40.000 - 50.000 Arası Otomatik Araç Tavsiyesi...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Ahmey Can
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar iyi geceler. Foruma yeni üye oldum. Araç almak istiyorum ancak ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum.

1 - Honda - Civic
2 - VolksWagen - Jetta
3 - Toyota - Corolla
4 - Opel - Astra
5 - Ford - Focus
6 - Hyundai - Elantra

Öncelikle yukarda yazmış olduğum modellerin otomatikleri hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Otomatikte aradığım en önemli özellik vites geçişlerini hissettirmemesi. Yukardaki modelleri vites geçişlerini hissettirmeyenden en çok hissettirene doğru sıralayabilir misiniz. Yorumlarınıza göre başka sorular sorabilirim. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Merhaba lar. Japon otomobillerinin otomatikleri sorunsuzdur. Vag grubuda dsg sanzimanlarini günden güne geliştiriyor. Son jenerasyon dsg ler sorunsuz olmaya başladı. Opel Astra 2008 kullanicisiyim. Bu model araligindaki kasaların otomatiklerinden şikayetçi olanı duymadım. 40-50 arası bir üst kasa olan J kasayı kapsıyor onların otomatigini bilmiyorum.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Teşekkür ederim bilgi için. Dsg şanzıman volkswagen grubunda ne zaman kullanılmaya başlandı. ya da ne zamandan beridir geçişleri hissedilmez derecede azaltıldı söylebilirmisiniz. Eniştemde j kasa öncesindeki kasadan var 2011 model geçen gün bindim geçişler baya hissediliyordu. benim aradığım geçişleri hissettirmeyecek bir araç. yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler tekrardan

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Astra J'nin otomatiğini yaklaşık 80-100 km kullanma fırsatım oldu. Vites geçişleri hissediliyor ve doğruya doğru araç sollamaya korktum. Çünkü atak değil. Yada bana öyle geldi. Kullandığım araçta 1 yaşındaydı. 2013 modeldi.

Ford Focus'un otomatiğini kullanmadım ama sıfır km 2010 modeldi onun manuelini ve 2004 model yine manuelini kullandım. Gaz pedalı tepkimesi benim için çok yetersiz geldi. Fanatikleri var o yüzden bana gücenmesinler ama doğruya doğru.

Honda Civic'in hem otomatiğini hemde manuelini kullandım. Manuel şanzımanlar gerçekten çok seri, otomatikleri içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Vites geçişleri güzel. Accord'unda otomatiğini kullandım. Eğer gücünüz varsa Accord'lar daha iyi ama motor hacmi daha yüksek.

Jetta için yorumum yok ama Golf otomatiği sorarsanız, bana biraz gürültülü geldi. Denedim kullandım, şanzıman vites geçişleri hissedilmiyor ama belkide kullandığım aracın dizel olmasınında etkisi vardır gürültü olayında.

Gelelim Hyundai Elantra'ya. Bu aracın da 2011 ve 2012 modellerinin otomatik şanzıman sıfır km olanları kullandım. 2011 modelinin test sürüşünü bayiden alıp yapmıştım, 2012 modeli sıfır km bir aracında yaklaşık olarak 50-60 km bire bir kullanma ve test etme şansım oldu. Vites geçişleri ve tepkime güzel. Fakat yeni modellerini denemediğim için birşey diyemem. Geniş bir araç ama arka koltuklarda 3 kişi uzun yolculuklar sıkışık oluyor bilgin olsun. Yoksa bagajı ve kokpiti, karoseri oldukça şık.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Teşekkür ederim bilgi için. Dsg şanzıman volkswagen grubunda ne zaman kullanılmaya başlandı. ya da ne zamandan beridir geçişleri hissedilmez derecede azaltıldı söylebilirmisiniz. Eniştemde j kasa öncesindeki kasadan var 2011 model geçen gün bindim geçişler baya hissediliyordu. benim aradığım geçişleri hissettirmeyecek bir araç. yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler tekrardan

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Astra J'nin otomatiğini yaklaşık 80-100 km kullanma fırsatım oldu. Vites geçişleri hissediliyor ve doğruya doğru araç sollamaya korktum. Çünkü atak değil. Yada bana öyle geldi. Kullandığım araçta 1 yaşındaydı. 2013 modeldi.

Ford Focus'un otomatiğini kullanmadım ama sıfır km 2010 modeldi onun manuelini ve 2004 model yine manuelini kullandım. Gaz pedalı tepkimesi benim için çok yetersiz geldi. Fanatikleri var o yüzden bana gücenmesinler ama doğruya doğru.

