Ayıplı araç satışı Hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emreozcan01

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Hyundai
  • Ad Soyad: Emre ÖZCAN
  • Model: Accent Era
  • Model Yılı: 2008
  • Yakıt Tipi: Motorin
İyi günler Arkadaslar,

Gecen yaz aylarında kayınbabama bir 97 kasa corolla gli almiştik. (Tanıdıktan). Aracta 1-2 boya var diye satti ve 153 bindeydi. içi disi tertemiz aracın. ama aracın sag tarafı ve sol tarafı olmak üzere 6 parca boyalı. ön kaput ve camurluklar değişmiş görünüyor. bugün satmaya karar verdiğimizde farkına varıldı. km de 2012 muayenede 166 bin küsür. 2014 muayenede 150 bin. Tüketici mahkemesinden birsey yapabilirmiyiz sonuc cikarabilirmiyiz. Çok önemlidir bilgi verebilirmisiniz. ne yapabiliriz. nasil cıkariz bu işin içinden...
Ne ekersen onu biçersin...

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
Aldığınız araç tanıdıktan mış. Arayıp sordunuz mu bu işin aslı nedir diye? Tanıdığı dava mı etmeyi planlıyorsunuz?

Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
İyi günler Arkadaslar,

Gecen yaz aylarında kayınbabama bir 97 kasa corolla gli almiştik. (Tanıdıktan). Aracta 1-2 boya var diye satti ve 153 bindeydi. içi disi tertemiz aracın. ama aracın sag tarafı ve sol tarafı olmak üzere 6 parca boyalı. ön kaput ve camurluklar değişmiş görünüyor. bugün satmaya karar verdiğimizde farkına varıldı. km de 2012 muayenede 166 bin küsür. 2014 muayenede 150 bin. Tüketici mahkemesinden birsey yapabilirmiyiz sonuc cikarabilirmiyiz. Çok önemlidir bilgi verebilirmisiniz. ne yapabiliriz. nasil cıkariz bu işin içinden...

Çevrimdışı emreozcan01

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Hyundai
Tanidigi aradik. durumu anlattık adam inkar ediyor. telefonuda kapalı simdi. Face den mesaj attım. tüketici mahkemesine vericem diye. kilometre düsürdügünü ispatlayabiliyorum muayeneden. adam mesajı gördü ama donmüyor. ne yapabilirim. yani mahkeme cözebiliyormu? bir yol gösterebilien varmi?

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
Valla ilginç bir durum. Neden dersen şimdi adam tanıdıkmış. Eğer tanıdık dediğin kişide bunu yapıyorsa diyecek söz bulamıyorum. Km düşürene 5.000 TL para cezası var. Yalnız siz arabayı alırken arabayla ilgili satış sözleşmesi hazırladınız mı? Yani satan kişi araçta sadece 2 parçada sıkıntı var başka birşey yok diye taahütte bulundu mu? İşin ilginç tarafı adamın vaadettiği araçta daha fazla hasar çıkmış olması ve aradan zaman geçmesi... Hadi km olayından adamı yorarsınız ama bundan sizin cebinize artı birşey geleceğini hiç sanmıyorum. Adam dese ki mahkemede yok kardeşim ben satarken araba pırıl pırıldı, siz arabayı hor kullanmışsınız derse nasıl ispat edeceksiniz? Bana kalırsa bu iş size de pahalıya malolur. Avukat ve mahkeme masrafları vs.... Yinede sen bilirsin. Sonuçta garantili bir mal almamışsın ki? Kusurlu mal sıfır aldıysan hak iddia edebilirsin. Garantisi olan birşey değil sonuçta. Adam mahkemede şunuda diyebilir, tamam km yi düşürdüm cezama razıyım ama arabanın böyle hasarlı olduğunu bende bilmiyordum derse o zaman ne olacak?

Tanidigi aradik. durumu anlattık adam inkar ediyor. telefonuda kapalı simdi. Face den mesaj attım. tüketici mahkemesine vericem diye. kilometre düsürdügünü ispatlayabiliyorum muayeneden. adam mesajı gördü ama donmüyor. ne yapabilirim. yani mahkeme cözebiliyormu? bir yol gösterebilien varmi?

