KIA, Slovakya’daki fabrikasından Avrupa’ya yayılıyor

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin

KIA’nın 2006 yılında kurulan Avrupa’daki ilk üretim tesisi Žilina, markanın büyümesinde önemli rol oynamaya devam ediyor. KIA ailesinden cee’d, Sportage ve Venga’nın üretim merkezi olan Slovakya’daki tesiste, iki milyonun üzerinde araç ve 3 milyondan fazla motor üretildi.

KIA, en son teknolojilerle üretim yaptığı Žilina tesisi ile Avrupa’daki yükselişini sürdürüyor. 2006 yılından bu yana faaliyette olan Slovakya’daki üretim tesisi, KIA’nın son yıllarda Avrupa’da elde ettiği olağanüstü büyüme ve başarının mihenk taşlarından birisi oldu.

Žilina, KIA’nın Avrupa serisindeki üç modelinin çıkış noktası oldu. KIA cee’d ailesini (cee’d beş kapılı hatchback modeli, Sportswagon ve pro_cee’d), Avrupa’nın en çok satan modeli Sportage’ı ve Venga kompakt MPV modelini üreten Žilina, endüstride dikkatleri üzerinde topladı.

KIA’nın Avrupa’daki bu ilk üretim tesisi, Mayıs 2013’ten bu yana markanın Avrupa piyasasına yönelik ilk performans modelleri olan yüksek güçlü cee’d GT ve pro_cee’d GT modellerini de üretiyor. KIA’nın Avrupa’da üretilen model serisi, şirketin toplam Avrupa satışlarının %56’sına karşılık geliyor.

Üretim KIA cee’d ile başladı

KIA’nın Žilina’daki tesisinde seri üretime Aralık 2006’da KIA cee’d ile geçildi. O tarihten bu yana son teknoloji ürünü olan tesiste, 2 milyonun üzerinde araç ve 3 milyondan fazla motor üretildi. KIA bugün üretim hacmi bakımından Slovakya’daki en büyük üç araç üreticisi ve ihracatçısından biri konumunda bulunuyor. Fabrikadan tüm dünyada 76 pazara araç ihraç edilirken, bu araçların büyük çoğunluğu Avrupa’nın tüm noktalarına ve Rusya’ya satılıyor.

KIA, Žilina’daki tesisinde 3.800 personele istihdam sağlıyor. KIA’nın her biri alanında uzman olan çalışanları, sayıları 530’u bulan robotlarla da destekleniyor. KIA tesise; preshane, karoseri, boya, motor ve montaj atölyeleri olmak üzere beş ayrı alanda 1,6 milyar Euro tutarında yatırım yaptı.

Üretimdeki kilometre taşları

Žilina tesisindeki üstün üretim kalitesi, KIA’nın sektöre yön veren tekliflerini müşterilerine güvenle sunmasına olanak tanıyor.

Žilina tesisinde geçtiğimiz 12 ayda önemli kilometre taşlarına ulaşıldı:

2014’te, KIA Slovakya toplamda 323.000’in üzerinde otomobil ve 493.000’den fazla motor imal ederek bir üretim rekoruna imza attı.
2015’in Nisan ayında üretilen bir KIA pro_cee’d GT modeli, Slovakya’daki üretim hattından çıkan 2.000.000’uncu otomobil oldu.
Avrupa pazarı için Avrupa’da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen KIA cee’d model ailesi, Žilina’daki toplam üretimin yarısına karşılık geliyor.
KIA’nın Avrupa’da üstün kaliteli, iyi tasarımlı araç üreticilerinden birisi olarak tanınmasında cee’d serisinin oynadığı önemli rolü gösteren 1.000.000’uncu cee’d, 2015’in Mayıs ayında üretildi.

3 milyondan fazla motor imalatı yapıldı
KIA’nın Avrupa pazarındaki en popüler üç modelinin üretildiği tesis olmasının yanında, Žilina aynı zamanda KIA motor imalatının da Avrupa’daki adresi oldu. Tesiste yer alan iki motor atölyesinde 2006’dan bu yana 3 milyondan fazla motor üretildi; bunların yaklaşık yarım milyonu sadece 2014 yılında imal edildi.

KIA Slovakya, bir dizi benzinli (1,4 litrelik MPI, 1,6 litrelik GDI ve GT modelleri için 204 ps 1,6 litrelik T-GDI) ve dizel (1,4, 1,6, ve 1,7 litrelik CRDi ve 2,0 litrelik ‘R’) motorun üretiminden sorumlu olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Žilina, KIA’nın Avrupa’da ve diğer bölgelerde büyümesine yardımcı olurken, KIA’nın Avrupa’daki varlığı doğrudan veya dolaylı olarak 164.000 kişiye iş imkânı yaratıyor.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33