Tesla Motors durmak bilmiyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin

Tesla Motors’un yenilenen tasarımı Model S bu ayın başlarında tanıtıldı. 90D bataryası ile maksimum uzun yol menzili 473 km olarak yer almıştı. EPA’nın sitesinde (Çevre Koruma Örgütü) 90D’nin aslında bu menzilden 15 km daha fazlasına sahip olduğu ortaya çıktı. Böylece Model S menziliyle 300 mil çıtasını aşmış oldu.

EPA’nın önceki verilerine baktığımızda 434 km olan menzilden sonra, bu menzil artışının ardındaki en büyük gelişme 85 kWh olan güç ünitesinin 90 kWh’ye çıkması oldu.

Elektrikli otomobillerin menzilindeki bu gelişmeler ilginizi çekmeye yetmediyse, Tesla’nın Facebook sitesinde paylaştığı bu fotoğraf muhtemelen çekecektir.

Bu fotoğraf muhtemelen 100 kWh’lik güçlü bir bataryanın habercisi. 100 kWh’lik bir batarya ile 515 km menzil elde edebilmek mümkün. Eğer bu gelişmeler yaşanırsa elektrikli araçların dolu bataryalı menzili, petrol ürünleri kullanan araçlara bir adım daha yaklaşacak. Bu taht savaşı son dönemlerde oldukça kızışmış olsa da savaşın kazananı şimdiden belli gibi görünüyor, ne dersiniz?

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Tesla çok sağlam yürüyor, gelecek onların elinde sekillenecek gibi

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Benzini lap diye dolduruyoz, elektriği ne hizla doldurabilecek falan filan..
Daha var.
Ama öyle 5 kuruşa yol gezdirmez devletler bize.

Asus Zenfone 2'den gönderildi.
Tr standartları ne zaman gelişmiş ülkeler  standartlarında oldu ki zaten.. Tesla bu işte çok sağlam geliyor ve sürekli kendini geliştiriyor, TR de yatırım planlarının olduğu bir ülke, İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir gibi yerlere ve güzergah üzerinde şarj istasyonları olacak, yanılmıyorsam yarım saatte batarya fulleniyor, bir batarya ile 400 den fazla km yapılabiliyor, ve bu rakam yükseliyor sürekli, Tesla demek elektrik demek [emoji3]

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Ben beğensem de meraklısı çok olmadım, ellenmemis temiz birşey bulursan neden olmasın, sonuçta efsane bir kasa ama dediğim gibi temiz bulmak gerçekten zordur.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Ben beğensem de meraklısı çok olmadım, ellenmemis temiz birşey bulursan neden olmasın, sonuçta efsane bir kasa ama dediğim gibi temiz bulmak gerçekten zordur.
EyvAllah abi.
Bakıcaz artık.
Elektrik gelmeden bi bmwye binmezsem gözüm açık gidecem [emoji1]

Asus Zenfone 2'den gönderildi.
Allah gönlüne göre versin, illaki binersin istedikten sonra, elektrik malum benim için bütçe olarak çok çok uzağımda, daha skyactiv in II-III ün tadını çıkaracağım o zamana kadar

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33