Araç içi Led aydınlatma (RGB)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG

Çevrimdışı mekrem

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mehmet Ekrem
  • Marka: paugeot
  • Model: 307 1.6 16V
  • Model Yılı: 2004
Konuyu biraz hortlatmış oldum ama kusuruma bakmazsınız inşallah....

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Bu Rgb led olayını ben kendi aracımda yaptım. Fakat Rgb kumanda modulune 12voltu direk verdiğimde 2 kere modul yaktım. Daha sonra elime gecen araç şarj cihazını ters bağladım yani çakmaklığa giren kısımdan çıkışı , çıkış kısmınada 12 voltu bağladım içinde bir direnç kısa devre yaptı ama ledler bir ekilde çalıştı.
Aynı olayı arkadaşın Aracında da yapmak istedim fakat olmadı ondada 2 adet modul yaktık. Aracın akuden gelen amper yuksek oldugu için mi moduller yanıyor araya bir dirençmi koymamız gerekiyor. bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Hem kendi aracımdakine çeki düzen vermiş olurum hemde arkadaşın aracındaki yarım işi halletmiş.
İyi forumlar..

Buda kendi aracımda yapmış oldugum çalışma..

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=96689c349c45e8b65e864323ab780b42"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=96689c349c45e8b65e864323ab780b42"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Bahsettiğiniz modül buysa, adaptörü ile fotoğrafladım, etiket bilgilerine bakarsanız MAX 2 Ampere dayanır. Yanması normal. Araçta 110-220V çıkış varsa adaptörle direk kullanabilirsiniz.

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Konuyu biraz hortlatmış oldum ama kusuruma bakmazsınız inşallah....

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Bu Rgb led olayını ben kendi aracımda yaptım. Fakat Rgb kumanda modulune 12voltu direk verdiğimde 2 kere modul yaktım. Daha sonra elime gecen araç şarj cihazını ters bağladım yani çakmaklığa giren kısımdan çıkışı , çıkış kısmınada 12 voltu bağladım içinde bir direnç kısa devre yaptı ama ledler bir ekilde çalıştı.
Aynı olayı arkadaşın Aracında da yapmak istedim fakat olmadı ondada 2 adet modul yaktık. Aracın akuden gelen amper yuksek oldugu için mi moduller yanıyor araya bir dirençmi koymamız gerekiyor. bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Hem kendi aracımdakine çeki düzen vermiş olurum hemde arkadaşın aracındaki yarım işi halletmiş.
İyi forumlar..

Buda kendi aracımda yapmış oldugum çalışma..

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=96689c349c45e8b65e864323ab780b42"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=96689c349c45e8b65e864323ab780b42"><b>Giriş Yap</b></a>

Çevrimdışı mekrem

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mehmet Ekrem
  • Marka: paugeot
  • Model: 307 1.6 16V
  • Model Yılı: 2004
Evet modül aynisi fakat aracta sadece 12volt cikis var. Iste o amperi dengeliyecek nasil birsey yapabiliriz. Sıkıntım orda.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Evet modül aynisi fakat aracta sadece 12volt cikis var. Iste o amperi dengeliyecek nasil birsey yapabiliriz. Sıkıntım orda.

Arabada normalde akü 12V'tur ama motor çalışırken 15V'a kadar çıkar. Tabi durum böyle olunca modülün yanması normal. Gerilim sabitleyici kullanırsan, sanıyorum modülü yakmadan kullanabilirsin.

Çevrimdışı Hamit

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +210/-0
  • Forum Otomobil
  • Marka: Ford
  • Model: Focus
  • Model Yılı: 2008

Arabada normalde akü 12V'tur ama motor çalışırken 15V'a kadar çıkar. Tabi durum böyle olunca modülün yanması normal. Gerilim sabitleyici kullanırsan, sanıyorum modülü yakmadan kullanabilirsin.

Yapilmasi sacma olabilir. Bu simdi niye aklima geldi bilmiyorum ama merakimdan soruyorum abi. Akuyle modul arasina kalitesiz (iletkenligi az olsun diye) 3 4 metrelik bir kablo koyulsa iletilen volt düsermi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33