakımda yapmıştık. Mütemadiyen helikopter gibi ses çıkartıp direksiyonda da fark edilir rahatsızlıkta bir titreşim yapıyor. Bir değiştirip bir tornalatıyorum. Balatalar her 10 bin,değilse 20 bine kesin değişiyor.

Hava filtresinin turboya kaçmasından sonra,beklediğim şeylerden biriydi. Neyse ki turbo bir kere garantiden onarıldı,ikinci arıza yine hortum değişimiydi,şimdi tekrar değişti. Hayırlısı diyor,Temmuz'daki satışını dört gözle bekliyorum yalan olmasın :)

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Kimse yanlış anlamasın ama Nissan a Renault bulaştıktan sonra Nissan bitti, Japon kalitesi asla yok, arkadaşımın 0 qq isi 40 binde turbo yedi, trim sesleri hadsafhada.

Konuya dönersek malzeme kalitesizliğinden değilse eğer sizin kullanımınızdan kaynaklıdır bence disk ve balatanın bu kadar sık değişmesi, sıkışık trafik balata için büyük etken, disklerde ise sıcakken soğuk su temasından mutlaka kaçının, sıfır disk 1000 km sonra çöp olabilir

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
Kimse yanlış anlamasın ama Nissan a Renault bulaştıktan sonra Nissan bitti, Japon kalitesi asla yok, arkadaşımın 0 qq isi 40 binde turbo yedi, trim sesleri hadsafhada.

Konuya dönersek malzeme kalitesizliğinden değilse eğer sizin kullanımınızdan kaynaklıdır bence disk ve balatanın bu kadar sık değişmesi, sıkışık trafik balata için büyük etken, disklerde ise sıcakken soğuk su temasından mutlaka kaçının, sıfır disk 1000 km sonra çöp olabilir

Qashqai'den japon sağlamlığı beklemek çok büyük hata olur zaten pek çok parçasını,ünitelerini Renault üretiyor. Ancak şunu da söylemek lazım,ben Citroen kullanıcısıyım,uzun seneler Peugeot kullandım. Hdi ve dci motorlar ülkemizde sağlam olarak bilinen iki dizel motor çeşidi. Hyundai'nin CRDi motoru ile birlikte bu üçü en çok kullanılan dizel motorlardan birisi. Benim bu üçü arasında en sevdiğim motor Hdi'dir. Gerçekten dağa taşa vursan bozulmayacak gibi. 190 bindeki aracım Qashqai'den daha az sorun çıkardı bana :) Ben takıntılı olduğum için sürekli bakınıyor,ediyorum. Ancak normal kullanıcıyı hiç etkilemeyecek şeyler oluyor.

Bildiğiniz üzere Mercedes'te motorlarını Renault Nissan ile birlikte geliştiriyor.Çünkü bu motorlar uzun kilometreler ve ucuz bakım maliyetleri vadediyor.Bu yüzden bu motorlara çöp muamelesi göstermek çok büyük bir hata olur.Başıma gelen arızaları açıkçası başka araçlarda görmedim. Bana denk gelmesi markanın veyahut markaların kötü üretici olduğu anlamına gelmiyor. Aksine bu arızalara çözüm bulabildiğim için memnunum da. Yalnızca turbo ve hava filtresi muhabbeti kafamı karıştırdı,onda da servisin söylediği,turbo borusunun oldukça esnek bir malzeme olduğu ve tıkanmış hava filtresinden ötürü bu tarz vakumlamaların olabildiğiydi.  Değişim sonucunda hiç bir fark olmadan kullanmaya devam ettik.

Diskler konusunda benim yapabileceğim bir şey yok açıkçası disk ve balataların rodajını (ilk 100 kilometrelik kısımdan bahsediyorum) dahi çok düzgün yapan,dikkatli bir kullanıcıyımdır. Ancak aracın kullanımda pek çok kez suya girdiğini vs. düşünmek te lazım. Ankara Elmadağ arasındaki yolda çoğu zaman su birikintileri olur. Ki araç kışın daha zor koşullarda kullanılıyor. Kendim de detaylı araç temizliği ve boya koruma üzerine çalışmalar yaptığım için,sıcak disklerle soğuk su arasındaki ilişkiyi çok iyi bilen birisiyim. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :)

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
Trim sesleri konusunda kesinlikle katılıyorum yalnız. Sağ arka taraftan,tahminen bagaj pandizotu çok fena titriyor. C2'de olmasına dahi tahammül edemediğim,direkt müdahale edip sıfıra indirdiğim sesler Platinum paket bir Cross-Over'da hiç te hoş olmuyor. Ha,uğraşır mıyım? Bilmiyorum,belki babam illallah edip zorlarsa belki :)

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Ülkemiz dizel çöplüğü olduğundan bu yana pek çok dizel motor çeşidi kullanılıyor,

- kullanıcılarımızın çoğunun maalesef  objektif yorum yapmamasından dolayı,

-dizel motor kullanım gereklerini yerine getirmeyen birçok sürücünün varlığından dolayı

-bakımı sadece km nin limitlerini zorladıktan sonra yapmayı hedefleyen kitlenin varlığından dolayı

-ülkemizdeki motorinin kalitesizliğinden dolayı (liste uzatılabilir), kendim kullanmadığım motor hakkında net şeyler söyleyemem, genel düşüncem bu motorlar elbetteki çöp diyemem ama çok ömürlü olduğunu da maalesef söyleyemem.

Markaların çıkan arızalara çözüm bulmalarından çok arıza çıkarmaması beni mutlu eder bunu da belirtmeliyim

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
Pedermobil değişti. 2016 Nissan X-Trail Platinum Premium,1.6 dci 136 beygir otomatik vites.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
MAŞALLAH

Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullanın. Çok güzel

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Pedermobil değişti. 2016 Nissan X-Trail Platinum Premium,1.6 dci 136 beygir otomatik vites.

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
MAŞALLAH

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkürler abi,henüz 10 kilometre yaptık. O sa Baykoçlardan eve. Biraz inceleyelim,açarım bir konu :) ilk izlenimim konforlu oluşu ancak biraz hantal. Bakacağız

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Baykoçlar'da tanıdık vardı :) Hakan bey, neyse geçti artık. :)

Güle güle binin. İnşallah hiç üzmez, yolda kalmaz :)

MAŞALLAH

Teşekkürler abi,henüz 10 kilometre yaptık. O sa Baykoçlardan eve. Biraz inceleyelim,açarım bir konu :) ilk izlenimim konforlu oluşu ancak biraz hantal. Bakacağız

Çevrimdışı cdogu

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +58/-1
  • Everyday I'm Detailing
Baykoçlar'da tanıdık vardı :) Hakan bey, neyse geçti artık. :)

Güle güle binin. İnşallah hiç üzmez, yolda kalmaz :)

MAŞALLAH

Sevinç hanım ilgilendi bizimle. Gayet güzeldi her şey,detayları artık konuda anlatırım :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İç kısmını detaylı bekliyorum :) kasa 3 aşağı 5 yukarı bildiğimiz gibi :) MAŞALLAH sıfır kokusu mis gibidir şimdi  :-*

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33