Renault Megane 2 - Sarmalı direksiyon kılıfı uygulaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Renault Megane 2 - Sarmalı direksiyon kılıfı uygulaması

Aracımızın direksiyonuna dikilebilir direksiyon kılıfı uygulamasını tamamlamış bulunmaktayım. %50 sini geçen Pazar, kalann %50 sini bu pazar olmak üzere 2 seferde diktim. Aslında geçen hafta yarım kalmasının sebebi, paketinden çıkan standart ipi duble dikiş attığım için direksiyonun tamamına yetmemiş olmasıydı.

Evden uzan bir yerde işlemi yaptığım için ip tedarik edemedim. Yarısı bu haftaya kalmış oldu. Standart siyah naylon ip ile devam ettim lakin ipin mumlanması gerekiyordu.

Bunun için yeterli miktarda naylon ipi plastik kullan at bardağın içine koyduktan sonra, marketten aldığım beyaz mumu eritmek suretiyle bu ipin üzerine damlatarak iyice mumlanmasını sağladım. Donduktan sonra ip üzerindeki fazla mumu el yordamıyla temizledim.

Akabinde dikiş işlemini tamamladım. Direksiyonun ilk ve son halini ilk karelerde görebilirsiniz.

Not : Direksiyon derisinin dikişi çok zahmetli. Bilginiz olsun. Sabırlı bir insan değilseniz bulaşmayın derim. Ayrıca yanınızda yedek iğne bulundurun. Ben 2 defa iğneyi kırdım.

İşte Renault Megane 2 Sarmal Deri Direksiyon kılıfı dikiş işlemi :

ESKİ HALİ - YENİ HALİ (Direksiyon kılıfı dikiminden sonra)

Direksiyonun üst orta noktasında deformasyon oluşmuş. Bende genelde aynı noktadan tutarım direksiyonu. Beni rahatsız ettiği doğrudur :) Ama şu anda tertemiz oldu.

Ürünün adını sanını merak eden varsa, paketi bu fakat bir sürü farklı çeşit var. Benim nazarımda orijinal deri seçeneği hariç kalanı aynı kalitede. Fakat bazı kılıfların iç tarafında sünger astar oluyor. Eğer onlardan alırsanız direksiyonu kalınlaştıracaktır bilginize.

Ürünü paketinden çıkarıyoruz. İçinde yaklaşık 2 metre kadar mumlu siyah naylon ip çıkıyor. Bir adette dikiş iğnesi çıkmakta.

Direksiyon kılıfı, direksiyon simidine sıkı biçimde geçiyor. Kılıfı almadan önce satıcıya direksiyon dış çapını bildirmeniz sizin için iyi olur. Aksi takdirde küçük direksiyon simitlerinde kılıf bol geleceği için dikişler şişkin kalabilir.

Ve dikişe başladık. Önce sol kolun üst tarafından başlamayı tercih ettim. Burada dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Direksiyon derisini dikerken dikişlerinizi sağlam atmak ve dikiş ağızlarını karşılıklı denk getirip, düzgün paralel dikiş atmak. Ben hem düz hem çapraz dikiş attım. Böylece daha sağlam bir dikiş oldu.

Bahsettiğim sol kol bu nokta işte. Dikişe buradan başladım. Komple dikiş bittikten sonra aynı noktaya gelip bu bölgeyi tekrar sağlamlaştırmak amacıyla birkaç dikişle bu bölgede sonlandırdım.

Dikişin kalan kısmını ise bu Pazar bitirdim. Fotoğraf tarihlerine bakabilirsiniz. :) Sebebini yukarıda yazdım. Kalan alt yarısını da yine sol kol altından sağ-aşağı doğru devam ettirdim. Açıkçası bu bölümde 2 kol olduğu için daha fazla uğraştırdı. Deri kılıfın şişkinlik yapmaması için çok uğraştım.

Ve sonuç: İşlem tamam. Bir tane flash'lı çekim yaptım, bir tane de naturel çekim. Direksiyon kılıfını aşırı gerdirdim. Direksiyon üzerinde dönmüyor yada kıvrılmıyor. Dediğim gibi son dikişi sol kol üzeri üst yarım küreye tekrar bir miktar atarak gerdirdim. Orijinal görünüyor gibi. Siz ne dersiniz?

Dikişleri yakından çektim. Beyaz gibi görünmesinin nedeni, ip üzerindeki mumlama nedeniyle. Kaloriferi ilk açtığımda kaybolacağını düşünüyorum.

