GönderenKonu: Sincan'da Renault Özel Servis Tavsiyesi  (Okunma sayısı 14629 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
  • *

• Üye'ye 1144 defa
  • Puan +600/-17
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Administrator
  • Doğum Yılınız: 1977
  • Marka: Renault
  • Model: Megane II
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Benzin
Ynt: Sincan'da Renault Özel Servis Tavsiyesi
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2013, 14:51:20 »
Selam söyle kardeş

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Aynen öyle abi aslında kendimi ayarlayabilirsem aracımın yağ değişimini yaptırmak istiyorum duruma göre bayramdan önce giderim bir ziyaretlerine
Amin. Temiz usta her yerde belli ediyor kendini. Bazıları varki, bizlerede denk geldi biliyorsunuz, yüzümüze gülüp uygduruk iş yaptılar. Allah'tan zamanında ayıktık.

Bügün erhan ustayla bir arkadaşımızın aracının arızası hakkında bilgi almak için görüştüm sağolsun bize yol gösterdi Allah hayırlı işler bol kozançlar versin inşallah..
Zaman en kıymetli hazinedir

Çevrimdışıadem akar

• FO-Süper üye
  • *

• Üye'ye 21 defa
  • Puan +32/-4
    • forumotomobil.com
  • Ad Soyad: Adem Akar
  • Doğum Yılınız: 1987
  • Marka: Honda
  • Model: Civic Vtec
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2013, 15:01:05 »
Aleykümselam abi  :-2 :-2
Selam söyle kardeş

Aynen öyle abi aslında kendimi ayarlayabilirsem aracımın yağ değişimini yaptırmak istiyorum duruma göre bayramdan önce giderim bir ziyaretlerine
Amin. Temiz usta her yerde belli ediyor kendini. Bazıları varki, bizlerede denk geldi biliyorsunuz, yüzümüze gülüp uygduruk iş yaptılar. Allah'tan zamanında ayıktık.

Bügün erhan ustayla bir arkadaşımızın aracının arızası hakkında bilgi almak için görüştüm sağolsun bize yol gösterdi Allah hayırlı işler bol kozançlar versin inşallah..

Çevrimdışısinan.06

• Yeni Üye
  • *
  • Puan +0/-0
    • Ad Soyad: Sinan
    • Doğum Yılınız: 1995
    • Model: Clio
    • Model Yılı: 2003
    • Yakıt Tipi: Motorin
    « Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2017, 10:10:32 »
    Bende bu yazıyı görerek yaklaşık 4-5 senedir bu servise gidiyordum ancak şu son 2 senedir işlerini hiç iyi yapmamaya başladılar. Fren balatasını değiştirdiklerinde disklerin değişmesi gerekirken değiştirmemişler , 2 ay geçmeden ses yapmaya başladı şimdi ise disklerinde değişmesi gerekiyor dediler. Ustalıktan anladıkları yok. Para alıp birşey yaptıkları yok. Adam kandırmaktan başka. Ben yandım siz yanmayın sakın götürmeyin...

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
    • *

• Üye'ye 1144 defa
    • Puan +600/-17
      • ForumOtomobil
    « Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2017, 10:22:51 »
    Bilgi için teşekkürler. Fren bakımı için İvedik organize sanayindeki Frenci Bayram'ı tavsiye ederim. İşin ehli ustalardır. Bende senin gibi yol arefesi mecburen motor ustasına fren balatalarını değitirtmek zorunda kalmıştım. 3 ay sonra yeniden balata değiştirtmek zorunda kaldım. Araç tamiri de bence insan tedavisi gibi branşlardan oluşuyor. Freni frenciye, motoru motorcuya, şanzımanı şanzımancıya göstermek lazım. Herkesin ihtisas alanı farklı. Sana geçmiş olsun.

