Mitsubishi satış rakamları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ankataylan

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
Bugün Mitsu'nun resmi sitesine bir öneride bulundum. Hemen geri dönüp aradılar ama cevap yetersiz ve sığ kaldı. Önerim şuydu; 2015 satış rakamlarına göre hem Asx hem de Outlander 17. sırada.  Asx'te 1,6 dizel aşısı tutmadı. Yanlış ata oynuyorlar, Asx'in sınıf lideri QQ ile mevcut seçeneklerle rekabet etmesi mümkün değil. Oysa çok iyi bir araç olan Outlander'da 1,6 benzinli turbo motor ve manuel vites kombinasyonunu 99.000₺ gibi akıl çelici bir rakamla sunsalar, sınıf lideri X-trail'in çok üzerinde satış rakamlarına ulaşabilirler. Tek başına Outlander satışı, ticari/pick-up dahil, toplam Türkiye satışlarının %90'ına çıkar. Şimdi muhalefet yapmak isteyen biri diyebilir ki 1,6 motor, o kasayı kaldırmaz. Ben de diyorum ki, Türk insanı artık suv'ları arazide kullanmak için almıyor, çoğunlukla asfalt ve şehiriçi sürüşü yapılıyor. D-suv tipi araçlarda ağırlıklı olarak konfor, güvenlik ve kalite ön planda. Hız yapmak isteyen, suv değil, sedan/hb alıyor. 40 yaş üstü orta gelir seviyesinde olup bir arabaya servet ödemek istemeyenler için Mitsu önerimi samimi olarak dinleseydi keşke.  Nissan da Japon firması olmasına fakat Türkiye yöneticileri merkezi ikna edip vizyon sahibi olduklarını kanıtlayarak ülkemizin sakat vergilendirme sistemine takılmayan araçlar getirmeyi başardılar ve şimdi çabalarının meyvelerini topluyorlar. Çok daha kaliteli araçlara sahip olmasına rağmen Mitsu sınıfta kaldı. Yazık !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Mitsubishi'nin araçlarının piyasada hakettiği önemi alamadığını düşünenlerdenim. Bugün piyasada en çok gördüğüm aracı L200 pickup'ları. Onun dışında 2. sırada Lancer, 3. sırada ASX geliyor. Ama bunlarda yeterli değil tabi.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33