Honda Civic'in hem otomatiğini hemde manuelini kullandım. Manuel şanzımanlar gerçekten çok seri, otomatikleri içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Vites geçişleri güzel. Accord'unda otomatiğini kullandım. Eğer gücünüz varsa Accord'lar daha iyi ama motor hacmi daha yüksek.

Jetta için yorumum yok ama Golf otomatiği sorarsanız, bana biraz gürültülü geldi. Denedim kullandım, şanzıman vites geçişleri hissedilmiyor ama belkide kullandığım aracın dizel olmasınında etkisi vardır gürültü olayında.

Gelelim Hyundai Elantra'ya. Bu aracın da 2011 ve 2012 modellerinin otomatik şanzıman sıfır km olanları kullandım. 2011 modelinin test sürüşünü bayiden alıp yapmıştım, 2012 modeli sıfır km bir aracında yaklaşık olarak 50-60 km bire bir kullanma ve test etme şansım oldu. Vites geçişleri ve tepkime güzel. Fakat yeni modellerini denemediğim için birşey diyemem. Geniş bir araç ama arka koltuklarda 3 kişi uzun yolculuklar sıkışık oluyor bilgin olsun. Yoksa bagajı ve kokpiti, karoseri oldukça şık.

Astranın otomatiğinin iyi olmadığı düşüncesindeydim o yüzden astra j nin manueline bakıyordum. yalnız j kasa turbolara tüp sıkıntılıymış. subap falan eritiyormuş. astra j den soğudum gibi. ilk baştan beri aklımda civic ler var ancak onlarda çok mu pahalı ne?

jetta kullanan arkadaşlar da fikirlerini ve izlenimlerini aktarırlarsa daha sağlıklı karar verebilirim.

civic - jetta - elantra hakkında kullanıcı yorumları alabilirim. arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. saolun.

Astra 1,3 ve corolla 1,4un performansi baya zayif dizelde.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim. dizel aracı sıfır olarak almayınca ikinci el de dizel almayı düşünmüyorum.  Yorumlarınızı beklemekteyim merakla. teşekkürler...

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
Madem ki benzinli alacaksınız O zaman ya Civic ya da Elantra alın...

VIA_V8C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

cevap için teşekkür ederim.

2010 - 2012 arası corolla otomatik önermez misiniz. Vites geçişleri sarsıntılı ve hissedilir derecede midir acaba?

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
Corolla nın Dizel otomatiğine bindim. O kadar sarsıntılı bir vites geçişi yoktu. Eğer ki o kasayı beğeniyorsanız o da alınabilir...

2010 - 2012 arası corolla otomatik önermez misiniz. Vites geçişleri sarsıntılı ve hissedilir derecede midir acaba?

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Corolla nın Dizel otomatiğine bindim. O kadar sarsıntılı bir vites geçişi yoktu. Eğer ki o kasayı beğeniyorsanız o da alınabilir...

Yukardaki araçlar için fiyat değerlendirmesi yapabilir misiniz? En azından fiyat -model hakkında bilgim olur. teşekkür ederim.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Jetta ve ilk astra iyiymiş

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Jetta ve ilk astra iyiymiş

Fiyat olarak mı iyi yoksa donanım olarak mı? Cevap için Teşekkür ederim...

Bir aracın ne kadar edebileceği konusunda hiçbir fikrim yok. bu konuda da yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler...

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bir modelin temizinin bulunabildiği en düşük fiyat o aracın ederidir.
Pazarlik payını da hesaba katarak..

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008
honda otomatik şanzumanda marka olmuş bir marka. onun dışında ford focus tavsiye ederim her türlü beklentinizi rahatlıkla karşılar  :)

Çevrimdışı syburn

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
honda otomatik şanzumanda marka olmuş bir marka. onun dışında ford focus tavsiye ederim her türlü beklentinizi rahatlıkla karşılar  :)
fikirler ve cevap için teşekkür ederim.

Honda otomatik temiz bir araba zor bulunuyor piyasada. şuan benim aklımda da honda - jetta - focus sıralaması var otomatik için. manuel için de opel düşünüyorum ancak en son tercihim manuel. 2 -3 hafta kadar daha piyasayı yoklamayı ve araştırma yapmayı düşünüyorum.

merak ettiğim bir konu ( araştırmalarımda bulamadım )

1 - honda nın i-cvt şanzımanı ilk olarak hangi yıl kullanmaya başladı.
2 - jetta nın viteş geçişini hissettirmeyen  dsg şanzımanını hangi yıl kullanmaya başladı.
3 - focusun vites geçişlerini hisettirmeyen otomatiği ( sanırsam powershift ) hangi yıldan başlıyor.

teşekkürler.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33