2017 Dacia Sandero Stepway 1.5 turbo dizel otomatik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü
  • Ad Soyad: Onur G. HİTİT
  • Marka: Dacia
  • Model: Sandero Stepway
  • Model Yılı: 2017
  • Yakıt Tipi: Motorin
Senelerdir Opel Corsa B 1.2 Swing kullandıktan sonra arabamızı değiştirmeye karar verdik. İkinci el almaktansa sıfır araba alalım diye düşündük. Dacia Sandero Stepway 1.5 turbo dizel otomatik aldık.

İyi de ettik.

Dacia dendiğinde eskiden aklıma çok hoş şeyler gelmiyordu. Sürekli arıza veren, sorunlu bir araba diye sağdan soldan duyuyordum.

Bundan 2 ay önce Düzce'de test sürüşü yapmaya gittik. İlk Duster'ı denedik. Güzel bir araba, ama çok iri arabalar bana göre değil. Yani ben daha çok küçük arabaları seviyorum (gerçi Sandero da hiç küçük sayılmaz artık). Duster hiç de fena değildi, ama bir de Sandero'yu deneyelim dedik. Sandero daha çok hoşuma gitti. Duster'dan daha küçük, daha sevimli geldi. Özellikleri de çok hoşuma gitti.

Yakıtı inanılmaz güzel. Eski arabamız 1.2 olmasına rağmen 1.5 olan Sandero çok daha uygun bir yakıt ekonomisine sahip. Dizel olması büyük etken. Geçenlerde depoyu tam doldurdum. İki hafta boyunca toplam 500 kilometre yol gittim. Cumartesi günü uzun yol yapacaktım, depoyu tamamlatayım dedim. 90 TL'lik yakıt aldı. 100 TL diyelim buna. Yani 500 kilometreyi 100 TL ile gitmişim. Arabayı ilk aldığımda depoyu tam doldurmuştum. Yazın ortasında araba ağzına kadar yük doluyken ve klima sonuna kadar açıkken 1200 küsür kilometre yol gittim ve depoda halen yakıt vardı. 1.000 kilometre garanti. Duruma göre 1.200 kilometreye de çıkabiliyor. Uzun yol yapmayı sevdiğim için dizelden yana tercih kullandım. Arabayı alalı 2 ay oldu, 7.000 kilometreyi çoktan devirdim. Yakıt anlamında kesinlikle ekonomik bir araba.

6 ileri vites var. Bu da çok güzel bir durum benim açımdan. Bizim araba otomatik vites, ama manuel modu da var. Manueli de otomatik gibi. Mesela manuel modda giderken gereksiz yere vites büyütmek istediğimde yol bilgisayarında bir uyarı çıkıyor ve vitesi büyütmüyor. Vites büyütmek gerektiği halde büyütmezsem yine bir uyarı çıkıyor ve araba vitesi büyütmemi söylüyor. Stop etme gibi bir durum söz konusu değil. Kavşaklarda yavaşlamam gerektiğinde kendisi küçültüyor.

Start-stop özelliği var.

Şehir içindeki kullanımlara uygun olarak ECO modu var. Gayet güzel işe yarıyor.

Yokuş kalkış desteği var. Rampada durunca tekrar kalkarken geriye doğru santim oynamıyor.

Yan aynalar ön panelden tek düğme ile kolayca ayarlanıyor.

Yol bilgisayarı çok işlevsel. Hava sıcaklığı, kalan yakıtla gidilebilecek mesafe, en son yakıt alındıktan sonra ortalama ne kadar yakıt harcamışız, ortalama ne kadar hız yapmışız; hepsini gösteriyor.

Direksiyonda kumandalar var. Hız sabitleyici, hız limitleyici var. Özellikle TEDES bulunan yollarda çok ciddi işe yarıyor.

Dört cam otomatik. Çocuk kilidi var.

Biz arabayı opsiyonlu almıştık. 65.000 TL idi, biz 68.000 TL'ye aldık. Multimedya sistemi, televizyon, DVD, VCD, CD, geri görüş kamerası, navigasyon, GPS, park sensörleri falan var. Telefonu bir kez tanıttığımızda bluetooth aracılığı ile telefona hiç ellemeden sürüş esnasında telefon görüşmeleri yapmama olanak sağlıyor ve güzel bir özellik.

Direksiyonun ve koltuğun yüksekliği ayarlanabiliyor. Kol dayama var. Kokpitte birçok yerde ıvır zıvır koyulabilecek cepler var. Torpido gözü gayet hacimli. Bagaj hacmi hiç fena değil. Fırsat buldukça balık avına giden biri olarak bagaj beni tatmin etti açıkçası. İki olta çantası, beş olta, bir devasa av çantası olduğu halde bagaj dolmuyor.

Önde ve yanlarda hava yastıkları var. Kaygan yollarda kontrolü sağlayan özellikleri var.

90 HP olan araba oldukça seri. Yani çabuk hızlanıyor, az yoruluyor. Dik rampalarda çok seri yol alıyor. Bir offroad aracı olmamasına rağmen olumsuz yol koşullarında da oldukça iyi performans sergiliyor. Hatchback araba olmasına rağmen SUV görünümüne kavuşturulmuş bir araba.