Bende bu yazıyı görerek yaklaşık 4-5 senedir bu servise gidiyordum ancak şu son 2 senedir işlerini hiç iyi yapmamaya başladılar. Fren balatasını değiştirdiklerinde disklerin değişmesi gerekirken değiştirmemişler , 2 ay geçmeden ses yapmaya başladı şimdi ise disklerinde değişmesi gerekiyor dediler. Ustalıktan anladıkları yok. Para alıp birşey yaptıkları yok. Adam kandırmaktan başka. Ben yandım siz yanmayın sakın götürmeyin...

Çevrimdışıkalender

• Yeni Üye
    • *
    • Puan +0/-0
      • Ad Soyad: Murat Yılmaz
      • Doğum Yılınız: 1978
      • Marka: renault
      • Model: megane
      • Model Yılı: 2014
      « Yanıtla #14 : 24 Eylül 2017, 13:00:01 »
      Arkadaşlar, Sincan Başkent özel Renault servisi Mustafa ve Erhan olan bu ustalardan, Mustafa olanı Yalan kapasitesi yüksek ve yapılan tamir esnasında, bir kaç yalanını yakaladım,  1 ay öncesinde değiştirdiği şanzıman yağını unuttu tekrar tamirat esnasında şanzıman yağını değiştirmemiz gerekiyor dedi, usta geçen ay değiştin dediğimde , evet normalde yaptığı tamiratta, şanzıman yağını bir kaba alması gerekirsen, kaba almadan da o tamiratı yaptı, diyeceğim o ki , tamam deseydim şanzıman yağı ile alakalı olmayan yerden de bana ücret çıkaracaktı, eğer dürüst olsaydı, şanzıman yağını bir kaba alır tamirata devam ederdi...  5 kuruş etmezler çıkarcı ve menfaatçiler...  ( not: 3-4 yıldır devamlı gittiğim servisti, Mustafa dan şüphe duyuyordum kardeşi biraz daha samimi geliyordu, Erhan da yüze gülen çıkarcılardan ) kesinlikle tavsiye etmiyorum.

garantiliarabam.com.tr

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
      • *

• Üye'ye 1144 defa
      • Puan +600/-17
        • ForumOtomobil
      « Yanıtla #15 : 24 Eylül 2017, 13:06:41 »
      Yorum için teşekkürler.

^^^^^^^^^^^^^^^^^

Çevrimdışıkalender

• Yeni Üye
      • *
      • Puan +0/-0
        « Yanıtla #16 : 24 Eylül 2017, 13:39:41 »
        Ne demek insanlarımız bilsinler kim nasıl tecrübelerimizi aktarmalıyız, bugün bir asgari ücretli sabahtan akşama kadar 50 tl için çalışırken ustaların bir yalanıyla günlerce çalışılarak kazanılan paraları almaları dolandırıcılıktır.

Çevrimdışıkalender

• Yeni Üye
        • *
        • Puan +0/-0
          « Yanıtla #17 : 24 Eylül 2017, 13:42:14 »

Mustafa & Erhan ERCAN
          Sincan San.Sit.3.Cad.No:61/1
          Sincan/ANKARA
          Tel:0312 270 43 12
          Cep:0 537 417 89 52
                 0 555 973 35 35

Arkadaşlar bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Başkent Özel Renault Servisine gittim aracımın bobinleri yanmış Bobinler değişti çok güzel ilgilendiler bunun yanı sıra efendi ve dürüst insanlar ben memnun kaldım tavsiye ederim.
          Arkadaşlar, Sincan Başkent özel Renault servisi Mustafa ve Erhan olan bu ustalardan, Mustafa olanı Yalan kapasitesi yüksek ve yapılan tamir esnasında, bir kaç yalanını yakaladım,  1 ay öncesinde değiştirdiği şanzıman yağını unuttu tekrar tamirat esnasında şanzıman yağını değiştirmemiz gerekiyor dedi, usta geçen ay değiştin dediğimde , evet normalde yaptığı tamiratta, şanzıman yağını bir kaba alması gerekirsen, kaba almadan da o tamiratı yaptı, diyeceğim o ki , tamam deseydim şanzıman yağı ile alakalı olmayan yerden de bana ücret çıkaracaktı, eğer dürüst olsaydı, şanzıman yağını bir kaba alır tamirata devam ederdi...  5 kuruş etmezler çıkarcı ve menfaatçiler...  ( not: 3-4 yıldır devamlı gittiğim servisti, Mustafa dan şüphe duyuyordum kardeşi biraz daha samimi geliyordu, Erhan da yüze gülen çıkarcılardan ) kesinlikle tavsiye etmiyorum.

