oto vites araba almak istiyorum ?. yardım etmek isteyenlerin tavsiyelerini bek.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _OKTAY

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: oktay dogan
  • Marka: ..
  • Model: ,,
  • Model Yılı: ..
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Neden tüplü motoru yorulan bir araç tercih edeceksiniz? O paraya dizel modelli bir araç alabilme şansınız varken?
Eğer tüplü bir araca kabulseniz 2008 model Audi A3 Hb kasa 5kapılı 100-120bin km 1.6motor 6ileri otomatik araç  yada bmw 1.16 1.18 alabilirsiniz yine aynı para ve 40-45bin tl arasına bulunuyor. Mazda 3 aracı bana görsellikten baska bir şeyi olmayan bir araç gibi geliyor. 2.elide kuvvetli değil ülkemizde.
Tüp taktırılır fakat 1.6 araca tüp taktırmak sadece motoru yıpratır, zaten o arabanın gücü ne ki %20 birde siz düşürceksiniz performans ve çekişten + motor ömrümden. 2.0- 3.0 arabalara lpg takıyorlar yakıt performansı olsun diye fakat motora zarar veriyor, en kral lpg işlemi yapan ustalar bile söyler.  Bulabilirseniz dizel otomatik tercih edin derim.  Bütçenize göre eğer illede tüplü araç olsun derseniz,   bmw 1 serie-  audi a3 serisine bakabilirsiniz.  Mazda 3 parasına bir araç;
Araçta 2parça boya var değişen yok fiyat 45 demiş 41-42ye alınabilir km düşük bir araç.
Kapı ve camurlukları boyalı bir araç önden kazası bulunmuyor bu araç fiyatı yüksek 39-40a alınabilr buda.
Bel altı boyalı demiş fakat önden kazası yoksa 1.20  120bin km lpgli bir araç tercih edilebilir.

Ama yine söylüyorum bir araç benzinli yada dizel binilmesini tavsiye ederim benim kendi aracım lpgli 8-9bin km önce benden önceki sahibi tarafından takılmış, ben bile bazen sökmek istiyorum. Sırf yakıt azalsın diye motora uzun vadede zarar vermek mantıklı gelmiyor.
SAOL HOCAM . KAFAM ÇOK KARIŞIK ..

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
Son olarak içinize sinen ben bu aracı beğeniyorum dediğiniz araç olursa o modelden alın sonuçta para sizin, içinde mutlu olacağınız araca binmelisiniz. Mini kriterleri yazayım;
-Mutlaka değişen parça olmasın
-Boyasız bulmaya özen gösterin, varsada tampon yada kapıda boya olsun.
-km düşük olsun yaşına göre aracın km hesap ederken aylık 700-800kmden düşük kullanılan aracı alın
-tam otomatik olsun yarı otomatik tercih etmeyin.
-bulabilirseniz ilk yada 2.sahibinden araçları tercih edin. Uzun süre aynı kişi tarafından kullanılan araçlar düzenli bakımlı ve titiz kullanıclara sahip oluyor.
-aracı almadan önce yaşadığınız şehirde parça bulumu kolay mı ona bakın (boyasız değişensiz aldığınız araç 1tl masraf açmaz gerçi ama olsun)

-Alıp satması kolay demişsiniz kendimden örnek vereyim,
pejo 307 vardı boyasız değişensiz araçtı 21e almıstım 24e koyduğumda ilan 1hafta durmadan gitti.
1.6 xt veya 1.6 premium tavsiye edebilirim size. 80-120bin km arası orjinal bulursanız 307de güzel araçtır ve 2.eli cok kuvvetli, kendim 3 adet 307 değiştirmiştim. 3ündede hep karlı satış oldu. 3ündede lpg yoktu ve benzinliydi şehir içi yakıt 48-53kuruş arasıydı uzun yolda 28-33kuruş arası yakıyordu araç.. 1.6 otomatiki.  Yine opel corsa 1.4 tam otomatik kullandım 2010 model çok güzel araçtı yakıtı 307den biraz daha düşüktü fakat performans beklemeyin araçtan. 
Neyse abicim dediğim gibi alacağınız araç kazasız boyasız olduğu sürece o araç size zarar ettirmez.

