Kısıtlı Bilgi Sahibi için SUV Seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı JasonScottRash

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Jason Scott Rash
  • Yakıt Tipi: Benzin
Merhaba arkadaşlar,
Çocukluğumdan beri heryere ailemin şoförü ile gidip geldiğimden araç konusunda çok kısıtlı bilgiye sahibim. Hatta kullanma gereği duymadığım için araç konusu hayatım boyunca diğer meşguliyetlerim sebebiyle hep uzak kaldığım bir konu olmuştur. Artık yaşım aldığından kendime ait bir aracım olmasına karar verdim. Yeni yeni internetten bir takım forumları okuyarak araçların çalışma sistemi ve spesifikasyonları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Dürüstlüğünüze dayanarak bir takım konularda sizlerden çok kıymetli görüşlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

Öncelikle kendime SUV kategorisinde sınıflandırılan araçlardan almak istiyorum. Bunun yanında güvenlik benim için çok önemli. Araştırmalarım sonucunda Volvo araçların sağlamlık konusunda kendisini kanıtladığını öğrendim. Bunun yanında estetik görüntüye de önem vermekteyim.

Belirtmek isterim ki mali problemim yok. Ama bir araca da 400-500 Bin TL vermeyi gereksiz buluyorum. Araştırmalarım sonucunda Mercedes Benz, Range Rover, Porsche, Volvo ve Audi markaları benim için öne çıkmış durumda. Umduğumdan fazla marka bulunduğu için markaları filtrelemek bir hayli zamanımı aldı.

Araçlarla ilgili ikinci el detaylarının benim için çok önemi yok. Ucuza satılmasından ziyade kişisel haz alabilmek için araç satın alıyorum. Kim bilir ne zaman satacağım, hatta belki satmayacağım araç için geleceği düşünerek maliyet hesaplaması yapmak mantıklı gelmiyor benim için. Önemli olanın kişisel doyum olduğu kanaatindeyim. Konforlu olduğundan mütevellit kesinlikle benzinli araç seçeneğini tercih ediyorum.

Mercedes Benz GLC, Range Rover Evoque, Audi Q5 veya Q7, Volvo XC60 ve Porsche Cayenne (sıfırı gereksiz pahalı ama sıfıra yakın ikinci el seçeneğini tercih edebilirim) araçları arasında kaldım. Kişisel tercih sebebiyle BMW markasına karşı güçlü antipatim bulunmakta. Bu sebeple tercihlerim arasında dahil etmedim.

Bu araçların yanında, bu araçlar sınıfında olan diğer tavsiyeleriniz var ise memnuniyetle okurum. Araç modellerini sınıflandırırken hatalar yapmış olabilirim. Bazı modeller diğerlerinin alternatifi olmayabilir. Bunu cahilliğime verin.

Yukarıda ifade ettiğim gibi sağlamlık ve estetik görünüm benim için önemli. Önerilerinizi gerekçeleri ile yazarsanız minnettar kalırım.

Teşekkür ediyorum.
Saygılarımla

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Yazınızı baştan sona okudum. Size yarın tavsiyede bulunacağım. Daha öğrenciligim devam ediyor ve sabah erkenden okulum var.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Belirtmek isterim ki mali problemim yok. Ama bir araca da 400-500 Bin TL vermeyi gereksiz buluyorum. Araştırmalarım sonucunda Mercedes Benz, Range Rover, Porsche, Volvo ve Audi markaları benim için öne çıkmış durumda. Umduğumdan fazla marka bulunduğu için markaları filtrelemek bir hayli zamanımı aldı.

Mercedes Benz GLC, Range Rover Evoque, Audi Q5 veya Q7, Volvo XC60 ve Porsche Cayenne (sıfırı gereksiz pahalı ama sıfıra yakın ikinci el seçeneğini tercih edebilirim) araçları arasında kaldım. Kişisel tercih sebebiyle BMW markasına karşı güçlü antipatim bulunmakta. Bu sebeple tercihlerim arasında dahil etmedim.