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
  • Ad Soyad: Hüseyin KUZUCU
  • Marka: Opel
  • Model: Astra J 1.3 SPORT
  • Model Yılı: 2013
Valla ilginç bir durum. Neden dersen şimdi adam tanıdıkmış. Eğer tanıdık dediğin kişide bunu yapıyorsa diyecek söz bulamıyorum. Km düşürene 5.000 TL para cezası var. Yalnız siz arabayı alırken arabayla ilgili satış sözleşmesi hazırladınız mı? Yani satan kişi araçta sadece 2 parçada sıkıntı var başka birşey yok diye taahütte bulundu mu? İşin ilginç tarafı adamın vaadettiği araçta daha fazla hasar çıkmış olması ve aradan zaman geçmesi... Hadi km olayından adamı yorarsınız ama bundan sizin cebinize artı birşey geleceğini hiç sanmıyorum. Adam dese ki mahkemede yok kardeşim ben satarken araba pırıl pırıldı, siz arabayı hor kullanmışsınız derse nasıl ispat edeceksiniz? Bana kalırsa bu iş size de pahalıya malolur. Avukat ve mahkeme masrafları vs.... Yinede sen bilirsin. Sonuçta garantili bir mal almamışsın ki? Kusurlu mal sıfır aldıysan hak iddia edebilirsin. Garantisi olan birşey değil sonuçta. Adam mahkemede şunuda diyebilir, tamam km yi düşürdüm cezama razıyım ama arabanın böyle hasarlı olduğunu bende bilmiyordum derse o zaman ne olacak?

Şimdi şöyle bişy var.. Bende dün arabayı devrettim. Ve sözleşmede aracın herşeyini biliyorum ve herşeyiyle kabul ederek alıyorum diye imza atıyorsun. Değişen boya vs. İçin yapılacak birşey yok sadece km için bişiyler yapılabilinir.

Sahibinden daha akıllı Zenfone5 ile gönderdi.

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil

Çevrimdışı Y.E.P.

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +373/-7
  • Bazıları hızı seçer, siz yaşamayı seçin...
  • Marka: Citroen C4 Grand Picasso
  • Model: 1.6 HDI Dynamic
  • Model Yılı: 2011
Emre öncelikle geçmiş olsun, babandan da alsan aracı baktırmak lazım bunu her zaman söylüyoruz. Tanıdık manıdık işi hikaye. Maalesef kaporta aksamıyla ilgili bir hak iddia edemezsin. fakat km için noter satış kağıdı ve tüvtürk muayene kağıdıyla dava açabilirsin. burada da şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor, adamın km yi düşürdüğüne dair bir ispat olmaması, eğer adam alım satımcıysa benden önceki sahibi düşürmüş olabilir km yi diye işin içinden sıyrılabilir.  :yorgun:

Çevrimdışı emreozcan01

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Hyundai
adamin kayıncosunundu araba. şunu ögrenebilirim ne zamandır adamda araba. 2014 ün 5. ayında muayene yapılmış. düsüşk km li. o tarihten öncede bu adamda araba diye biliyorum. sorustururum ögrenebilirim. km düsürüldügünde bu adamda ise yani muayenede bir yaptirimi olabilirmi ne koparabilirim? ne yapabilirim. aracın iadesini yaptirabilirlermi. adamın yakınına az önce söyledim. ulasamiyorum kendisine gelsin ayibini düzeltsin. aldigimiz fiyata alsin götürsün ugrastirmasin dedim. bekliyorum

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
adamin kayıncosunundu araba. şunu ögrenebilirim ne zamandır adamda araba. 2014 ün 5. ayında muayene yapılmış. düsüşk km li. o tarihten öncede bu adamda araba diye biliyorum. sorustururum ögrenebilirim. km düsürüldügünde bu adamda ise yani muayenede bir yaptirimi olabilirmi ne koparabilirim? ne yapabilirim. aracın iadesini yaptirabilirlermi. adamın yakınına az önce söyledim. ulasamiyorum kendisine gelsin ayibini düzeltsin. aldigimiz fiyata alsin götürsün ugrastirmasin dedim. bekliyorum
Muane tarihine bakarak ispat edebilirsiniz..

Çevrimdışı emreozcan01

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Hyundai
5664 ün sorgusunda bu çikiyor

22/05/2014  150363 KM
31/05/2012  166084 KM
29/05/2010  138832 KM

onu zaten ispatlayabilir durumdayım ama ne yol izleyebilirim ve ne elde edebilirim?

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
5664 ün sorgusunda bu çikiyor

22/05/2014  150363 KM
31/05/2012  166084 KM
29/05/2010  138832 KM

onu zaten ispatlayabilir durumdayım ama ne yol izleyebilirim ve ne elde edebilirim?
Nasıl yol izlenmeli pek anlamam açıkçası..

Çevrimdışı emreozcan01

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Hyundai
tamam tesekkür ederim abi...

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
tamam tesekkür ederim abi...
Bu kaporta boya işi için konuşma kaydı yada yazılı ıspat. Veya 3. 4. Kişi şahit ?

Çevrimdışı emreozcan01

• FO-Özverili Üye
  • *
    • Puan +8/-0
  • Forum Hyundai
2 kişi şahit var zaten. biri ben kayinbabamin yaninda ben vardim. biride bir ortak arkadas saticıyla.

Çevrimdışı izmir42

• FO-Süper üye
  • *
    • Puan +313/-5
2 kişi şahit var zaten. biri ben kayinbabamin yaninda ben vardim. biride bir ortak arkadas saticıyla.
Rica et şahitliği kabul ederlerse şansını dene.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33