Honda Ridgeline - 2017

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Honda Ridgeline - 2017

Kısa bilgiler
AWD 4x4
3500cc motor hacmi
V6 Motor
6 Otomatik vites

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Daha 4x4 sistemini Suv larda bile kanitlayamamisken Pick-up a da el atmak saçma olmuş..Tasarım çok kötü bence ve pazarı parsellemis rakiplerine karşı 40 fırın ekmek yemesi lazım gibi görünüyor

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
AWD'de kendini ispatlamasını bekleyip göreceğiz fakat otomatik şanzıman ve kasa yapısındaki tasarımdan dolayı tercih edilmesi muhtemel. Arka kapağın yana ve aşağı açılması, ayrıca kasa içinde bulunan ek bagaj ve stepne kabı güzel düşünülmüş. Ticari araçlarda iç tasarıma muazzam ilgi gösterenler arasında VW ve Ford dışında kalan markalar arasında Mitsubishi ve Fiat var. Kaldı ki bunlarda bile malzeme kalitesinden düşük not aldığını biliniyor. Denenmeden piyasada ne kadar talep göreceği anlaşılmadan sonucu söylemek erken. Fakay tasarım konusundaki zayıflığı görece olduğu için yoruma saygı duyarız. Honda'yı bu alanda görmeye pek alışık değiliz. Zaman ne gösterecek bakalım

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Daha 4x4 sistemini Suv larda bile kanitlayamamisken Pick-up a da el atmak saçma olmuş..Tasarım çok kötü bence ve pazarı parsellemis rakiplerine karşı 40 fırın ekmek yemesi lazım gibi görünüyor

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Genel anlamda yazdıklarınıza katılıyorum, ben Tr özelinde konuştum, dünya genelinde de marka fanatiklerinin haricinde farklı olacağını pek sanmıyorum. Evet bekleyip görmek lâzım, bahsettiğiniz gibi tasarım subjektif bir konu ama büyük çoğunluğun da bu şekilde düşüneceğini tahmin ediyorum. Kasanın işlevselliği önemlidir elbette ama milletimizin aklında tasarımsal ve güven vermeleri konusunda yer etmiş ve pastanın büyük dilimini yiyen  Japon rakipleri karşısında şansını çok az görüyorum. Tüm bunların yanında ülkemiz adına motor seçeneği en belirleyici etmenlerin başında gelir

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Kesinlikle diğer Japon'lar karşısında emekleyen bir bebek gibi olacağına bende inanıyorum. Kaldı ki motor tipi seçeneği konusunda da haklısın. Bugün bu tip pick-up'larda optimum motor seçeneği 2.0L veya 2.5L. Bu araçta 3.5L olması piyasaya asılması konusunda büyük problem. Kaldı ki Honda'nın genel anlamda Dizel motor seçeneğinin sıkıntılı olması da var. Bu durumda diğerlerinin karşısında şansının az olacağı aşikar. Birde buna büyük motor hacmi vergisini de eklersek otomatikman arka sıralara düşecektir. Motor seçeneğinde 2.0L dizel ve manuel şanzıman seçeneğini koyup, Türk piyasasına bu şekilde sürerse şansı artacaktır. Ama durum öyle görünmüyor.

Genel anlamda yazdıklarınıza katılıyorum, ben Tr özelinde konuştum, dünya genelinde de marka fanatiklerinin haricinde farklı olacağını pek sanmıyorum. Evet bekleyip görmek lâzım, bahsettiğiniz gibi tasarım subjektif bir konu ama büyük çoğunluğun da bu şekilde düşüneceğini tahmin ediyorum. Kasanın işlevselliği önemlidir elbette ama milletimizin aklında tasarımsal ve güven vermeleri konusunda yer etmiş ve pastanın büyük dilimini yiyen  Japon rakipleri karşısında şansını çok az görüyorum. Tüm bunların yanında ülkemiz adına motor seçeneği en belirleyici etmenlerin başında gelir

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mustafa N. Can
  • Marka: Hyundai
  • Model: Accent Milenyum
  • Model Yılı: 2003
  • Yakıt Tipi: Benzin
Bunu bu motorla Türkiye ye getirmezler... Yazık olur. Tasarım güzel, içi güzel bir eksiği yok görünüş anlamında bana göre. Ama Toyota Mitsubishi Felan çok tecrübeli pick-up konusunda...
 3.5 motorlu bir pick-up anca Arabistan da Amerika da Felan satılır. Araplar Toyota hayranı, Amerikanların da sürüyle pick-up ı varken Honda bunu kime üretti diye soru soruyorum şuan kendime [emoji2]

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Birde Japon malı Avrupa'nın yerli arabalarına göre pahalı diye duymuştum. Pahalıdan kasıtta kaliteye göre pahalı olduğuymuş.

Bunu bu motorla Türkiye ye getirmezler... Yazık olur. Tasarım güzel, içi güzel bir eksiği yok görünüş anlamında bana göre. Ama Toyota Mitsubishi Felan çok tecrübeli pick-up konusunda...
 3.5 motorlu bir pick-up anca Arabistan da Amerika da Felan satılır. Araplar Toyota hayranı, Amerikanların da sürüyle pick-up ı varken Honda bunu kime üretti diye soru soruyorum şuan kendime [emoji2]

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
Yani sonuç olarak Buradan Honda ya sesleniyorum, Boşa para harcamışsınız, 2.0-2.5 dizel koysanız Türkiye de satar. Hatta yeni 1.6 dizeli buna koyun makul bir fiyata, Türkiye de deli gibi satar [emoji2] ama bu motorla olmaz...
Birde Japon malı Avrupa'nın yerli arabalarına göre pahalı diye duymuştum. Pahalıdan kasıtta kaliteye göre pahalı olduğuymuş.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Honda zaten bu motor seçeneğiyle hedeflediği pazar bizim gibi ülkeler değil Amerika ve Arap ülkelerdir, TR pazarına girmek istiyorsa uygun motor seçeneğiyle bunu sunacaklardır.

Çevrimdışı User19

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +45/-0
  • Forum Otomobil
Yukarıda yazdım. Amerika veya Arap pazarında da iddialı değil bence...
Honda zaten bu motor seçeneğiyle hedeflediği pazar bizim gibi ülkeler değil Amerika ve Arap ülkelerdir, TR pazarına girmek istiyorsa uygun motor seçeneğiyle bunu sunacaklardır.

Çevrimdışı ezmocesteri

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +2/-0
  • Forum Otomobil
Yukarıda yazdım. Amerika veya Arap pazarında da iddialı değil bence...
Amaç odur, iddaalı olamayacağını ben de düşünüyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33