Toyota Higlander ve Honda Pilot Karşılaştırması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aykut

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: aykut turkdogan
  • Marka: toyota
  • Model: 2015
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Herkese  selamlar.
Ben abd de yasamaktayim yakin surede bir araba alacagim. almayai dusundugum TOYOTA HIGLANDER -  HONDA PILOT ikisinden birini secmem gerekiyor ama  cok kararsiz kaldim. iki aracinda en ucuzunu sececegim,  farkli ozellikler ekledikce fiyat artiyor. sizce hangi araci secmem gerekir bu konuda  fikir ve gorusleriniz belitirseniz cok sevinirim.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap|google|Highlander|Model_Highlander|Highlander_General_E||#!/features/performance/available-dynamic-torque-control-all-wheel-drive

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Honda Pilot ve Toyota Higlander ABD'de satış rakamları nedir?

Asus Zenfone 6 ile Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı aykut

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
HONDA PILOT 2016           =   29,995 LX Modeli  -  EX Modeli 32.000$  EXL Modeli   36.000$     Tourning 41.000$
TOYOTA HIGLANDE  2016  =  $29,990 LE modeli   - LEplus 34.000$   -XLE 36.000 Modeli 36.000 LIMITED 40.000$

iki aracta 30 bin dolar civarinda 87.000 TL.yaklasik

Benim baktigim HONDA LX TOYOTA HIGLANDER LE MODELI  ikiside 30.000 dolar.ama tabi  burda da pazarlik var.iki aracta bu fiyatlarin altinda alma sansim var.

Ciddi anlamda yardimlarinizi bekliyorum.netten iki aracin ozelliklerini gorebilirsiniz.sanirim TR de bu araclar yok ama netten bakildiginda ozellikler gorule bilir.her nekadar ingilizce de olsa site degerlerden ozellikler anlasilabilir diye dusunuyorum.  yardimlariniz icin simdiden tesekurler

Çevrimdışı aykut

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
yukardaki yazdigim fiyata vergi dahil degilmis son rakam 32.000 dolara kadar cikar.tahmin.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Karşılaştıracağımız araçları düzenli şekilde tablo yapıp inceleyelim. Senden sonra karşılaştırma yapacak olan olursa onlarda faydalansınlar.

Karşılaştıracağımız modeller;

2016 TOYOTA HIGHLANDER <--->2016 HONDA PILOT
LE <--->LX
LE PLUS <--->EX
XLE <--->EX-L
LIMITED <--->TOURING
- <--->ELITE

1. TOYOTA
1.A: Toyota Higlander (LE FWD 2700cc 4 Silindirli motor, 6 Vites otomatik)
1.B: Toyota Higlander (LE Plus FWD 3500cc V6 Silindirli motor 6 Vites otomatik)
1.C: Toyota Higlander (XLE FWD 3500cc V6 Silindirli motor 6 Vites otomatik) 
1.D: Toyota Higlander (Limited FWD 3500cc V6 Silindirli motor 6 Vites otomatik)

2. HONDA
2.A: Honda Pilot (LX 3500cc V6 Silindirli motor, 6 Vites otomatik)
2.B: Honda Pilot (EX 3500cc V6 Silindirli motor, 6 Vites otomatik)
2.C: Honda Pilot (EX-L 3500cc V6 Silindirli motor, 6 Vites otomatik)
2.D: Honda Pilot (TOURING 3500cc V6 Silindirli motor, 9 Vites otomatik)
2.E: Honda Pilot (ELITE 3500cc V6 Silindirli motor, 9 Vites otomatik)

Yukarıda sadece motor ve şanzımana göre özelliklerini yazdığım Toyota ve Honda marka araçların modellerine baktığımızda Honda'nın 5 modelinde de motor tipi aynı yani 3500cc'lik tek V6 tek motor kullanılmış fakat Touring ve Elite paketlerinde şanzıman 9 vitesli.

Toyota'da ise 1 tane 4 silindirli 2700cc motor ve 3500cc V6 motora sahip 3 donanım bulunmakta. Bunların tamamı 6 vitesli şanzımana sahip. Zaten hem Honda'da hemde Toyota'da şanzımanlar otomatik.

Honda Pilot ve Toyota Highlander için alt donanım paketlerini uzun uzun çeviriyle vakit harcamadan mühendislik özelliklerine göre kıyaslama yapmakta yarar var. ABD'deki satış fiyatlarını (donanım paketlerine göre) baz aldığımızda her iki araç arasında uçurum sözkonusu değil aslında.

Özelliklere bakarak alt donanım paketlerinde yer alan seçeneklerde Honda'nın 9 vitesli otomatik şanzımanlı olan Pilot Touring ve Pilot Elite paketleri bana göre daha cazip görünüyor. (Kişiye göre değişir)

Yakıt deposu hacimleri her iki modelde de aşağı yukarı aynı görünüyor. Toyota'da 75lt, Honda'da 80lt. 5Lt yakıt tankı farkının bence pek önemi yok. Honda'nın koltuklar dik bagaj hacmi 510L. Toyota'nın bagaj hacmi bilgisine rastlamadım belkide kaçırdım sen bulursan paylaş lütfen.

Honda Pilot ile Toyota Higlander'i yan yana koyup görsel olarak nasıl durduklarına da bakalım;

Fotoğraflara bakıldığında bence Toyota Higlander daha vahşi bir görüntüye sahip. Fakat Honda Pilot daha resmi ve kibar bir görüntüye sahip. Doğrusunu istersen Toyota'nın panjurunu ben beğenmedim. Ama Honda'nın dış çizgileri oldukça şık duruyor.

