40 45 bin lira arası otomatik şanziman aranıyor

By_R · 70 · 11168

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ÜMİT T.
  • Marka: OPEL
  • Model: ASTRA 2012 Sedan EnjoyPls
  • Model Yılı: 2012
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Arkadaşlar merhaba.  İlk arabamı alırken Chevrolet aveo yine burada kii arkadaşların fikirleri ile almıştım biraz aceleci davrandık fakat ilk arabamız olduğu için ders oldu bize 😊 gelelim şimdi ki meseleye bir tane oğlum oldu siz de bilirsiniz ki çocuk ile bir yere gitmek demek biraz fazla eşya demek birazda güvenlik konusu busebepten mevcut aracımi satacagim Allah izin verirse  40-45 en fazla 46 olabilir. Aklımda olan araçları aşağıda sıralıyrum yardımcı olursanız memnun olurum. Araba yılda bir kez uzun yol 3000 km yapar onun haricinde genel de işe gel git olarak kullanılacak gidilecek mesafe 15 dakika 😊
1-Toyota corolla
2-Focus 3
3-Accent blue

Yakıt olarak dizel veya lpg düşünüyorum.

Müsait olan arkadaşlar Link ile yardımcı olabilirse memnun olurum. Kusura bakmayın biraz uzun oldu 😊

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
İlla yukarıda ki araçlar olacak diye bir fikrim yok arkadaşlar önerileriniz daha önemli focus 2.5 dediğiniz 2012 den önce ki kasa mi acaba

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Öncelikle Allah hayırlı uzun ömürler versin evladına. İnşallah kısa sürede yenilersin arabayı. Ne demişler damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış diye ;) şimdi senin derdini iyi anlıyorum bu sebeple alacağın arabada bagaj en önemli unsur. Yani araç LPG'li bile olsa illede simit depo ve stepnesiz gezeceğin anlamına gelir ki geniş bagaj önemli. Gelelim önerilere;

Aile aracı olacağı için bence sedanların yanında MPV tipi araçları da incelemeni tavsiye ederim. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; Ford C-Max, Opel Zafira, Toyota Verso, Citroen C4 Picasso yada Megane Scenic gibi modelleri de gözden geçirmeni öneriyorum.

Ama yok MPV araçlar benim için fazlasıyla büyük dersen, otomatik Honda Civic, Toyota Corolla, Hyundai Elantra, Volvo S60, Volvo S80, VolksWagen Passat, Mercedes E200 Elegance, BMW 330d, 530d ve 740i, 4 kapılı Audi A4, A6 ve A8 lere bakabilirsin.

Nokta atışı önerebileceğim bir ilan araştırmadım, zaten sen yukarıda yazdığım çerçevede araştıracaksın, zaten her ne kadar öneride bulunsam da aracı kontrol ettirmeden almanı tavsiye etmem.

Yukarıdaki modeller arasında güvenlik ve sağlamlık konusunda;
1- Audi
2- Mercedes
3- Volvo
4- BMW
5- VW

Ekonomi yönünden;
1- Hyundai
2- Honda
3- Toyota
4- Renault
5- Ford

Karar senin. Bu bilgilerin kılavuz olabileceği düşüncesindeyim. Hakkında hayırlısı olsun.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Aslında SW tam size göre olacaktır. Siz C  segmente geçiş yapacaksınız anlaşılan ve bu segment seçeneğin en bol olduğu segment ülkemizde. Bir süre sonra anlayacaksınız ki D segmentten aşağısı beni kurtarmaz; ) Dizel i çok severim ben ama ikinci el de dizel büyük bir kumar maalesef ülkemizde, ne yakıt kalitesi var ne de dizel motor kullanım şartlarına özen gösteren sürücü, o bakımdan sıcak bakmasam da Lpg sizin için daha mantıklı olur hem bu sayede dizel motor farkına vereceğin parayı benzinli full pakete verirsin. Fiyatının hakkını veren modeller çok az kaldı bir çoğu pilot olmuş maşallah.

