Arif V 216 filmini izleyen var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Film Cem Yılmaz'ın olunca haliyle beklenti yüksek oluyor. Filmi dün izledim. Öncelikle şunu belirtelim yerli film izleyicisinin kalitesi çok düşük. Bunu söylemeden geçmem mümkün değil. Lütfen sinema salonuna girdiğinizde cep telefonunuzu kapatın. Lütfen telefonla konuşmayın ve lütfen birşeyler yemeyin! Hepi topu 1,5 saat film izleyeceksiniz arkadaşlar lütfen bari şu salona girince saygın kişiliğinizi muhafaza edin.

Filme gelince Arif V 216 filmi çok kötü de değil, çok iyi de değil. Gişe hasılatının iyi olduğunu bugün magazin haberlerinde izledim. Bu durum filmin mükemmel olduğunu değil, insanların gülmeyi özlemesine bir işarettir. Somurtan insanlara dönüştük ve bunu bu filmle gidermeye çalıştık. Fakat gel gelelim harika bir film değildi. 10 üzerinden 4,5 hadi yerli film olduğu için 5 puan diyelim. Cem Yılmaz bu filmde işi iyiden iyiye ticarete dökmüş. Elbette onun kariyerine yada sanatına olumsuz bir eleştirim yok fakat seyirciyi güldürmeye odaklanması gerektiğine ve bu sevgiyi boşa çıkarmaması gerektiğine inanıyorum.

Filmi henüz izlemeyenler hayatınızda izlemedim diye üzülmeyeceğiniz bir film. 3-5 güzel sahne dışında bu film, Şefkat Yerimdar kıvamında bir film olmuş ki, bir dizi film kıvamına yakın ve oldukça absürt. Oyuncu kadrosunda görmek istemediğim tipler vardı. O bölümlerde tv kumandası aramadım desem yalan olur. Ama şunu samimi olarak belirtmek isterim, Cem Yılmaz bu film hafızalardan silinene kadar film yapmazsa kendisi için çok daha hayırlı olur.

Bir emek, prodüksiyon ve kafa patlatılmış bir senaryo var. Fakat dikkatli izleyicinin gözünden kaçmadığına eminim, bu film 80-90'ların 'Back to Future' filmine benzerlik taşıdığı su götürmez bir gerçek.

Özetle 5/10 puanlık bir film. İzlenebilir ama gülmekten çenem ağrıdı modunda değil. Oyuncu kadrosunun bir kısmı gereksiz kişilerden oluşuyor. Mesela Çağlar Çorumlu aşırı gereksiz bir oyuncu. Bunun yerine Sefa Doğanay oynatılsaymıș harika olurmuş. Ayrıca Emre Yıldırım'ın yerine Tolga Çevik olabilirdi. Zafer Algöz ve Özkan Uğur 10 numara oyunculuk sergilemişler. Zaten filmde güldüren 3-5 sahnenin içinde Cem Yılmaz, Özkan Uğur ve Zafer Algöz var. Ozan Güven ise birkaç komik replik haricinde küçük Emrah ve Dart Vader modunda takılıyor.

Yorumum budur. İzleyecek olanların şevkini kırmak istemedim. Spoilerde yok zaten. Iyi seyirler.

^^^^^^^^^^^^^^^^^

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
  • Yakıt Tipi: Motorin
Değerli yorum için teşekkürler.. Ayça Tekindorun abarttığı kadar kötü olmamış.. Klasik cem yılmaz filmi. Bir senaryo, sanatsal bir çalışma beklemek yanlış olur. Cem yılmaz hızlı ve minik esprileriyle bol bol gönderme yapmış..

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Yalan yok Terminatör espirisini kaçırdığım için kendime kızdım. Nasıl olur yahu!

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
Değerli yorum için teşekkürler.. Ayça Tekindorun abarttığı kadar kötü olmamış.. Klasik cem yılmaz filmi. Bir senaryo, sanatsal bir çalışma beklemek yanlış olur. Cem yılmaz hızlı ve minik esprileriyle bol bol gönderme yapmış..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33