75.000 bütçe ile Sıfır Dizel Araç Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tosunetti

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kenan Güneş
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Merhabalar 70.000-80.000 gibi bir bütçem var sıfır ve dizel olmak şartıyla önerebileceğiniz araba modelleri nelerdir?Lütfen önerilerinizin nedenlerini de yazın.

Kendi araştırmalarıma göre skoda rapid ve fiat egea ön plana çıktı  bu nedenle bu ikisinin karşılaştırmasını hangisini önerdiginizi veya daha başka bir model öneriside alabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
Bugün 2016 model 308 2 bluehdi ile yolculuk yaptım cam tavan dizel otomatik full+full abimle. Araçtan bahsedeyim;
Biz 170-200km hızla Antalya Kemerden Afyona 1saat 50dkda geldik mola dahil, araç hep spor modda kullanıldıve klima açıktı aracın yakıt tüketimi; 6.6litre yaktı ortalama.. Eğer 90-110 arası kullansaydık ort yakıt 3.5litre civarında olacaktı bu şu demek normal kullanıclar için 13-15kuruş yakıt tüketimi var uzun yolda şehir içide max 23-25kuruş arası..  Fakat aracın yakıt deposu küçük.
-araç 1.6 dizel motor 120bg fakat 300NM diğer dizellerden biraz önde torku ile
-araçta yine start stop vardı ışıklarda motor stop ediyordu
-aracın yol tutuşu güzeldi çok fazla virajda savurmadı bizi ki  dönüşler hep 100-160 arası döndük hep (yoluna göre)
-0-100ü tam test sayılmaz ama dur kalkarda kendim saymıştım meraktan klima açık 10saniye gibiydi.
-max speed 205 görüyor daha geçmedi, motor daha 8bin kmde idi.
-araç içi kücük değildi genişti oldukca + cam tavan olması içini ferah gösteriyor, bagaj hacmine gelirsek oldukca genişti 150 adet tuborg 2 valiz 1 çanta vardı.
-aracın direksiyonu oldukca kücük ve kibar, vites kolu  E46 kasa bmwlerin vites topuzuna benziyor biraz.
-araçta dokunmatik ekran vardı bluetooth çift yönlü klima ayarı yakıt tüketimi navigasyon, geri görüş kamerası vs sahip..
- araç tamamen aile arabası eğer aile için düşünülüyorsa güzel araç.

75.000tl param olsa aile arabası alacak olsam;
-308 full+full
-astra full+full
-normal şartlarda o iksiinden birini tercih ederdim fakat yeni megane gördüm cizgileri cok güzel olmuş bu sebeple 3. seçenek olarakta megane diyorum.

Fiyatları ortalama 70-80dir sanırım bayiye gitmedim yada internetten bakmadım olmazsa sahibinden 3-5bin km yapmış araçlarda alabilirsiniz fiyatları direk düşüyor.    Araç almadan önce mutlaka yeni çıkan astra 1.6biturbo yu test edin.  Ve yine dediğim gibi 308(cam tavan full paket olan) bunuda test edin.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Seçeneklerin ikisi de güzel. Skoda'da Egea'da güzel araçlar. Yakıt tüketimi ve yedek parça fiyatları konusunda bence Fiat bir çıta daha önde. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33