MEGANE 2 ARTILARI EKSİLERİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı swat66

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ismail akdaş
  • Marka: renault
  • Model: megane 2
  • Model Yılı: 2004
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
merhaba sevgili arkadaşlar, foruma yeni üye oldum ve ilk paylaşımımı dört buçuk yıldır kullandığım 2004 model  megane 2 1.6 16v dynamique üzerine  yapacağım. Bilindiği üzere megane 2 C segmentinde yer alan piyasası bi hayli fazla olan yani tutulan biri araç. Tabii her araç gibi megane 2 nin de artıları eksileri illaki vardır, sizlere bunlardan bahsedeceğim.
Artıları:
İç hacim ve bagaj olarak Sınıfının en geniş araçlarından biri bagajı BMW 5.20 kafa tutacak kadar geniştir 520lt.
Dış tasarım olarak özellikle hb modeli piyasaya risk alınarak sunulmuştur ve beklenmedik başarı elde etmiştir.
donanım olarak ise üst sınıf araçları aratmayacak kadar doludur(yazmaya başlarsak sayfa yetmez).
motoru renaultun başarılı gördüğüm 1.6 16v 115 bg tatminkar ve ekonomik bir motordur. bana göre ekonomi isteyene de performans isteyene de cevap verecek bir motordur( lpg 2,1 tl iken uzun yolda yakıt miktarı             0,17-0,19 kuruş) maksimum hız 200-220 kmh arası. Aracın 1250 kg ağırlığından dolayı ilk kalkışta biraz hantal olsada devrini aldıktan sonra performansı hissedebiliyorsunuz.
bakım maliyetleri parça fiyatları ve bulunabilirliği gayet uygundur.
konforuna ve yol tutuşuna gelince, uzun yolda gayet  konforlu yol tutuşu ise doğru lastik ile tam sonuç verebiliyor.
dijital kliması, 6 hava yastığı, paketli donanımlarda cruise kontrol derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon soğutmalı  torpido  ve birçok özellik.............

Birazda eksilerinden bahsedelim.
pek çok kronik arızası var bunlar
airbag makarası, direksiyon kutusu ,cam krikoları plastik aksamları tırnaklı olduğu için tıkırtı ve sökerken tırnak kırma sorunları.......
Aracın elektronik donanımlar ile donaltıldığı için ne kadar çok elektronik o kadar çok arıza demek ama hor ve bilinçsiz kullanımlarda geçerli bu arızalar
Araç TÜRKİYE şartlarına göre nazik bir araba toprak yollarda  bozuk yollarda ön takım komple  rahat bir şekilde dağılır (başıma geldi )
.Kaporta ve mekanik ve motor kısmında usta sıkıntısı olmasada elektornik kısmından anlayan usta bulmak zor. Ben ustaya birlikte bakarım arızaya çoğu zaman ustayı ben yönlendirim çünkü hani ingilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum muhabbeti varya öyle bişey arızayı biliyor ama neresinden yapacağını bilmiyor ne yazıkki çoğu usta bu şeklide.

şimdilik aklıma gelenler bunlar diğer arkadaşlar da ekleme yaparak konu güncel tutulabilir.
hemen hemen çoğu arızasını bilirim tamir edemesem de nasıl yapılacağını yada neden olabileceğini yada nasıl tamir edilir acizane bilirim 4 yıldır ön fardan arka stoplara kadar yazılı ve görsel olarak arabayı bayağı inceledim ve devam ediyorum.

megane 2 ile ilgili sorunları olan arkadaşlar olursada yardımcı olmaya çalışırım.

ek bilgi olarak megane 2 yi sadece kronik sorunlarını ele alarak değerlendirmek böyle yargılamak bence yanlış çünkü meydana gelen tüm arızalar ve kronik dediğimiz sıkıntıların tamamına yakını kullanıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü kendimden biliyorum. Şunu da unutmayalım her marka aracın arızası kronik sorunu var....

Herkese saygılar

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
İsmail, paylaşım ve harcadığın emek için çok teşekkürler. Sana +5 puan gönderiyorum. Teşekkür butonunda da tıkladım :) Eline sağlık

Çevrimdışı swat66

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
rica ederim sayın admin paylaşım çoğaldıkça sorun azalır....

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
rica ederim sayın admin paylaşım çoğaldıkça sorun azalır....

Kesinlikle haklısın. Sanayi cenderesinden ne kadar kurtulabilirsek artık :)

Çevrimdışı megane2002

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Hikmet KARPINAR
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
  • Model Yılı: 2005
  • Yakıt Tipi: Motorin
Benimde bir iki sorum olacak ? Direksiyon kutusu olarak sismak mı yoksa hattat mı tavsiye edersiniz? Direksiyon kutusu değişirken travers bağlantı burçlarının orjinali varmı ? Orjinali yoksa eğer yan sanayi travers burçları iş görüyormu?

Çevrimdışı swat66

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
yakın zamanda direksiyon kutusunu değiştirdim piyasada hattat 300-320 tl diğeri 220-240 tl civarıydı ben hattat aldım orjinal yedek parça hattat tavsiye edilen de hattat . ön takımı direksiyon kutusu sağ aks alt tablaları değiştirdim  parçacı sattığı parçalara 1 yıl garanti verdi (direksiyon kutusu hattat aks trw alt tabla votto) travers burcu pahalı bi malzeme olmadığından bildiğim kadarıyla da markası yok 30 tl bir şey sorun sorun
olmaz diye düşünüyorum birde tamirciniz parca değiştirirken sizden şu markayı al falanca yerde satılıyor derse tamircinizi değiştirin derim. saygılar.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Hattat daha bilindik bir marka. Doğru seçim

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Benimde bir iki sorum olacak ? Direksiyon kutusu olarak sismak mı yoksa hattat mı tavsiye edersiniz? Direksiyon kutusu değişirken travers bağlantı burçlarının orjinali varmı ? Orjinali yoksa eğer yan sanayi travers burçları iş görüyormu?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33