Mazda 3
Mitsubishi Lancer
Volvo S40
Focus

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Mazda'lar içinde ön yargı çok fazla. Motorun erken bitmesinden bahsederler ama bende Mazda 3'ü çok severim. Özellikle sırf bagaj hacmi için tercih edebilirim. Dizel konusunda da çok haklısın. 2. elde gerçekten kumar ve yenileyip model değiştirmek istediğinde km'den tut birçok olumsuz nedenlerden dolayı fiyatı pul parasına dönüyor. Sıfır almaya güç yetmediği sürece dizelden mümkün olduğunca uzak durmak lazım. Ama güvenlik konusunda dizel, benzin ve lpg yakıtına göre daha avantajlı.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Aslında SW tam size göre olacaktır. Siz C  segmente geçiş yapacaksınız anlaşılan ve bu segment seçeneğin en bol olduğu segment ülkemizde. Bir süre sonra anlayacaksınız ki D segmentten aşağısı beni kurtarmaz; ) Dizel i çok severim ben ama ikinci el de dizel büyük bir kumar maalesef ülkemizde, ne yakıt kalitesi var ne de dizel motor kullanım şartlarına özen gösteren sürücü, o bakımdan sıcak bakmasam da Lpg sizin için daha mantıklı olur hem bu sayede dizel motor farkına vereceğin parayı benzinli full pakete verirsin. Fiyatının hakkını veren modeller çok az kaldı bir çoğu pilot olmuş maşallah.

Mazda 3
Mitsubishi Lancer
Volvo S40
Focus

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Ben fanatiklik yapmadan yorum yapmaya özen gösteren ve halihazırda Mazda 3 dizel kullanıcısıyım. Mazda bu ülkede kıymeti bilinmeyen bir marka, bunun olumlu yönleri de var tabi kullanıcıları için. Son yıllarda piyasanın yükselmesine bağlı olarak Mazda da bir artış sözkonusu ama yine de (hele de eskiden) fiyatını sonuna kadar hakeden nadir markalardandır. Motorunun bitmesi muhabbeti RX-8 de kullanılan Wankel motordan kaynaklı, bunun da sebebi kullanıcının Wankel motor kullanım prensiplerine uymaması  ve yapısı gereği aşırı devir çevirmeye müsait olan bu motorun aşınması da diğer motorlara göre biraz daha hızlı olmasıdır. Mazda nın kullandığı dizel motor (skyactive geçene kadar yani 2013 e kadar) PSA grubunun kullandığı ortak motordur, diğerlerinde  (Ford, Volvo) ömür neyse kullanıcıya bağlı olmak kaydıyla Mazda da ömrü aynıdır, erken bitme gibi bir durum sözkonusu değil. Mazda nın kullandığı atmosferik benzinliyi ise istesen de bitiremezsin desem azcık abartmış olurum sadece ;) Başta  Mazda olmak üzere bir çok Japon markanın önceliği sorunsuzluk olmuştur, bu bakımdan Mazda turbosuz atmosferik yapmaktan ve bu sayede kullanıcısına uzun ömürlü sorunsuz motor sunmaktan vazgeçmiyor yıllardır. Mazda nın benzinli motorunda  (BL) kasada Lpg ye bağlı 60-100 binlik kullanımda supap sorunu yaşanmakta başka da bir sorun hiç duymadım.

Hocam kusura bakmayın konu başlığının dışına çıktım biraz ama kurcalanmamış temiz  Mazda tercih ederseniz pişman etmez demek istedim yukarıdaki açıklamayla, o bakımdan da listeye ekledim

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Güzel açıklama, Mazda 3'ün benzinli otomatik olanını kullandım. Yine forumda Fatih'in arabası. Görsel olarakta güzel araç. Mesela ben birde gösterge panelini çok beğendim. Ayrıca bu bilgiler araç alacak arkadaşında işine yarayacaktır. Aslında konuyla alakalı. Mazda 3 ün buluşmadan kalma fotoğraflarını paylaşayım aşağıda; tamamını görmek istersen linkte aşağıda

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=1d201d96419260bf5966461a3ad4490b"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=1d201d96419260bf5966461a3ad4490b"><b>Giriş Yap</b></a>

