35-40 000 TL arası araç tavsiyesi

katip · 26 · 4492

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı katip

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Oğuzhan
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhaba arkadaşlar,

Bende şu anda 2009 dizel punto bulunmakta. Aslında araçtan memnunum fakat yoldaki en ufak taş, kasis vb. her şeyi hissettirdiği için değiştirmek istiyorum. En önemli sebebi ise eşimin hamile olması. Malum Ülkemizdeki yol şartları sürprizlerle dolu.

İstediğim Özellikler
En önemlisi fazla sarsmaması konforlu olması,
Benzin yada Benzin + Lpg tercihim
Bagaj konusunda en azından 1 bavul ve çocuk arabası alacak kadar geniş olması
Şehirler arası da kullanılacağından sürüş konusunda da çok yormaması (bu kendim için)
İçi punto kadar geniş olsun yeterli

Elimdeki aracı satıp üzerine bir miktar daha koyarak bir araç almayı düşünüyorum, tahmini maksimum bütçem 35-40 000 tl olur, bu fiyat aralığında peugeot 308 düşünüyordum ama sizlere de sormak istedim. Yeni clio ları beğendim ama sarsıntı benim için en önemli şey o konuda nasıldır bilemediğimden kararsız kaldım.

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Citroen C4 Picasso, Renault Scenic, Opel Meriva, Seat Altea gibi MPV araçları beğeniyorsan incelemeni tavsiye ederim.

Ford C-Max, B-Max'te olabilir.

Çevrimdışı katip

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Citroen C4 Picasso, Renault Scenic, Opel Meriva, Seat Altea gibi MPV araçları beğeniyorsan incelemeni tavsiye ederim.

Ford C-Max, B-Max'te olabilir.

Bunların içerisinde göze en hoş görünen Altea sanırım. (Kişisel tercihim) MPV araçları hiç bir şey bulamazsam en son değerlendirmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
C segment bir araca terfi etmeniz   Punto dan sonra bir çok konuda sizi rahat ve memnun ettirecektir.  Konfor odaklı olduğunuz için tercihiniz bir Alman olmasını tavsiye ederim, daha yumuşak süspansiyon ve daha iyi yalıtımları sayesinde memnun olacağınızı düşünüyorum. Fiyat aralıklarını bilmiyorum ama bütçenize uygun Octavia, Focus, Jetta bakabilirsiniz. Kasa tipi olarak SW da size hitap eder bence

Çevrimdışı katip

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
C segment bir araca terfi etmeniz   Punto dan sonra bir çok konuda sizi rahat ve memnun ettirecektir.  Konfor odaklı olduğunuz için tercihiniz bir Alman olmasını tavsiye ederim, daha yumuşak süspansiyon ve daha iyi yalıtımları sayesinde memnun olacağınızı düşünüyorum. Fiyat aralıklarını bilmiyorum ama bütçenize uygun Octavia, Focus, Jetta bakabilirsiniz. Kasa tipi olarak SW da size hitap eder bence

Aynen konfor odaklı düşünüyorum. Özellikle süspansiyon için değiştiricem arabayı nedenini yukarıda belirtmiştim. Kasa konusunda illa HB yada SW diye bi tercihim yok her ikisi de olabilir. Modeli ve fiyatı bakımından Ford en ideal tercih gibi bunlar arasında. İyi bir tercih yaparım umarım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Kafanızı biraz daha karıştırayım, iki üç yaş büyük olsun ama D segment olsun bence, tek sorun D segmentten sonra bir daha küçük arabaların yüzüne bakmazsınız [emoji5]

Çevrimdışı katip

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Kafanızı biraz daha karıştırayım, iki üç yaş büyük olsun ama D segment olsun bence, tek sorun D segmentten sonra bir daha küçük arabaların yüzüne bakmazsınız [emoji5]

:) çok sağ olun. Ama bu fiyat aralığında D segment ne alınabilir ki. Masraflı olur gibi geliyor bana o yüzden hiç incelemedim D segmentleri :)

Çevrimdışı katip

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Focus 2010larin falan (2,5) yalıtımı cok iyi değildir.
Yol tutuşu çok iyidir.
Ben size octavia,jetta tarzi araçlar tavsiye ederim.

