36.000 TL'ye kadar araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berkay.atrix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Adım Berkay Gürcan. Aranıza yeni katıldım arkadaşlar. Ankarada yaşıyorum ve yeni evliyim. Şuanda çocuk falan yok ama illa ki olacak. 30.000 ile 36.000 TL aralığında düz vitesli 2008 2011 model civarı çok büyük kazaya karışmamış c segmenti bir araç arayışındayım. Yakıt tipi çok önemli değil ama tüplü istemiyorum. Km olarak da çok yıpranmamış en fazla 200.000 km diyebilirim.
Bu kriterlere uygun araç tavsiye ve yorumlarınızı merakla bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.
İyi forumlar.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
öncelikle aramıza hoşgeldin. 30-36 bin lira güzel bir para eğer 45 liraya çıkma ihtimalin varsa forumda bir abimiz clio satıyor ideal aile aracı. eğer benim gibi ticari kasa araç almayı düşünürsen şu an bipperlar 36-40 bin tl arasında. yakıtı ideal boyutu ideal bir araç. tek sorunu araç husisi olamsına rağmen kamyonet geçtiğinden sigortası 1000 tl civarı. eğer düşünürsen 2 aylık bi tane bipper var forumda ilanı mevcut 34 bin tl ye pazarlıklı  alabiliriz. eğer acil alacak değilsen aralık ocak aylarında piyasanın düşmesi beklenmekte. hatta bayilerin ikinci el yada sıfır kampanyaları olacak oradan da alabilirsin.
tavsiye araç istersen honda civic ford focus düşünebilirsin.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Hyundai i30'ları incelediniz mi?

Çevrimdışı berkay.atrix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
öncelikle aramıza hoşgeldin. 30-36 bin lira güzel bir para eğer 45 liraya çıkma ihtimalin varsa forumda bir abimiz clio satıyor ideal aile aracı. eğer benim gibi ticari kasa araç almayı düşünürsen şu an bipperlar 36-40 bin tl arasında. yakıtı ideal boyutu ideal bir araç. tek sorunu araç husisi olamsına rağmen kamyonet geçtiğinden sigortası 1000 tl civarı. eğer düşünürsen 2 aylık bi tane bipper var forumda ilanı mevcut 34 bin tl ye pazarlıklı  alabiliriz. eğer acil alacak değilsen aralık ocak aylarında piyasanın düşmesi beklenmekte. hatta bayilerin ikinci el yada sıfır kampanyaları olacak oradan da alabilirsin.
tavsiye araç istersen honda civic ford focus düşünebilirsin.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Fiyat olarak 36 dan en fazla 37 e cikabilirim. Daha fazla bütçem maalesef bulunmuyor. Ticari kasa düşünmüyorum. Araç alımı için çok acelem yok ama sene sonuna kadar alsam iyi olur. Clio güvenlik olarak bana çok güven vermiyor açıkçası ama ön yargılı mı davranıyorum bilmiyorum.
İnternetten golf 5, opel astra,Audi a3,Honda civic,Toyota corolla falan baktım. Ama halen almak istediğim modeli belirleyemedim.

Çevrimdışı berkay.atrix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Aslında i30 çok hoşuma gitti ama birkaç arkadaşım sağlam olmadıklarını ve güvenlik yönünden zayıf olduğunu söyleyince kafamı karıştırdılar.
Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Yapılan EuroNCap Testinden 5 yıldız almış bir model. Neden sağlam olmadığı düşünülüyor bilmiyorum? Eskiden imal edilen araçlar kemik gibi tek kalem yapılırdı ve kaza anında fazla dağılmazdı. Bugün bir Audi'de paramparça oluyor, Renault'ta. Malum basınç abzorbe edici materyal kullanılıyor artık otomobillerde. Yani dağılma mevzusu eğer zayıflık olarak adlandırılıyorsa buna itiraz ederim. İşte i30'un kaza testi

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=b9dee2e471497d050a1398b4145cf805"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=b9dee2e471497d050a1398b4145cf805"><b>Giriş Yap</b></a>

