2. EL Otomobil için Tavsiyeleriniz ( zor bir durum )

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karahan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kerim Abdul Cabbar
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar araba kullanmayı yeni öğrendim ehliyeti alalı daha 1 sene olmadı... Yaşım 28 araba kullanmaya hevesli olmadığım için bukadar geciktik...

Dolayısıyle Arabalardan anlamam, lütfen samimiyetle yardımcı olabilecek kişiler yazsın tavsiyelerini... 2 ay kadar önce Babam Rahmetli oldu volkswagen 2011 model cady miz vardı... Rahmetli olmadan 1 ay öncesinde bizden arabayı değiştirmemizi küçük araba almamızı istemişti tercihide golf idi... Bunuda sanırım benim için istedi küçük araba sürmek daha kolay olur diye...

Şimdi dediğim gibi hiç anlamam arabalardan... Sıfırım yani hb araba nedir onu bile bilmiyodum ben onlara afedersiniz kıçı kesik araba derdim :S İnternetten bütçemize uygun golf lere baktım 2. el alıcam çünkü sıfırları çok pahalı üstelik çarparsam çok yazık olur üzülürüm...
1.2 motor tsi baktık 2013-2015 model arası 55-65 bin tl arası fiyatlar sanırım golf 7 deniliyor kendilerine golf 6 da arka farlar büyük olduğu için hoşuma gitmedi 7 de daha klas arka farlar var ondan hoşuma gitti işte bukadar cahilim bu konuda.. burdan anlayabilirsiniz :D

Lakin 1.2 motor düşük motormuş ve o arabayı çekmesi için turbo diye bi sistemi varmış bu yüzdende bastıkça yokuşlarda falan çoook çok benzin yakarmış. Böyle dediler. İyi dedik 1.4 bakalım eee onlarda 70- 80 fiyat 2013 ve üstü modeller oha dedik ev alırız lan o paraya...

Sonra arka farları (yoksa onlara firen lambasımı deniyor neyse ) büyük olan tipsiz golf 6 ya bakalım dedik onlarında temizleri 55-60 arasında valla ben anlamadım nasıl bi sistem var bu arabalarda... Çok konuştum ne alam kardeşler 1.4 mü yoksa 1.2 mi ? ve kaç model ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Evvela aileye hoşgeldin. Ve başın sağolsun. Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun babanın.

Bak sana samimi olarak bir tavsiyede bulunacağım. İlk etapta alacağın araba en azından acemiliğini atana kadar daha hesaplı bir araba olması senin için iyi olacaktır. Manuel vitesli ekonomik bir araç hem acemiliğini gidermene hemde Allah korusun sağa sola sürttüğünde parçası boyası tamiri pahalı olmayacak bir araç seçmelisin. Karar senin elbette. Şoförlük iyi olsa VW grubundan bir araç al güvenle bin derim ama bana göre biraz erken.

Otomobil terimleri ile ilgili olarak forumda Otomobil sözlüğümüz mevcut. Buradan öğrenmek istediklerini kolayca öğrenebilirsin.

Alacağın arabaya gelince, ben senin yerinde olsam, acemiliği atlatana kadar alabileceğim ve satarkende hala piyasası olan bir araba seçerim ve daha sonra satıp model yükseltirim.

Bu manada sana tavsiyelerim,

- Renault Broadway
- Renault Clio
- Renault Megane
- Hyundai Accent
- Hyundai Getz
- Honda Jazz
- Opel Corsa

Gibi arabalardan birini alıp mümkün olduğu kadar acemiliği geçirip, daha sonra satıp artık Golf'mü Polo'mu, Passat'mı ne istiyorsan bütçene göre alım yoluna bakarsın ;)

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Paran elinde kalsın o kadar yüksek model alma derim. Allah korusun başına bişey gelse ileride arabada değer kaybeder.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Karahan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kerim Abdul Cabbar
Saolun teşekkürler... Peki yakıt tasarrufu için en iyi en uygun sizce hangi model olur model ve motor olarak ?

Madem öyle diyorsunuz golf için tereddüte düştüm şimdi belki daha eski daha uygun modellerini alırım. Lakin Golf çok mu yakar acaba hani kullanmayıda çok bilmiyorum ya devrinde süremem arabayı :S

Üstte yazdığınız modellerede bakıcam teşekkürler 1.4 mü 1.2 mi iyi olur benim için onuda bir anlayabilsem =)

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
1.4 daha iyi olur. Bu arada şunuda söylemek istiyorum. Ne kadar yeni olursa teknolojiyle orantılı o kadar az yakıyor artık arabalar.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33