Asus Zenfone 2'den gönderildi.

Yalnızca 2010 lar içinmi geçerli yoksa genel bir şey mi?

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
en uygun seçim ford olur. konfor sürüş keyfi herseyiyle ihtiyaçlarınızı karşılar. tek dikkat etmeniz gereken hangi model olursa olsun full olanı tercih edin. sadece özellik değil konfordada çok fark ediyor.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Focus hb tam size göre.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı katip

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Genel olarak tavsiyeleri incelediğimde

2008-2009 Model Focus
2006-2007 Model Jetta
2007-2008 Model Octavia

.. Lar karşıma çıktı. Hepsi de güzel araba ve bagaj genişliği açısından ihtiyacımı karşılayabilecek özellikler mevcut. Aralarında kı
yaslama yapıldığında en donanımlı ve modeli yüksek olan Focus. Tercihimi bu yönde kullansam yanılmış olur muyum. En ufak çukuru taşı hissettirecek bir marka olmaması en önemli gerekçem. Araç konusunda çok bilgili değilimdir. Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum. veya önerebileceğiniz başka marka araçlar varsa da tabi.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Focus Ghia donanım olarak fena değildir ama konfor olarak en iyisi odur diyemeyebilirim.. Tavsiye edecek o kadar çok araba var ki ama hepsinin süspansiyon sistemine hakim olmak lazım ki önereyim, çünkü sizin beklentiniz büyük ölçüde bu kısımla ilgili. D segmentin konforu bu konuda sizi çok mutlu edecektir, o bakımdan yine D segment araçları tavsiye ediyorum, listeye onları da almanızda fayda var, acele etmeden araştırınız.

Çevrimdışı katip

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Focus Ghia donanım olarak fena değildir ama konfor olarak en iyisi odur diyemeyebilirim.. Tavsiye edecek o kadar çok araba var ki ama hepsinin süspansiyon sistemine hakim olmak lazım ki önereyim, çünkü sizin beklentiniz büyük ölçüde bu kısımla ilgili. D segmentin konforu bu konuda sizi çok mutlu edecektir, o bakımdan yine D segment araçları tavsiye ediyorum, listeye onları da almanızda fayda var, acele etmeden araştırınız.

Aynen birinci önceliğim süspansiyonlar. Yalnız süspansiyon iyi olsun gerisi ne olursa olsun da demiyorum yanlış anlaşılmayayım. ;) Acele etmiyorum, istesem de edemem öncelikle aracımı satmam lazım :)

D segment araçlara biraz baktım işten dolayı detaylı inceleme fırsatım olmadı ama Citroen C5 ve Mondeo gözüme ilk çarpanlar oldu. Piyasaları nasıl bilmiyorum ama 2006-2007 modelleri fiyat bakımından uygun gibiydi. Temizlik açısından da öyleyse değerlendirilebilir.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
 Mondeo nun dolusu sizi fazlasıyla mutlu eder, öncelik Alman sonra da Japon olsun bence, hatta D segmentte konfor genelde iyi olduğu için daha dayanıklı olduğu için öncelik Japon da olabilir

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
Focus u beğendi iseniz alınca hata yapmış olmazsınız. Punto dan sonra size gayet iyi gelecektir.
Ezmocesteri D sınıfı tavsiyesinde haklı, D sınıfı illaki konfor açısından üstün olacaktır, ama kalite ve sınıf arttıkça bakım maliyetleri, yakıt masrafları vs artıyor. Bide büyük araçlarla aranız nasıldır yaşadığınız yerde park sorunu var mıdır vs konular da bu araçlar için önemli.
Ben yine de D sınıfı birkaç araç tavsiye etmekten geri durmayacağım sonuçta tercih sizin;
Toyota Avensis
Ford Mondeo
VW Passat

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33