Kia Optima'nın efsane reklamı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Kia Optima'nın efsane reklamı HD

2011 Yılında çekilen ve 3 boyutlu efektlerin kullanıldığı reklam filmi aksiyon filmlerini aratmayacak türden.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=f92641c57fb11ad3c175c85309ad5858"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=f92641c57fb11ad3c175c85309ad5858"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı brembo

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kadir

Çevrimdışı Çağdaş İNAY

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +77/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Çağdaş İNAY
  • Marka: Mercedes-Benz
  • Model: 280 SE
  • Model Yılı: 1983
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. Foruma giriş yaptım ve girer girmez, gerçekten güzel ve teknolojik bir makine ile karşılaştım.

Kia Optima'lar Türkiye piyasasında pek tutulmamış olsa da aracın teknolojisi takdire şayan. Türkiye'de tutulmayışının sebebine gelirsek;

- 2000 cc motor hacmine sahip bir araç her zaman için Türkiye'de yüksek vergi anlamına gelir.
- Kia markasının Kore'li olması da bir dezavantaj. Çünkü uzakdoğu otomobillerine Japon olmadığı sürece yüksek rakamlar ödemeyi herkes kolay kolay kabullenmez.
- Fiyat olarak üst sınıf tanınmış Alman malı otomobillere çok yakın olması hasebiyle tercih edilmemesini anlayışla karşılamak gerekir. Bu rakamlara alınabilecek C segmenti Alman üretimi otomobilleri almak varken, Kore üretimi Optima'nın pekte şansı yoktur.
- Yakıt tüketimi konusunda averaj alınacak markanın paralel şirketi Hyundai'nin Eşdeğer otomobillerine bakılacak olursa, Sonata veya Hyundai i40 gibi modellere nazaran yakıt tüketimi biraz daha fazla.
-Hybrid olanları Türkiye'ye geldi mi bilmiyorum ama belki Hybrid kozunu kullansaydı sonuç farklı olabilirdi.

Fakat birde bardağın dolu yanını görmekte yarar var;

+2000cc'lik motora sahip bu araç 190hp gücünde.
+GDI motor teknolojisine sahip. Ayrıca hem otomatik hemde manuel 6 ileri vites bulunmakta.
+Fabrika verileri max. hızın 190km/h olduğunu gösterse de bireysel testlerde 290km/h sürate ulaşan ağırlığı yaklaşık 2 Ton olan bu araç kesinlikle uzun yolda kullanılırken sürüş keyfinin doruğa ulaştığı bir makineye dönüşecektir.
+Böyle ağır bir arabanın 0 km - 100 km hız testini 9,6 saniyede tamamlaması da 320 nM motor torkunun ne kadar güçlü olduğunu anlatmaya yetecektir sanırım.
+Bagaj hacmi yaklaşık 400 litre civarında. Uzun yolculuklarda yeterli olduğunu düşünmekteyim, fakat toplam uzunluğu 5 metre olan bir araçta bagaj hacmininde en az 500-550 litre olması bekliyor insan haliyle.

Optima'yı daha önce görme fırsatım olmadı fakat, okuduğum oto haber dergilerinden edindiğim bilgiye göre sizlerle aklımda kalanları paylaşmak istedim.

Saygılar
Çağdaş İNAY

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Oooo Çağdaş bey :) bir geldiniz pir geldiniz ;) Beni kırmadığın için teşekkür ederim  :-2 ayrıca yorum için +1 puan

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. Foruma giriş yaptım ve girer girmez, gerçekten güzel ve teknolojik bir makine ile karşılaştım.

Kia Optima'lar Türkiye piyasasında pek tutulmamış olsa da aracın teknolojisi takdire şayan. Türkiye'de tutulmayışının sebebine gelirsek;

- 2000 cc motor hacmine sahip bir araç her zaman için Türkiye'de yüksek vergi anlamına gelir.
- Kia markasının Kore'li olması da bir dezavantaj. Çünkü uzakdoğu otomobillerine Japon olmadığı sürece yüksek rakamlar ödemeyi herkes kolay kolay kabullenmez.
- Fiyat olarak üst sınıf tanınmış Alman malı otomobillere çok yakın olması hasebiyle tercih edilmemesini anlayışla karşılamak gerekir. Bu rakamlara alınabilecek C segmenti Alman üretimi otomobilleri almak varken, Kore üretimi Optima'nın pekte şansı yoktur.
- Yakıt tüketimi konusunda averaj alınacak markanın paralel şirketi Hyundai'nin Eşdeğer otomobillerine bakılacak olursa, Sonata veya Hyundai i40 gibi modellere nazaran yakıt tüketimi biraz daha fazla.
-Hybrid olanları Türkiye'ye geldi mi bilmiyorum ama belki Hybrid kozunu kullansaydı sonuç farklı olabilirdi.

Fakat birde bardağın dolu yanını görmekte yarar var;

+2000cc'lik motora sahip bu araç 190hp gücünde.
+GDI motor teknolojisine sahip. Ayrıca hem otomatik hemde manuel 6 ileri vites bulunmakta.
+Fabrika verileri max. hızın 190km/h olduğunu gösterse de bireysel testlerde 290km/h sürate ulaşan ağırlığı yaklaşık 2 Ton olan bu araç kesinlikle uzun yolda kullanılırken sürüş keyfinin doruğa ulaştığı bir makineye dönüşecektir.
+Böyle ağır bir arabanın 0 km - 100 km hız testini 9,6 saniyede tamamlaması da 320 nM motor torkunun ne kadar güçlü olduğunu anlatmaya yetecektir sanırım.
+Bagaj hacmi yaklaşık 400 litre civarında. Uzun yolculuklarda yeterli olduğunu düşünmekteyim, fakat toplam uzunluğu 5 metre olan bir araçta bagaj hacmininde en az 500-550 litre olması bekliyor insan haliyle.

Optima'yı daha önce görme fırsatım olmadı fakat, okuduğum oto haber dergilerinden edindiğim bilgiye göre sizlerle aklımda kalanları paylaşmak istedim.

Saygılar
Çağdaş İNAY

Çevrimdışı Çağdaş İNAY

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +77/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Çağdaş İNAY
  • Marka: Mercedes-Benz
  • Model: 280 SE
  • Model Yılı: 1983

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33