Çevrimdışı _OKTAY

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Son olarak içinize sinen ben bu aracı beğeniyorum dediğiniz araç olursa o modelden alın sonuçta para sizin, içinde mutlu olacağınız araca binmelisiniz. Mini kriterleri yazayım;
-Mutlaka değişen parça olmasın
-Boyasız bulmaya özen gösterin, varsada tampon yada kapıda boya olsun.
-km düşük olsun yaşına göre aracın km hesap ederken aylık 700-800kmden düşük kullanılan aracı alın
-tam otomatik olsun yarı otomatik tercih etmeyin.
-bulabilirseniz ilk yada 2.sahibinden araçları tercih edin. Uzun süre aynı kişi tarafından kullanılan araçlar düzenli bakımlı ve titiz kullanıclara sahip oluyor.
-aracı almadan önce yaşadığınız şehirde parça bulumu kolay mı ona bakın (boyasız değişensiz aldığınız araç 1tl masraf açmaz gerçi ama olsun)

-Alıp satması kolay demişsiniz kendimden örnek vereyim,
pejo 307 vardı boyasız değişensiz araçtı 21e almıstım 24e koyduğumda ilan 1hafta durmadan gitti.
1.6 xt veya 1.6 premium tavsiye edebilirim size. 80-120bin km arası orjinal bulursanız 307de güzel araçtır ve 2.eli cok kuvvetli, kendim 3 adet 307 değiştirmiştim. 3ündede hep karlı satış oldu. 3ündede lpg yoktu ve benzinliydi şehir içi yakıt 48-53kuruş arasıydı uzun yolda 28-33kuruş arası yakıyordu araç.. 1.6 otomatiki.  Yine opel corsa 1.4 tam otomatik kullandım 2010 model çok güzel araçtı yakıtı 307den biraz daha düşüktü fakat performans beklemeyin araçtan. 
Neyse abicim dediğim gibi alacağınız araç kazasız boyasız olduğu sürece o araç size zarar ettirmez.
TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM TAVSİYELERİNİZ GERÇEKTEN YARARLI OLDU , DİKKATE ALACAM

Çevrimdışı _OKTAY

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
usta bence sen git jaz al. jaz hem kucukdur hemde heryere sigar kullanisi cok basit tavsiye ederim.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap sitesinden gönderildi.
  JAZZ SAĞLAM AMA ŞEKLİ FELAN HOŞUMA GİTMEDİ . KÜÇÜK OLMASI AVANTAJ KATILIYORUM AMA ÇOK ŞEKİLSİZ YA . HEM UCUZ DA DEĞİL YANİ

Çevrimdışı _OKTAY

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap şu araç nasıl arkadaşlar ....?

Çevrimdışı Scoobz

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +3/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Can Arıkan
  • Yakıt Tipi: Benzin
Modifiye adı altında orjinal janttan uzaktan marşpiyelden arka eteklerden uzak bir araba yapılmış. Özetle arabaya genç binmiş çok belli. Bu araba ile her köşede el freni çekmediyse eğer :)
Birde önden kaza yapmış araçla ön kaput boyanmış. Arkadanda kazalı bagaj değişmiş. Alırsanız güzel araç ama hiç bir performansı olmaz bu aracın. 1.6 motor 110bg tüplü araç. Sadece görüntü.

Hayırlı günler dilerim:)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
+1

Modifiye adı altında orjinal janttan uzaktan marşpiyelden arka eteklerden uzak bir araba yapılmış. Özetle arabaya genç binmiş çok belli. Bu araba ile her köşede el freni çekmediyse eğer :)
Birde önden kaza yapmış araçla ön kaput boyanmış. Arkadanda kazalı bagaj değişmiş. Alırsanız güzel araç ama hiç bir performansı olmaz bu aracın. 1.6 motor 110bg tüplü araç. Sadece görüntü.

Hayırlı günler dilerim:)

Çevrimdışı _OKTAY

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil

Hayırlı günler dilerim:) YORUM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33