Otamatik Vites Volkswagen Golf 1.6 Comfortline ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kartal5858

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yusuf YANMAZ
  • Yakıt Tipi: Motorin
arkadaşlar 25 bin lira kadar bütçem var...otomatik vites bir araba almayı düşünüyorum ...

Volkswagen Golf 1.6 çok hoşuma giden bir araba ama aklıma takılan bazı sorular var sizlerin değerli yorumlarını bekliyorum...

Alacağım araba ;

Volkswagen Golf 1.6 Comfortline

Yıl;2001
Yakıt;Benzin&Lpg
Vites;Otomatik
Km;193.000

25.000 TL istiyorlar ...

1-)Otomatik vites sorun çıkartır mı sürekli ...çıkarsa bile masrafları maliyetli midir?

2-)Acaba yakıt olarak km ne kadar yakar..daha önce kullananlar varsa ...?

3-)Fiyatı uygun mudur...?

4-)Birde acaba bu arabaların motorları kaç bin km yapar...motor sıfırlamaya kalksak ne kadar maliyeti olur ..?

İlk arabam olacağı için biraz fazla soru sormuş ala bilirim kusurum varsa affola

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
1-)Otomatik vites sorun çıkartır mı sürekli ...çıkarsa bile masrafları maliyetli midir?

Otomatik şanzımanın sorun çıkarma ihtimali yüksek. Bakımı kontrolleri nasıl yapılmış evveliyatını iyi araştırmak lazım. Bugün en basit otomatik şanzımanı indir bindir işlemi (onarım yok) en az 750TL den başlar.

2-)Acaba yakıt olarak km ne kadar yakar..daha önce kullananlar varsa ...?

Fabrika verilerine göre benzinde 9 litrenin altında görünmüyor. Bu şehir içi yakıt tüketimi tabi. LPG de bu rakam düşer. Satıcısından ne yaktığını öğrenebilirsin

3-)Fiyatı uygun mudur...?

bana sorarsan şu anda sadece bu araç için değil, genel olarak 2. el araçlarda fiyatlar aşırı yüksek

4-)Birde acaba bu arabaların motorları kaç bin km yapar...motor sıfırlamaya kalksak ne kadar maliyeti olur ..?

Motor konusu 2. elde tamamen şans işi. Sıfır alıp çok dikkatli kullanacak olsan 1.000.000 km ye kadar rektefesiz kullanabilirsin ama evveliyatı önemli. Motor yaptırmak markadan markaya değişiyor. En kötü üst kapak taşlama sekman devirdaim vs. vs. yenileme gibi bir işlem 2000-3000 TL arasında. Tabi bu rakam optimum. Anlaşmaya göre daha aşağı veya daha yukarı da çıkabilir.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
200 bine yaklaşmış otomatik ve yedek parçası pahalı bir marka. Bana soğuk geliyor..

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
öncelikle aramıza hoşgeldin... sorularına birde ben cevap vereyim...
ilk olarak 2. el şanş işi. ben aldım 13bin liraya rahat 7-8 bin lira masraf ettim olmadı gittim sattım. şirkete sıfır transit aldık 5bin de motor yedi...
ilk araç için otomatik ben çokı tavsiye etmem neden dersen otomatiğe alışanlar normal kullanmakta çok zorluk çekiyorlar.
otomatik şanziman arıza konusu markaya göre değişir. vw de otomatik şanzımanda sıkıntı az ama sıkıntı çıktığında en az 5bin lira gider. heleki önceki sahibi dandik kullanmışsa bu motora kadar gider.
yakıt konusunda lpgde ortalama bir yakıtı olacağını sanıyorum. tabi yine aracın yorulmamış olması önemli şehir içi üzmez uzun yolda da farketmez normal şanzimana göre...
25 bin tl bu araç için çok mu bu hususta yönetime katılıyorum. şu an son zamlardan sonra ikinci el uçtu.
193 bin km çok mu vw yada mercedes için az bile. adamlar 1milyon garanti veriyor. fakat sahibi hor kullanmışsa 100 binde bile gidebilir.
arıza çıkarsa parçası pahalı  hemde baya pahalı.

bu yorumlar seni soğutmak için değil sadece şu anki ülke  durumu da göz önüne alındığında araç almak satmak oldukça sıkıntılı...
bu fiyatlara focus alınabilir diye düşünüyorum. yada ille otomatik dersen honda civic 98 otomatik alınabilir. ayrıca honda otomatikte kendini kanıtlamış bir firma...
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı kartal5858

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yusuf YANMAZ
hepinizden ALLAH RAZI olsun kafama takılan bütün sorulara cevap vermişsiniz

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33