Ben fanatiklik yapmadan yorum yapmaya özen gösteren ve halihazırda Mazda 3 dizel kullanıcısıyım. Mazda bu ülkede kıymeti bilinmeyen bir marka, bunun olumlu yönleri de var tabi kullanıcıları için. Son yıllarda piyasanın yükselmesine bağlı olarak Mazda da bir artış sözkonusu ama yine de (hele de eskiden) fiyatını sonuna kadar hakeden nadir markalardandır. Motorunun bitmesi muhabbeti RX-8 de kullanılan Wankel motordan kaynaklı, bunun da sebebi kullanıcının Wankel motor kullanım prensiplerine uymaması  ve yapısı gereği aşırı devir çevirmeye müsait olan bu motorun aşınması da diğer motorlara göre biraz daha hızlı olmasıdır. Mazda nın kullandığı dizel motor (skyactive geçene kadar yani 2013 e kadar) PSA grubunun kullandığı ortak motordur, diğerlerinde  (Ford, Volvo) ömür neyse kullanıcıya bağlı olmak kaydıyla Mazda da ömrü aynıdır, erken bitme gibi bir durum sözkonusu değil. Mazda nın kullandığı atmosferik benzinliyi ise istesen de bitiremezsin desem azcık abartmış olurum sadece ;) Başta  Mazda olmak üzere bir çok Japon markanın önceliği sorunsuzluk olmuştur, bu bakımdan Mazda turbosuz atmosferik yapmaktan ve bu sayede kullanıcısına uzun ömürlü sorunsuz motor sunmaktan vazgeçmiyor yıllardır. Mazda nın benzinli motorunda  (BL) kasada Lpg ye bağlı 60-100 binlik kullanımda supap sorunu yaşanmakta başka da bir sorun hiç duymadım.

Hocam kusura bakmayın konu başlığının dışına çıktım biraz ama kurcalanmamış temiz  Mazda tercih ederseniz pişman etmez demek istedim yukarıdaki açıklamayla, o bakımdan da listeye ekledim

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Teşekkürler paylaşım için, Mazda 3  bir çok Mazda modelinde olduğu gibi  (subjektif bir konu tasarım o ayrı) çok şık bir duruşu var ve Mazda geçmişten günümüze zamanın ötesinde tasarımlar yapmaktan vazgeçmiyor, bugün 90 lı yılların 323 ve Lantis i hala bir çok sıfır otomobilden daha çekici

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
323 konusunda çok haklısın :) Hala dikkat çekici

Teşekkürler paylaşım için, Mazda 3  bir çok Mazda modelinde olduğu gibi  (subjektif bir konu tasarım o ayrı) çok şık bir duruşu var ve Mazda geçmişten günümüze zamanın ötesinde tasarımlar yapmaktan vazgeçmiyor, bugün 90 lı yılların 323 ve Lantis i hala bir çok sıfır otomobilden daha çekici

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Benim gönlümde bir mazda 3 yatiyor..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Genleriyle çok oynanmış araba sevmiyorum, özellikle de kamberde.. Mazda almaya herkes cesaret edemiyor, kullanan da Mazda dan başka bir şey görmüyor, hakkında hayırlısı olsun

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar,

Öncelikle dediğiniz gibi

1-Wolswagen Jetta en az 2011 ( Benzin+Lpg)
2-Toyota corolla 2010 2011 civarı LPG ' lli
3-Megane 3 2011 civarı LPG veya Disel
4-Honda civic 2011 civarı LPG
5-Opel astra sedan 2012 civarı LPG
6-Hyundai blue ( Güvenlik konusunda biraz tereddütlerim var)

Bu arada olmazsa olmazım otomatik şanzıman

VW dsg şanzıman şikayetlerinden biraz korktum açıkcası bu sebepden japonlara yöneleceğim sanırım.

Mazda3 harika bir araç fakat ülkemizde ne yazık ki subaru olsun mazda olsun mitsubishi olsun değeri bilinen arabalar değil bu sebepden elden çıkarabileceğim bir araç bakıyorum ama tabiki bir mazda 3 100 bin km altında denk gelirse hele birde LPG ise es geçemem :)

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Mazda nın piyasası yok demek yanlış olur, Mazda nın kullanıcısı gidip vw reno opel almaz, ya Mazda alır ya Subaru alır, o bakımdan yukarıda bahsedildiği gibi Mazda nın gizli bir piyasası var demek yanlış olmaz, ve gerçekten kaliteli.

Çevrimdışı By_R

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Megane 3 privillage en ful modeli hakkında fikri olan var mı arkadaşlar değer mi sizce 44 civarı bir paraya km olarak 80 bin altında benzin + lpg

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Megane 3 privillage en ful modeli hakkında fikri olan var mı arkadaşlar değer mi sizce 44 civarı bir paraya km olarak 80 bin altında benzin + lpg

Yine sen bilirsin ama o araç bana göre dar. Yani sen geniş araç aramıyormuydun?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33