Yeni makyajıyla Octavia

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
  • Arabada Alman'dan, hatunda Rus'tan şaşmayacaksın..
    • Facebook
  • Ad Soyad: Ömer Üzümcü
  • Marka: Skoda
  • Model: Octavia
  • Model Yılı: 2007
  • Yakıt Tipi: Benzin

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Skoda'nın ve segmentinin en çok satan modelleri arasında olan Octavia yenilen A7 kasasından sonra 2017'de tekrardan yenilenmeye gitti.
Yine çok iddialı bir şekilde gelen Octavia, 2017'de piyasaya sürülecek. Skoda'nın kilit arabası olan Octavia için uzun zamandır çalıştırmalarını sürdürüyordu.
2017 Octavia dış tasarımındaki yenilenen görünümü ve gelişmiş teknolojik donanımlarıyla oldukça tatmin edici özelliklere sahip.

Octavia'nın yenilenen dış tasarımına baktığımızda gözümüze en çok çarpan değişikliğin başında ön taraf göze çarpıyor. Skoda ekibi, aracın ön farklarını ikiye ayırarak daha
yenilikçi bir görünüm ortaya koymuşlar. Octavia'nın arka kısmı için ise pek göze çarpan bir değişiklik söz konusun değil.
ctavia’nın ışıklandırma kısmında Full LED teknolojisine sahip farlar görev yapıyor. 2017 modellerle birlikte Octavia ailesine 16 ve 18 inç büyüklüğünde yeni tasarıma sahip jant seçenekleride sunulacak.

Teknolojik destek ve multimedya sistemi 2017 Octavia'da en çok dikkat çeken teknolojik yenilik. Günümüzde en yüksek donanımda sunulan 6,5 inç büyüklüğündeki renkli dokunmatik multimedya ekran 2017 modellerle birlikte 9,2 inç boyutuna yükseliyor. Multimedya sistemine eklenen WLAN hotspot ve SIM kart desteğide dikkat çeken opsiyonlar arasında. Sürücü asistanı dahilinde sunulan geliştirilmiş park asistanı, kör nokta uyarı sistemi, arka tarafta yer alan kamera, radar ve trafik uyarı sistemi, yaya algılama sistemi gibi özellikler 2017 Octavia’nın zengin donanımları arasında yer alıyor.

2017 Octavia'nın kaputunun altında herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Bu sene de olduğu gibi en düşük 1.0Turbolu motorla satışa başlayacak. 4x4 çekiş yapısına sahip olan Octavia bu sene olduğu gibi 1.6 litrelik motorla satılmaya devam edilecek.
Dinamik şasi kontrolü sağlayan Comfort, Normal ve Sport modları 2017 Octavia’nın karakteristik özellikleri arasında. Makyajlanan dış tasarımın ve yeni eklenen teknolojik donanımlarıyla 2017 model Skoda Octavia’nın, yıl sonundan itibaren siparişe sunulması bekleniyor.

"Arabada Alman'dan, hatunda Rus'tan şaşmayacaksın.."
By Ömer :)

Çevrimdışı Kamikaze

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Doğukan
  • Marka: Peugeot
  • Model: 607
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
Ben beğenmedim tasarımını makyaj öncesi W212 Mercedes E'ye benzemiş ön taraf , daha sportif yapılmalıydı sonuçta C sınıfı...
İç mekan zaten bildiğimiz VW kokpit tasarımı olmuş yanlız Süper B yada Passat kokpitine benzer premium bir hava görüyorum birde buna ilave olarak 9 küsür inç ekran muazzam durmuş. 😉

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
Ben de aynı görüşteyim, dış tasarımını ben de çok beğenmedim ama iç tasarımı sınıfına göre çok muazzam bir görünüşe ve teknolojiye sahip olmuş

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Bu Octavia ailesine hayranım. Bu gidişle babam sayesinde banada nasip olacak gibi 🙏

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
İnşallah sana da nasip olur kanka

Çevrimdışı Kamikaze

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Doğukan
  • Marka: Peugeot
  • Model: 607
  • Model Yılı: 2009
İkinizede birer tane 607 alalım , sürüş keyfinizi yüze katlayın.

Çevrimdışı sinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +44/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Sinan
  • Marka: Renault
  • Model: Megane
Tam ben diyecektim makyaj öncesi W212 ye benzemiş diye. Baktım siz demişsiniz :D
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Ben beğenmedim tasarımını makyaj öncesi W212 Mercedes E'ye benzemiş ön taraf , daha sportif yapılmalıydı sonuçta C sınıfı...
İç mekan zaten bildiğimiz VW kokpit tasarımı olmuş yanlız Süper B yada Passat kokpitine benzer premium bir hava görüyorum birde buna ilave olarak 9 küsür inç ekran muazzam durmuş. 😉

Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Far ve panjur güzel olmuş ama ön kaputtaki kabartmalar çok abartılı

Çevrimdışı kyildirimays

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +30/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kaan Yıldırım
  • Marka: Chevrolet
  • Model: Sonic
farların değişmesi eblek bir ifade kazandırmış ön tarafa :)

tepetaklak ile gönderildi

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
Skoda, makyajlı Octavia RS modelini de gün yüzüne çıkardı. Yeni Skoda Octavia RS'in benzinli versiyonu 230 hp güç değeri ile en güçlü Octavia ünvanını taşıyor...