Buda Audi'nin kaza testi.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=b9dee2e471497d050a1398b4145cf805"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=b9dee2e471497d050a1398b4145cf805"><b>Giriş Yap</b></a>

Elma ile armutu karıştırmayacak kadar bilinçli olarak :) bu kıyaslamayı verdim. Tabii ki Audi'nin konfor ve donanımı Hyundai ile kıyaslanamaz ama i30'un zayıf olduğunu söyleyen dostlarımız, neye göre zayıf diyorlar? Buradaki testlerde insanların gördüğü zarara göre değerlendirme yapılıyor. ;)

Aslında i30 çok hoşuma gitti ama birkaç arkadaşım sağlam olmadıklarını ve güvenlik yönünden zayıf olduğunu söyleyince kafamı karıştırdılar.
Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz

Çevrimdışı berkay.atrix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Cevabınız çok aydınlatıcı oldu. Dediğiniz gibi eskiden gelen yanlış bir önyargı var sanırım. Bütçeye göre 2010 model i30 lar var. Acaba 2008 model a3 yada 2008 golf5 ile 2010 model i30 u karşılaştırınca siz neler söyleyebilirsiniz.
Malum sitelerden özellik olarak karşılaştırma yapıyorum fakat sizin yorumunuzu merak etmekteyim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Aslına bakarsan bu iş biraz bütçe ile ilgili. Neden diye sorarsan, Hyundai'nin mekanik arızası ile, Audi'nin mekanik arızasının onarımı aynı bütçelerde çözümlenemez. Çünkü Audi yedek parçası ve doğal olarak onarımı da yüksek maliyetli olacaktır. Ayrıca Yaygın marka model ve eğer yetkili servise gitmeyeceksen sanayi ortamında hangi modelin ustası daha tecrübelidir dersen, Hyundai derim.

Tercih seçenekleri arasında, konfor ve donanım arıyorsan kesinlikle Audi derim. Bugün bile 1995 model bir Audi'nin konfor ve donanımına sahip olmayan "A" "B" marka arkaçlar var malumun.

Diğer yandan yakıt tüketimi konusunda tercih edeyim dersen benim tavsiyem ne kadar genç otomobil alırsan o kadar az yakıt tüketirsin. (Segmentine göre tabi) örneğin 1995 model bir aracın yakıt tüketimi ile, 2015 model bir aracın yakıt tüketimini kıyaslamak bencillik olur. Çünkü motor teknolojisi her geçen gün değişiyor.

Bu bağlamda tercih sana kalıyor ;) Umarım yazdıklarımın faydası dokunur.

Cevabınız çok aydınlatıcı oldu. Dediğiniz gibi eskiden gelen yanlış bir önyargı var sanırım. Bütçeye göre 2010 model i30 lar var. Acaba 2008 model a3 yada 2008 golf5 ile 2010 model i30 u karşılaştırınca siz neler söyleyebilirsiniz.
Malum sitelerden özellik olarak karşılaştırma yapıyorum fakat sizin yorumunuzu merak etmekteyim.

Çevrimdışı berkay.atrix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Aslına bakarsan bu iş biraz bütçe ile ilgili. Neden diye sorarsan, Hyundai'nin mekanik arızası ile, Audi'nin mekanik arızasının onarımı aynı bütçelerde çözümlenemez. Çünkü Audi yedek parçası ve doğal olarak onarımı da yüksek maliyetli olacaktır. Ayrıca Yaygın marka model ve eğer yetkili servise gitmeyeceksen sanayi ortamında hangi modelin ustası daha tecrübelidir dersen, Hyundai derim.

Tercih seçenekleri arasında, konfor ve donanım arıyorsan kesinlikle Audi derim. Bugün bile 1995 model bir Audi'nin konfor ve donanımına sahip olmayan "A" "B" marka arkaçlar var malumun.

Diğer yandan yakıt tüketimi konusunda tercih edeyim dersen benim tavsiyem ne kadar genç otomobil alırsan o kadar az yakıt tüketirsin. (Segmentine göre tabi) örneğin 1995 model bir aracın yakıt tüketimi ile, 2015 model bir aracın yakıt tüketimini kıyaslamak bencillik olur. Çünkü motor teknolojisi her geçen gün değişiyor.