Honda Pilot ile Toyota Higlander'in kokpitlerini yan yana koyup bakalım;

Aykut şimdi görsel olarak her ikisi de çok güzel, fakat Toyota'da dikkatimi çeken orta konsol kol dayama. Muhtemelen kol dayama konsolu kapaklı ve saklama gözü bulunmakta. Honda da kol dayama sürücü ve yolcu için ayrı ayrı yapılmış ve katlanabilir. Görsel olarak hangisi daha iyi ona senin karar vermen lazım. Birde Toyota'da maun kaplama da göze çarpıyor.

Son olarak her iki araçta güzel. Aralarında fiyat bakımından uçurum yok. Fakat ödeyebileceğin rakama, donanımsal olarak en dolu modeli tercih etmeni tavsiye ederim. Örneğin 2.000$ gibi bir fark yüzünden düşün donanım tercih etmeni tavsiye etmiyorum. Sık dişini o küçük meblağıda biriktir 1 ay sonra alırsın bence acele etme ama donanım yüksek olsun. Üç aşağı beş yukarı birbirine yakın araçlar zaten.

Ayrıca şu videonunda görselliği inceleme bakımında faydası olabilir. Belki daha önce izlemişsindir ama paylaşayım

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=3a80c831346ef2bb06ebfdaecbf8e558"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=3a80c831346ef2bb06ebfdaecbf8e558"><b>Giriş Yap</b></a>

Hakkında hayırlısı olsun.

Çevrimdışı aykut

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
HONDA PILOT  LX STANDAR MODELIM

Technical Features
280-hp (SAE Net), 3.5-Liter, 24-Valve, SOHC i-VTEC® V-6 Engine with Direct Injection
Eco Assist™ System
Variable Cylinder Management™ (VCM®)
Active Control Engine Mount System (ACM)
Active Noise Cancellation™ (ANC)
Hill Start Assist
Intelligent Variable Torque Management™ (i-VTM4™) AWD System
6-Speed Automatic Transmission
MacPherson Strut Front Suspension
Multi-Link Rear Suspension
Electric Power-Assisted Rack-and-Pinion Steering (EPS)
Stabilizer Bars (Front and Rear)
18-Inch Alloy Wheels

Safety Features
Vehicle Stability Assist™ (VSA®) with Traction Control1
Anti-Lock Braking System (ABS)
Electronic Brake Distribution (EBD)
Brake Assist
Multi-Angle Rearview Camera with Guidelines2
Tire Pressure Monitoring System (TPMS) with Tire Fill Assist and Location and Pressure Indicators3
Daytime Running Lights (DRL)
Advanced Compatibility Engineering™ (ACE™) Body Structure
Dual-Stage, Multiple-Threshold Front Airbags (SRS)
SmartVent® Front Side Airbags
Three-Row Side Curtain Airbags with Rollover Sensor
3-Point Seat Belts at all Seating Positions
Front 3-Point Seat Belts with Automatic Tensioning System
Lower Anchors and Tethers for CHildren (LATCH): Lower Anchors (2nd-Row All, 3rd-Row Passenger-Side), Tether Anchors (2nd-Row All, 3rd-Row All)
Child-Proof Rear Door Locks

Interior Features
Push Button Start
Cruise Control
Tilt and Telescopic Steering Column
Multi-Functional Center Console Storage
Capless Fuel Filler
12-Volt Power Outlets (Front and Center Console)
60/40 Split, Flat-Folding 3rd-Row Bench Seat
5-inch Color LCD Screen
200-Watt Audio System with 7 Speakers, including Subwoofer
Bluetooth® HandsFreeLink®4
Bluetooth® Streaming Audio4
MP3/Auxiliary Input Jack
USB Audio Interface (center console)5

Exterior Features
One-Touch Turn Indicators
Rear Privacy Glass
LED Brake Lights
Remote Entry System
Security System             

cvp yazdiginiz icin tesekurler buraya honda pilot standar ozelliklerini paylasiyorum daha  sonrada toyota higlander standar ozelliklerini koymayi dusnuyorum o zaman  daha kapsamli bir degerlendirme yapmak mumkun olur yada  farklari gormek isteyen arkadas lar icin isi biraz  koyaylasir diye dusunuyorum.

yonetimede  verdigi ayrintili bilgi icin cok teseskurler

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Rica ederim, senin aklından geçen model hangisi? İllaki vardır gönlünde yatan bir aslan ;)

Çevrimdışı aykut

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Rica ederim, senin aklından geçen model hangisi? İllaki vardır gönlünde yatan bir aslan ;)

Honda Pilot un test surusunu yaptim. toyota higlander in 2016 modeli bayide yoktu.gelicek onuda deniyecegim. o zaman ikisi hakkinda da gorusumu yazmak istiyorum. belki merak eden olur diye :)

araba konusunda  cok bilgiye sahip degilim. en azindan hislerimi yazarim. fiyat konusunda  honda ile pazarlik yaptim.ilk verdigim  fiyatta bazi yanlisliklar var. o yuzden o yanlisliklari da duzeltip en dogru sekilde buraya aktarmak istiyorum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Araçların fotoğraflarını çekmeyi unutma Aykut. Senin objektifinden görelim. Test sürüşü izlenimlerini de bizlerle mutlaka paylaş. Kolay gelsin.

Honda Pilot un test surusunu yaptim. toyota higlander in 2016 modeli bayide yoktu.gelicek onuda deniyecegim. o zaman ikisi hakkinda da gorusumu yazmak istiyorum. belki merak eden olur diye :)

araba konusunda  cok bilgiye sahip degilim. en azindan hislerimi yazarim. fiyat konusunda  honda ile pazarlik yaptim.ilk verdigim  fiyatta bazi yanlisliklar var. o yuzden o yanlisliklari da duzeltip en dogru sekilde buraya aktarmak istiyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33