Yanlış anlamayın yapmanız gereken cok basit, bir galeriye gidip bu adını bahsettiğiniz markaların SUV araçlarını 1 gün/hafta kiralayın hepsini test edin, hangisini beğenirseniz onu satın alın. Maddi sınır nasılsa yok en sağlıklı kararı böyle verebilirsiniz. Öbür türlü aldığınız bir aracı seçerken aldıktan sonra acaba onu mu alsaydım sorusu aklınızda kalmaz.

Çevrimdışı ibrahim kozan

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +38/-3
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: ibrahim kozan
  • Marka: citroen
  • Model: c5 2.0hdi sxpk
  • Model Yılı: 2005

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
2010 Model Dodge Nitro (2.8L Dizel)
2016 ya kadar Volvo XC90 (2.0L Dizel)
2011-2012 Audi Q7 (3.0L Dizel)

Daha önce Dodge kullandım. Fakat 98 modeldi. Buna rağmen yıllara meydan okuyan sağlam, donanımlı ve güvenli bir araçtı. Yakıt konusunda ve vergiler konusunda anladığım kadarıyla sorun yok. 4x4 olarak seçeceğin Dodge veya Range Rover Vogue gibi araçlar eminim hoşuna gidecektir. @Scoobz 'nin dediği gibi kiralama yöntemiyle testte edebilirsin.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Xc90 daha sportif ve şık görünüyor. Sizde seceneklerinizde bunu belirtmisiniz. Bide pahalı gelmezse Porsche ilk sıraya çıkabilir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Kıymetli arkadaşlar,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.

Galericiler satış stratejileri adına dezenformasyon bilgiler sunuyorlar. Seçeneklerimi 2'ye indirdiğim zaman galeriye gidip bizzat test etmek amacındayım. Bu minvalde galericilerden ziyade forumdaki tecrübeleri kişilerin pure ve saydam görüşleri benim için daha değerli.

Dodge Nitro da güzel görünüyor. Sağlamlık konusunda alternatiflerin arasına koymamız mümkün müdür?
Volvo XC90 istediğim estetiklikte tam olarak değil ama sağlamlık konusunda şüpheleri geride bırakmakta.
Audi Q7 tasarım ve konfor olarak güzel. Seçim sebebinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Range Rover Vogue yerine Evoque seçtim. Vogue artısı eksisi nedir, bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Bunun yanında seçeneklerim arasında Porsche Macan'ı da eklemek istiyorum.

Değerli paylaşımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
O zaman Dodge hakkında yorumumu yazayım. Nitro kullanmadım ama Durango V8 6.0L 4x4 olanı kullandım. 98 model bir araçtı fakat bugün kullanmakta olduğum 2008 model sedan araçla kesinlikle kıyaslanamaz bile. Farkındayım 1998 ve 2016 arada 18 yıl var. Fakat 98 model Dodge Durango'nun performansı, yol tutuşu ve içinde yolculuk ederken verdiği güven 18 yıl olmasına rağmen pozitif. Yakıt tüketimi konusunda ekonomik bir araç değil. Zaten Audi ve Volvo'nun dizel versiyonlarını bu yüzden listeye yazdım. Durango'lar Dodge Ram pick-up ların (kamyonların) jipleştirilmiş versiyonu. Zaten kasa tipine bakacak olursak Dodge Nitro ile benzerlikler taşıyor. Süspansiyon konusunda biraz sert yapıya sahip ki olması gerekende bu sanıyorum, offroad motor sporlarında bu araçlar modifiye edilip hala kullanılmakta. Bu bilgiler ışığında yola çıkılacak olursa Dodge Nitro ile yakın kulvarda olan Durango'daki izlenimlerimi Nitro üzerinde fikir sahibi olmak üzere kullanabilirsin. Birde Dodge'lar kolay kolay arıza ve sorun yaratan araçlar değiller. Rutin bakımları zamanında yapıldığında, parça eskiten yada kolay kolay parça kırıp parçalayan bir makine değil. Sağlamlık ve zor koşullar üzere tasarlanmış. Tabii ki bir Fransız yada Kore markasından bahsetmiyoruz. Burada alternatiflerin arasına alacaksan bir tanesi Dodge Nitro olabilir kanaatindeyim. Yine de karar senin. Elbette test etmeden almanı tavsiye etmem.