Şu anda aklıma gelen özellikler bunlar. Kısacası, bir arabadan beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor.

Konforu hakkında çok fazla olumsuz görüş okumama rağmen ben çok memnun oldum. Yani benim konfordan beklentim hiçbir zaman sunroof, ısıtmalı koltuk, ısıtmalı direksiyon gibi şeyler olmadı.

Kötü yorumlar genellikle 2012 ve öncesi modeller için geçerli. 2017'de çok önemli değişiklikler ve makyajlama oldu.
Gördüğüm kadarıyla Dacia bir zamanlar Seat ve Skoda'nın yaptığını yapıyor. Yani Seat ve Skoda dendiğinde ortalama bir otomobil aklıma gelirdi hep. Ama son yıllarda gerek fiyat, gerekse performans ve konfor anlamında yanlarına yaklaşılmıyor. Dacia da buna benzer bir şekilde atağa geçti.

Bizim "Kuzgun"un fotoğraflarını paylaşmak istiyorum.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
Bu nefis ve detaylı paylaşım için size +5 rep .. Ellerinize sağlık bir solukta okudum. Bu aracı almayı düşünen sürücüler için adeta rehber niteliğinde olmuş . Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü
Teşekkür ederim.

Ortalama bir bütçeye sahip olup ikinci el yerine sıfır araba almak isteyenler düşünebilirler.

2 ay önce dolusunu 68.000 TL'ye aldık, bugün aldığım bilgiye göre şu anda boşu 74.000 TL'yi bulmuş.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Iyı günlerde kullanın . Güzel bir anlatım olmuş..

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Allah kaza bela vermesin. Maşallah. Bagaj kapağı çok şık ;) Siyah renk ve jantlar çok yakışmış araca.

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü
Teşekkür ederim arkadaşlar.

Ortalama bir bütçeye sahip olup da iyi bir sıfır araba almayı düşünenlere öneriyorum.

Çevrimdışı Mutlu

• FO-Usta Üye
  • *
    • Puan +16/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: Mutlu
Güzel bir araç.Bir tanıdık ev taşırken mutfak eşyalarına yardım etmişti bu araçla taşımıştık.Bagajı kullanışlı.Paylaşım için de teşekkürler.

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
4x4 versiyonlarıyla offroad yapanlar var. Bir videoda izlemiştim, lastik ebatlarını büyütmüş, vurmuş çamurun mırığın içine. Yalan yok, dedim ki içimden şimdi kalacak çıkamayacak diye. Ama keçi gibi mübarek :) banamısın demedi.

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
insanlar ne kadar teneke vs. gibi yakıştırmalar yapsada bencede taş gibi araba. motoru yeter be

Çevrimdışı Emrahpmk

• FO-Kıdemli Üye
  • *
    • Puan +40/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: emrah pamuk
  • Marka: kia
  • Model: sorento prestige
  • Model Yılı: 2009
kendi aracımı aldıktan sonra tanıdığım bir araç. kesinlikle 2*16 ile 2017 arasında bariz fark oluşmuş. inşallah benim beyaz aslanı satarsam 2-3 sene sonra düşünüyorum almayı. otomobil olmasına rağmen suv görünümü beni en çok cezbeden yanı.
yetmedi biraz daha büyüsün kia sorento
oyuncaklar büyüdü 1.4 tsi passat
peugeot bipper tepeeee yeni oyuncağım...
206 roland garros yeşil kurbağa ilk göz ağrım

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
4x4 versiyonlarıyla offroad yapanlar var. Bir videoda izlemiştim, lastik ebatlarını büyütmüş, vurmuş çamurun mırığın içine. Yalan yok, dedim ki içimden şimdi kalacak çıkamayacak diye. Ama keçi gibi mübarek :) banamısın demedi.

Sandero Stepway modelinin 4*4 versiyonu bildiğim kadarıyla yok. Duster modelinin düz, 4*2 ve 4*4 versiyonları var.

Arazi tipi olmasa da zorlu yol koşullarında sorunsuz yol alabiliyor yine de.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. <a href="https://www.forumotomobil.com/forum/register/?PHPSESSID=1ed6bc8d284ceac35f12c6f2fe510f78"><b>Kayıt Ol</b></a>&nbsp;yada&nbsp;<a href="https://www.forumotomobil.com/forum/login/?PHPSESSID=1ed6bc8d284ceac35f12c6f2fe510f78"><b>Giriş Yap</b></a>

Sandero Stepway modelinin 4*4 versiyonu bildiğim kadarıyla yok. Duster modelinin düz, 4*2 ve 4*4 versiyonları var.

Arazi tipi olmasa da zorlu yol koşullarında sorunsuz yol alabiliyor yine de.

Çevrimdışı Han Mergen

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +11/-0
  • Forum Otomobil
    • Lepistes Kulübü
O videoyu çekenler 4*4 yazmış ama bildiğim kadarıyla Dacia Sandero Stepway modelinde 4*2 ve 4*4 modeller yok.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33