Ayrıca bunun yanı sıra Octavia ile birlikte yeni yardım sistemi ve bağlantı sistemi geliyor;

ŠKODA en çok satan modelini kapsamlı bir şekilde güncelledi ve yeni teknolojilerle donattı.
Mobil çevrimiçi hizmetler ŠKODA OCTAVIA ile sahibi arasında etkileşimi artırıyor, bir dizi yeni sürüş yardım sistemi ise sürüşü daha da rahat ve güvenli hale getiriyor. ŠKODA, en çok satan modeli Octavia'yı bir dizi yeni bağlantı hizmetiyle donattı, mobil çevrimiçi hizmetler ŠKODA Connect etiketi altında sunuluyor. Bunlar iki kategoriye ayrılıyor: Amundsen ve Columbus navigasyon sistemleri için Infotainment Online servisleri, otomobile uzaktan erişim ve yardım için ise Care Connect servisleri. Infotainment Online'ın öne çıkan bir özelliği Online Trafik Durumu. Bu özellik seçilen güzergah boyunca trafik akışını gerçek zamanlı olarak gösteriyor ve trafik sıkışıklığı durumunda alternatif güzergahlar öneriyor. Ayrıca yakıt fiyatları, otopark bilgileri, haberler ve hava durumu gibi bilgiler de sunuluyor. ŠKODA Connect portalı üzerinden, güzergah, varış noktası ve ilgilenilen noktalar bilgisayar ile navigasyon sistemi arasında aktarılabiliyor. Özellikle Columbus sistemi için, Google Earth ™ ve Google Street View ™ gibi başka özellikler de sunuluyor. Online Harita Güncelleme servisi, düzenli olarak güncelleme yaparak mevcut en yeni ve doğru haritalara erişim sağlıyor.

Care Connect hizmetleri arasında, acil durum çağrısı (eCall) çok önemli. Bir kazadan sonra bir emniyet sistemi tetiklenirse (hava yastığı gibi), acil çağrı merkezi uyarılıyor. Buna ek olarak, küçük kazalar için bir bildirim fonksiyonu ve arıza durumunda yardım çağrısı da bulunuyor. Proactive Services kapsamında servis randevusu ayarlama özelliği de kullanılabiliyor.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=d6a8e08780ce2891493962a8a2de462d"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=d6a8e08780ce2891493962a8a2de462d"><b>Giriş Yap</b></a>

Akıllı telefonlar için yeni ŠKODA Connect uygulaması, daha fazla Care Connect hizmetini de destekliyor. Bunlar arasında uzaktan hizmetler özellikle dikkat çekiyor. Araç Durum hizmeti, örneğin, aracın aydınlatmasının durumu ya da kapıların kapalı olup olmadığı hakkında sizi bilgilendiriyor. Park konumu fonksiyonu aracın yerini gösteriyor. Korna&Flaşör özelliği kornayı ve flaşörleri çalıştırarak aracın bulunmasını kolaylaştırıyor. Alan Bildirimi ve Hız Bildirimi ise aracın sahibi dışında birisi tarafından izinsiz çalıştırılıp çalıştırılmadığını, eğer çalıştırıldıysa nerede ve hangi hızda olduğunu gösteriyor.

Kapsamlı olarak yenilenmiş ŠKODA OCTAVIA'daki sürücü yardım sistemleri kompakt sınıf standartlarının ötesine geçiyor. Bazı sistemler daha üst sınıflardan geliyor ve zaten çok zengin olan seriyi tamamlıyor. Öngörülü yaya koruması şehir içi kullanım için özelleştirilmiş. 10 ila 60 km / s hız aralığında, bir yaya tehlikeli şekilde trafiğe girerse acil durum freni tetikleniyor. Sistem, şehir acil fren fonksiyonunu içeren opsiyonel Ön Bölge Asistanı'nın bir parçası. Kör Nokta Algılama özelliği, arka taraftaki trafiği izleyen iki radar sensörü ile şerit değiştirirken sürücüyü destekliyor. Bir çarpışma olursa, dış ayna muhafazasında bir uyarı lambası yanıyor. Arka Trafik Uyarısı, paralel park etme esnasında veya bir park yerinden çıkarken yardımcı oluyor, karşıdan gelen araçları zamanında tespit ediyor.

ŠKODA OCTAVIA'nın bir başka yeniliği de isteğe bağlı treyler yardımcısı. Sürücü, dış aynalar için döner düğmeyi kullanarak treyleri çevirmek istediği açıyı ayarlayabiliyor. Sürücü yavaşça gaza bastığında, sistem uygun direksiyon önerilerini yapıyor. Manevra Yardımcısı, treyler olmadan geri sürüşte, arkada bir engel tespit eder etmez frenleri aktif hale getiriyor.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
4 AWD mi bu konu ile ilgili bilgiye rastlamadım.

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
Bu sene çıkacak Octavia, ilk resmini koyduğum bildiğin gibi Octavia'nın RS modelinin

Çevrimdışı Kayra67

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Skoda superb ile başlar gerisi replika :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ÖmerÜ.

• FO-Muhteşem Üye
  • *
    • Puan +83/-0
    • Facebook
Bence artık öyle değil :D Octavia ve Rapid ile çoğu rakiplerine kafa tutmaya başladılar

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Skoda superb ile başlar gerisi replika :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı citrocan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +1/-0
  • Forum Otomobil
Distan cok mercedes ozentisi icerisi ise full passat kokuyor ben begenmedim aslinda

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33