Bu bağlamda tercih sana kalıyor ;) Umarım yazdıklarımın faydası dokunur.

Bu değerli yorumlarınızdan sonra i30u tekrar listeye alma kararı aldım. [emoji1]
Çevrenizde Uygun fiyatlı temiz araç satan olursa haber verirseniz memnun olurum.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tabi denk gelirse haberdar ederiz. Lakin arabayı üzerinize almadan önce iyi bir kontrol yaptırmanı tavsiye ederim. Araç sorgulamasını kesinlikle plakadan değil şase numarasından yaptırın. Ayrıca motoru motor ustasına, kaportayı boyacı veya kapontacıya kontrol ettirin. Bu ikisini yaptıktan sonra araçtaki güç kaybını test için dyno teste götürün. (komputest sanayi dili) Bir balans'çıdan arabayı test etmesini isteyin. (Bilgisayarlı rot balans yapan yer olursa iyi olur) her yerden geçerli puan alırsa gerisi size kalıyor :)

Çevrimdışı berkay.atrix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Tabiki tavsiyelerinizi dikkate alacağım. O kadar para verip sonra üzülmek istemem doğrusu .
Tekrar teşekkür ederim[emoji1]

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tabiki tavsiyelerinizi dikkate alacağım. O kadar para verip sonra üzülmek istemem doğrusu .
Tekrar teşekkür ederim[emoji1]

Rica ederim. İnşallah keyifle kullanacağın bir araba alırsın. Şu anda piyasa da o kadar yalan dolan var ki anlatamam. Her işe hile karıştırıyorlar. Mümkün mertebe sadece ARAÇ SAHİBİNDEN araç bakın. ;)

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
  • Yakıt Tipi: Motorin
clioları genelde symbol dediğimiz araçlar ile karıştırıyorlar. symbol olanlar gerçekten zor araçlar bizde işyerinde var koltuğuna oturduğunda anlıyorsun güven vermiyor. ama arkadaşımızdaki araç sport kasa hakiki clio ve sw kasa gerçkten alımlı... tabi bütceniz el vermez ise diyecek bişi yok.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap araç bu

yönetime vermiş olduğu tespitlerden ötürü katılıyorum. eski araçlar artık yok.. şimdi bir çok firma güvenlik paketli araçlar üretiyorlar. ayrıca yeni nesil araç hem arıza ihtimali daha düşük hemde yakıt olarak daha iyi.

benim tavsiye araçlarım her daim olduğu gibi....
ford focus
honda city
honda civic
fiyatlarını bakmadım toyoto corollo
opel astra
hyundai accent veya i30
olabilir.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı berkay.atrix

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
clioları genelde symbol dediğimiz araçlar ile karıştırıyorlar. symbol olanlar gerçekten zor araçlar bizde işyerinde var koltuğuna oturduğunda anlıyorsun güven vermiyor. ama arkadaşımızdaki araç sport kasa hakiki clio ve sw kasa gerçkten alımlı... tabi bütceniz el vermez ise diyecek bişi yok.
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap araç bu

yönetime vermiş olduğu tespitlerden ötürü katılıyorum. eski araçlar artık yok.. şimdi bir çok firma güvenlik paketli araçlar üretiyorlar. ayrıca yeni nesil araç hem arıza ihtimali daha düşük hemde yakıt olarak daha iyi.

benim tavsiye araçlarım her daim olduğu gibi....
ford focus
honda city
honda civic
fiyatlarını bakmadım toyoto corollo
opel astra
hyundai accent veya i30
olabilir.
Maalesef bütçem o kadar yok. En fazla 36 37 bin . size hayırlı satışlar dilerim. Tavsiyeleriniz için ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Arabayı aldığında küçük bir tanıtım bekliyoruz. Şöyle içten dıştan fotoğraflar ve özelliklerini anlatan bir konu ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33