GönderenKonu: Yerli otomobili üretecek şirketler!  (Okunma sayısı 776 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
  • *

• Üye'ye 1144 defa
  • Puan +600/-17
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Administrator
  • Doğum Yılınız: 1977
  • Marka: Renault
  • Model: Megane II
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Benzin
Ynt: Yerli otomobili üretecek şirketler!
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2017, 13:53:20 »
üretilemeyen otomobilin arge çalışmalarını da bize yıkarlar diyorsun yani :D aynı denizlideki havaray sistemi gibi... aslında haksızsın diyemiyorum

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Abi inşallah tutar tutarsa iyi. Tutmazsa zararı nerden cikaracaklar ? Halktan tabiki..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaman en kıymetli hazinedir

Çevrimdışısinan__

• FO-Muhteşem Üye
  • *

• Üye'ye 41 defa
  • Puan +44/-0
    • Ad Soyad: Sinan
    • Marka: Renault
    • Model: Megane
    • Model Yılı: 2007
    • Yakıt Tipi: Motorin
    Ynt: Yerli otomobili üretecek şirketler!
    « Yanıtla #11 : 07 Kasım 2017, 21:16:00 »
    Haklısın abi. Keşke.
    Yani eski teknoloji...

Elektrik motorlarını kendimiz yapabiliriz. Üretim sanayinde bu işi yapan çok kaliteli firmalar var. Vestel yerine Arçelik olsaydı o zaman daha umutvar olurdum. Güneş enerjisi konusuna önem vermemiz lazım. Bir khk çıkarılmalı. İşe önce konutlardan başlanmalı. Mevcut konut çatılarının güneş enerjisi paneline dönüşümü sağlanmalı. Kırmızı kiremitlerin üzeri siyah panellerle doldurulmalı. Elektrik ihtiyacı için büyük şehirlerde güneş enerjisi tarlası kurmak çok zor çünkü yer yok. Her bina en azından gündüz kullanılacak sıcak su ihtiyacını ücretsiz üretebilir.

Otomobillerde de kullanılacak şarj elektriği için de muhakkak güneşten faydalanılmalı. Aksi takdirde fosil yakıttan elde edilecek enerjiyle şarj olacak bataryalar hem ekolojik sisteme zarar vermeye devam edecek, hemde kar edilemeyecek. Belki egzozdan duman çıkmayacak ama fabrika bacaları tütmeye devam edecek. Bu arada rüzgar enerjisine yapılan yatırımı ne olursa olsun olumlu buluyorum. İnşallah benzinli ve dizel araba üretmek gibi bir yanlışa düşülmez.

Kimse Saab dan 40 m euroya alınan platformun ne olacağını konuşmuyor. Bildiğim kadarıyla bu platformlar kullanılmayacak. 2021 deniyor kullanılsa bile 2021 de 2001 yılında tasarlanmış bir platform kullanma olayını takdirinize bırakıyorum.
    Ömrünün baharında bir Makine Mühendisi.

HideMyAss.com

Kiev Kiralık Ev
    Otomobil Teknik Terimler Sözlüğügarantiliarabam.com.tr