ÇevrimdışıYönetim

• Admin
          • *

• Üye'ye 1144 defa
          • Puan +600/-17
            • ForumOtomobil
          « Yanıtla #18 : 24 Eylül 2017, 13:50:41 »
          Dün bir esnaf dostumun yanına uğradım (otomotiv sektöründen) şöyle bir serzenişte bulundu, naklediyorum elçiye zeval olmaz, "Pazarlık ederken şanzıman tamiri fiyatı yüksek geldi diye Citroen forumunda dükkanı ve ustaları karalamış, olmayan iftiralar yazmış" dedi.

Şimdi biri esnaf, diğeri müşteri. Hal böyleyken ikiside insan nihayetinde. Yanlış anlama ben bunu senin yorumuna, derin yorum yazmadığım için açıklama mahiyetinde yazıyorum.

Şimdi ekseri insanlar bir yer yada kişi hakkında olumsuz şeyler yazıyorsa ateş olmayan yerden duman çıkmaz deriz. Netekim yorum yazdığınız bu mekanda öyle gösteriyor ki sıkıntılı. Eskiden bilirmisin Uğur Dündar merdiven altı kaçak gıda imalatı yapanları deşifre eder, insanların bilinçlenmesine yardımcı olurdu.

Şimdi, para kimdeyse, onun hukuksuz işler yapmasına her ne hikmetse göz yumulur oldu. Buda güveneceğiz kim kaldı? Sorusunu akla getiriyor. Klasik ama her zaman geçerli "Rabbim doğru kişilerle karşılaştırsın" diyorum.
          Ne demek insanlarımız bilsinler kim nasıl tecrübelerimizi aktarmalıyız, bugün bir asgari ücretli sabahtan akşama kadar 50 tl için çalışırken ustaların bir yalanıyla günlerce çalışılarak kazanılan paraları almaları dolandırıcılıktır.

^^^^^^^^^^^^^^^^^

Çevrimdışıkalender

• Yeni Üye
          • *
          • Puan +0/-0
            « Yanıtla #19 : 24 Eylül 2017, 14:16:29 »
            Elçiye zeval olmaz evet, usta arayışı için bakınırken denk geldim... Benim yanlış yazdığımı varsaysak bile 3-4 yıldır gittiğim yer, son 2 yıldır umarım Mustafa Usta denk gelmez diye umarak gittiğim yerdi,  Erhan usta denk gelir diyordum, onunda çok farklı olmadığını anladım... Şuan yeni usta arayışındayım.. ilk defa gittiğim yer yada fiyat aldığım yer değil... Çürük kim varsa belli olsun ki dürüstler ortaya çıksın... Ülkemizde araç sahibi olmak zor, bir Avrupalıya göre çok yüksek ücretlerle araç sahibi oluyoruz... İnsanlarımıza üzülüyorum 20-30 sene boyunca bu araçlar trafikte, ve 3-4 yaşından itibaren bu araçlar ustalarımıza emanet ediyoruz ve gelirlerimizin önemli kısmını veriyoruz, Bu yüzden gerçekten mesleğine  ve insanlara saygılı bu sistemin içinde saygınlığı olacak şekilde davranış sergileyen usta ustalar edinmemiz gerekir...

HideMyAss.com

Kiev Kiralık Ev
            Otomobil Teknik Terimler Sözlüğügarantiliarabam.com.tr