Kıymetli arkadaşlar,

Galericiler satış stratejileri adına dezenformasyon bilgiler sunuyorlar. Seçeneklerimi 2'ye indirdiğim zaman galeriye gidip bizzat test etmek amacındayım. Bu minvalde galericilerden ziyade forumdaki tecrübeleri kişilerin pure ve saydam görüşleri benim için daha değerli.

Dodge Nitro da güzel görünüyor. Sağlamlık konusunda alternatiflerin arasına koymamız mümkün müdür?
Volvo XC90 istediğim estetiklikte tam olarak değil ama sağlamlık konusunda şüpheleri geride bırakmakta.
Audi Q7 tasarım ve konfor olarak güzel. Seçim sebebinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Range Rover Vogue yerine Evoque seçtim. Vogue artısı eksisi nedir, bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Merhaba,

Çok kıymetli bilgilerdi. İncelemelerim arasına Dodge Nitro'yu da alıyorum.

Saygılarımla

O zaman Dodge hakkında yorumumu yazayım. Nitro kullanmadım ama Durango V8 6.0L 4x4 olanı kullandım. 98 model bir araçtı fakat bugün kullanmakta olduğum 2008 model sedan araçla kesinlikle kıyaslanamaz bile. Farkındayım 1998 ve 2016 arada 18 yıl var. Fakat 98 model Dodge Durango'nun performansı, yol tutuşu ve içinde yolculuk ederken verdiği güven 18 yıl olmasına rağmen pozitif. Yakıt tüketimi konusunda ekonomik bir araç değil. Zaten Audi ve Volvo'nun dizel versiyonlarını bu yüzden listeye yazdım. Durango'lar Dodge Ram pick-up ların (kamyonların) jipleştirilmiş versiyonu. Zaten kasa tipine bakacak olursak Dodge Nitro ile benzerlikler taşıyor. Süspansiyon konusunda biraz sert yapıya sahip ki olması gerekende bu sanıyorum, offroad motor sporlarında bu araçlar modifiye edilip hala kullanılmakta. Bu bilgiler ışığında yola çıkılacak olursa Dodge Nitro ile yakın kulvarda olan Durango'daki izlenimlerimi Nitro üzerinde fikir sahibi olmak üzere kullanabilirsin. Birde Dodge'lar kolay kolay arıza ve sorun yaratan araçlar değiller. Rutin bakımları zamanında yapıldığında, parça eskiten yada kolay kolay parça kırıp parçalayan bir makine değil. Sağlamlık ve zor koşullar üzere tasarlanmış. Tabii ki bir Fransız yada Kore markasından bahsetmiyoruz. Burada alternatiflerin arasına alacaksan bir tanesi Dodge Nitro olabilir kanaatindeyim. Yine de karar senin. Elbette test etmeden almanı tavsiye etmem.

Kıymetli arkadaşlar,

Saygılarımla

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Test sürüşü yaptığında özgün yorumunu bekleriz.

Tapatalk

Çevrimdışı Kamikaze

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Doğukan
  • Marka: Peugeot
  • Model: 607
  • Model Yılı: 2009
Peugeot 3008 gerisi haram bana göre.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çok ağır oldu :)

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Merhaba,

Sebebini açıklayabilirseniz sevinirim. Paylaşımınız ardından incelediğimden estetik açıdan çok hoş duruyor. Ama sağlamlık olarak diğer alternatiflerle boy ölçüşebilir mi, bilgi verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürlerimle

Çevrimdışı Kamikaze

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +5/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Doğukan
  • Marka: Peugeot
  • Model: 607
  • Model Yılı: 2009

Merhaba,

Sebebini açıklayabilirseniz sevinirim. Paylaşımınız ardından incelediğimden estetik açıdan çok hoş duruyor. Ama sağlamlık olarak diğer alternatiflerle boy ölçüşebilir mi, bilgi verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürlerimle

130.000 liraya Bmw X3'ten Audi Q3'ten Mercedes GLA'dan çok daha iyi bir araba.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Güvenlik ve sağlamlık konusunda tartışmaya açık bir kıyaslama...

Merhaba,

Teşekkürlerimle

130.000 liraya Bmw X3'ten Audi Q3'ten Mercedes GLA'dan çok daha iyi bir araba.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33