Otomatik Vites Aracamın Şanzumanını Düz Vites yaptım. Ruhsata Nasıl İşletirim?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yaşarr

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: yaşar inci
  • Marka: renult
  • Model: brodway
  • Model Yılı: 1992
  • Yakıt Tipi: Benzin+LPG
otomatik vites aracımın şanzumanı arıza çıkardı. ben de düz vitese çevirdim bunu.
 fakat ruhsatta otomatik olarak kayıtlı. Bu ruhsattaki kayıdı düz vitese çevirme imkanımız var mı. Satmayı Düşünüyorum çevirip satıcam. Yani çevirme imkanımız var mı.? çevirebiliosak da nasıl çeviricez

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987
Linkleri Sadece Kayıtlı Kullanıcılar Görebilmektedir. Kayıt Ol yada Giriş Yap
otomatik vites aracımın şanzumanı arıza çıkardı. ben de düz vitese çevirdim bunu.
 fakat ruhsatta otomatik olarak kayıtlı. Bu ruhsattaki kayıdı düz vitese çevirme imkanımız var mı. Satmayı Düşünüyorum çevirip satıcam. Yani çevirme imkanımız var mı.? çevirebiliosak da nasıl çeviricez
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetki belgesi bulunan, makine mühendisi tarafından projelendirilmiş mekanik değişikliğin tastikletilmesi gerekir. EK1 olarak belirtilen belge doldurularak, TUVTURK araç muayene istasyonuna gidip muayenenin yenilenmesi gerekiyor. Ardından trafik tescil kuruluşlarından herhangi birine gidilip, Yeni Muayene belgeleriyle, Sanayi ve Ticaret odasından alınan tastikli projeyle birlikte başvurulup aracın dosyasına işletilmesi ve ruhsatın ilgili sayfasının değiştirilmesi gerekiyor. Tabi ruhsatta AT veya otomatik diye yazıyorsa. Onuda emniyetten sorarsın artık.

Çevrimdışı yaşarr

• Yeni Üye
  • *
    • Puan +0/-0
  • Forum Otomobil
  • Ad Soyad: yaşar inci
  • Marka: renult
  • Model: brodway
  • Model Yılı: 1992
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetki belgesi bulunan, makine mühendisi tarafından projelendirilmiş mekanik değişikliğin tastikletilmesi gerekir. EK1 olarak belirtilen belge doldurularak, TUVTURK araç muayene istasyonuna gidip muayenenin yenilenmesi gerekiyor. Ardından trafik tescil kuruluşlarından herhangi birine gidilip, Yeni Muayene belgeleriyle, Sanayi ve Ticaret odasından alınan tastikli projeyle birlikte başvurulup aracın dosyasına işletilmesi ve ruhsatın ilgili sayfasının değiştirilmesi gerekiyor. Tabi ruhsatta AT veya otomatik diye yazıyorsa. Onuda emniyetten sorarsın artık.

Teşekkürler

Çevrimdışı FO-Admin

• Admin
  • *
    • Puan +615/-17
  • ForumOtomobil
    • ForumOtomobil
  • Ad Soyad: Önder Y.
  • Marka: Mercedes
  • Model: Klasik
  • Model Yılı: 1987

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33