Türkiye Nisan ayında en çok hangi SUV’ları tercih etti?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin

2016 yılının Nisan ayına ait SUV satış rakamları açıklandı. Genel toplamda Nisan ayında tüm SUV’lar arasında lider olan Nissan Qashqai liderliğini büyük farklar ile sürdürüyor.

En fazla suv satışının C segmentinde olduğu gözlerden kaçmazken daha ucuz olan B segmentinin geriden takip etmesi biraz tuhaf karşılanabilir. E ve F segmentlerinin lüks kategorisine girmesi ve fiyatlarının yüksek olması ise satış rakamlarının normal sayılabileceğini gösteriyor.

C segmentinde yer alan Volkswagen Tiguan’ın satış rakamlarının azlığı ise kasa değişikliği ile açıklanıyor. Yeni kasanın satışa sunulması ile satış rakamlarının artarak liderliğe kadar uzanması bekleniyor. İşte Nisan ayında en çok satılan SUV modelleri;

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Juke ve Captur u liste başı yapan  canım Türkiyem
Tabi her segmentte Mazda olacaktı dimi [emoji1]
Bende sevmem renoyu ama Alan memnun Satan memnun..
36ya 0 symbol bulunabiliyosa alıp dağa taşa vurur bizim millet [emoji6]
Aslaaa, Mazda nın liste başı olması ayrıcalığının anlamının kalmaması demek olur [emoji4]  Liste başı hiç olmasın, amaçları A noktasından B noktasına gitmek olan fosurgen ve fransızlar hep mutlu olsun [emoji12] 

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Şaka yaptığınızı düşünüyorum :), fanatiklik yapmıyorum, diğer saydığın markalar kötüdür Mazda iyidir de asla demiyorum, ama bu söylediğiniz Mazda ya haksızlık olur.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Genel anlamda katılıyorum aynı şeyleri söylüyoruz aslında, ama araçları değerlendirmenin bir sürü kategorisi vardır, her konuda her araç tabi ki mükemmel olamaz, ben de eleştiriyorum sevdiğim markaları, ama bir ruhu olmayan markalara sıcak bakamıyorum tabi.. Tr de az yaksın, hemen satılsın kriteri yerleşmiş olduğu için birilerine bir şeyleri anlatmak maalesef çok zor oluyor, herkes kendine göre haklıdır ama benim için otomobil  bir zevktir ticari bir obje olarak bakamam

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Bu tip şeyler oluyor forumlarda maalesef, üye olduğum bir otomobil markasının forumunda, o markaya ait bir araca sahip değilim diye banlandım, şaşırıp kaldım. Uygun dilde her marka ve model eleştirilir, ama işkembeden sallayarak değil tabi,  bir otomobil bir konuda iyiyse ve bu somut verilerle ispatlanmışsa hakkını yememek lazım, ama zayıf olduğu noktada da eleştiri elbet olacak, dört dörtlük bir otomobil maalesef yok.

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
İşe espriyle yaklaşayım dört dörtlük otomobil deyince benim güzel yarim W204 geldi aklıma [emoji1] dört dörtlük ama kendisi de parçası da pahalıdır namussuzun [emoji1] [emoji1]
Bu tip şeyler oluyor forumlarda maalesef, üye olduğum bir otomobil markasının forumunda, o markaya ait bir araca sahip değilim diye banlandım, şaşırıp kaldım. Uygun dilde her marka ve model eleştirilir, ama işkembeden sallayarak değil tabi,  bir otomobil bir konuda iyiyse ve bu somut verilerle ispatlanmışsa hakkını yememek lazım, ama zayıf olduğu noktada da eleştiri elbet olacak, dört dörtlük bir otomobil maalesef yok.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Dört dörtlük olmadığına emin olabilirsin, ama güzeldir namıssız [emoji12]

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
İşte bahsettiğim tam da bu, otomobil konusu ticari bir obje olmuş büyük bir çoğunluk tarafından, az yaksın ve kolay satılsın diyen garantici kesim Mazda, Subaru gibi otomobilleri alma riskine asla girmezler.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
İşte bahsettiğim tam da bu, otomobil konusu ticari bir obje olmuş büyük bir çoğunluk tarafından, az yaksın ve kolay satılsın diyen garantici kesim Mazda, Subaru gibi otomobilleri alma riskine asla girmezler.
40 liraya araba alcaksam, 40 ayda biriktirdiğim parayı riske atmam.
Maddiyat meselesi birazda he ayda 2-3 bin tl atabilsem kenara gidip de hyundai,opel,reno,fiat binmem heralde.

Asus Zenfone 2'den gönderildi.
Aslında tam aksi olması lâzım, riske atmamak için paranın  hakkını veren ve zevkine hitap eden otomobili seçmek lâzım, kolay kazanılmıyor para

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33