Bir uygulamayı daha hem faydalanabilmeniz için hemde beğenileriniz için tamamlamış olduk. Paylaşımlarınızı bekleriz.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
  • Yakıt Tipi: Motorin
Eline sağlık abi

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Sağol Hüseyin. Geçen hafta yaklaşık 2 saat üst dilimi dikmek için uğraşmıştım. Bugünde yaklaşık 1,5 saat uğraştım. Totalde 3,5 saat gibi bir sürede bitmiş oldu. İçime sindi. ;)

Ayrıca dikiş esnasında 45 lik pense kullanmanızı tavsiye ederim :) İşinizi kolaylaştırır.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Eline sağlık abi

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Yasin K

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +15/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yasin
  • Marka: Fiat
  • Model: Marea 1.9 JTD ELX -
  • Model Yılı: 2001
Ellerine sağlık güzel olmuş hastalığım olmasaydı beraber yapacaktık nasip değilmiş :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İşin doğrusunu istersen, meşekkatli iş diye seni yormak istemedim. Zaten park sensörünü yapacağız beraber nasip olursa. Ama bu temelli special bir iş :) :) Ama şöyle yapabiliriz, sen istersen yenisini hakiki deri sipariş ederiz, onu sen dikersin :) :)

Ellerine sağlık güzel olmuş hastalığım olmasaydı beraber yapacaktık nasip değilmiş :)

Çevrimdışı Yasin K

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +15/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Yasin
  • Marka: Fiat
  • Model: Marea 1.9 JTD ELX -
  • Model Yılı: 2001
Nasıl istersen hallederiz

İşin doğrusunu istersen, meşekkatli iş diye seni yormak istemedim. Zaten park sensörünü yapacağız beraber nasip olursa. Ama bu temelli special bir iş :) :) Ama şöyle yapabiliriz, sen istersen yenisini hakiki deri sipariş ederiz, onu sen dikersin :) :)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Tamam :) hallederiz o zaman ;)

Nasıl istersen hallederiz

Çevrimdışı kyildirimays

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +30/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Kaan Yıldırım
  • Marka: Chevrolet
  • Model: Sonic
Hayırlı olsun geçen ay bende dikmiştim gece yarısıydı üstelik 45 dk. bitirmiştim , 3.5 saatte yüreğim tükenirdi :D

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Devamı var :) Çin siparişleri gelsin :)
Maşallah doldur doldur sen

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tek seferde 3.5 saat bende dayanamazdım. İki parçada yaptım ama şu kol atlama noktaları tam istediğim gibi olmadı :)
Hayırlı olsun geçen ay bende dikmiştim gece yarısıydı üstelik 45 dk. bitirmiştim , 3.5 saatte yüreğim tükenirdi :D

Tapatalk

Çevrimdışı Uğur Geçkin

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +57/-33
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: uğur geçkin
  • Marka: RENAULT
  • Model: MEGANE 4
  • Model Yılı: 2017
Ellerine sağlık güzel olmuş.Güle güle kullan abi
Bulutlar ağlamasaydı yeşillikler gülmezdi

Çevrimdışı kyildirimays

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +30/-0
  • Forum Otomobil

Tek seferde 3.5 saat bende dayanamazdım. İki parçada yaptım ama şu kol atlama noktaları tam istediğim gibi olmadı :)

Gayet şık olmuş, dikerken derinin içerisinden mi geçirdiniz yoksa üzerindeki dikişlerin içinden mi ?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Ellerine sağlık güzel olmuş.Güle güle kullan abi

Teşekkürler Uğur. Eski halinden çok daha iyi oldu. ;)

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
İşte çift dikiş dediğim kısım böyle oldu. Deri üzerindeki dikiş ipine güvenmedim. Mevcut deliklerden yeni dikiş attım, ardından iki dikişin ortasından birazda eksantirik yeni delik açarak diktim. Zaten zor kısmı ikinci dikişti.

Gayet şık olmuş, dikerken derinin içerisinden mi geçirdiniz yoksa üzerindeki dikişlerin içinden mi ?

Çevrimdışı kyildirimays

• Tanışma Üyeliği
  • *
    • Puan +30/-0
  • Forum Otomobil
İşte çift dikiş dediğim kısım böyle oldu. Deri üzerindeki dikiş ipine güvenmedim. Mevcut deliklerden yeni dikiş attım, ardından iki dikişin ortasından birazda eksantirik yeni delik açarak diktim. Zaten zor kısmı ikinci dikişti.

Bu yüzden, okadar sürmesi normal ozaman :D , ben dış iplerden kullanma kılavuzunda tarif edildiği şekilde dikmiştim

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Clio ve C3 için özel ürünler var ama, üniversal ürün daha çok tabi. Gezinmek lazım

Bu aliexpres denen zıkımda ben bişey bulamıyorum.clio4 yada C3 uygun hesaplı

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33